Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do...

  Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania [SPIS TREŚCI 3.04 POLSKA TIMES]

  Red

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Najnowsze wydanie dziennika "Polska" już w kioskach! Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania:
  Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania [SPIS TREŚCI 3.04 POLSKA TIMES]
  Epidemiczne domino. Szpitale padają jeden po drugim. Każdy kraj dotknięty epidemią COVID-19 w pierwszej kolejności usiłuje ochronić swą służbę zdrowia. To być albo nie być – jeśli zabraknie szpitali, lekarzy, ratowników i pielęgniarek – już po nas. W Polsce tama już pękła. W szpitalach i innych placówkach ochrony zdrowia dochodzi do masowych zakażeń.

  Świat walczy z epidemią nie tylko zakazami. Przykład: Szwecja. Gdy epidemia koronawirusa rozlała się po świecie, wiele krajów poszło własną drogą w walce z zagrożeniem. Dziś już widać, kto w tej batalii jest wygranym, a kto zaniedbał najważniejsze chwile i srogo za to płaci.

  Za epidemią idzie głęboki kryzys. Nie przesadzajmy z liczeniem na banki. Banki nie zostały objęte niemal żadnymi regulacjami zawartymi w „tarczy antykryzysowej”. Jest więc jasne, że w miarę narastania kryzysu będą zaostrzać kryteria przyznawania kredytów i twardo egzekwować wymagalne zobowiązania – bez oglądania się na skutki tych działań dla całej gospodarki.

  Jacek Bartosiak: Koniec globalizacji. Europa musi zadbać o strategiczną niezależność. Bo teraz przegrywa. Ten kryzys złamie globalizację. Ona nie służy Amerykanom, więc będą do tego dążyć. A epidemia ten proces przyspieszy - mówi Jacek Bartosiak, szef ośrodka analitycznego Strategy&Future.

  Jarosław Gowin: Nigdy nie groziłem wyjściem z rządu. Głosowanie korespondencyjne można przeprowadzić tylko pod warunkiem porozumienia z opozycją. Inaczej przepisy wejdą w życie 5 maja. Będzie skrajnie małoczasu, a wynik wyborów będzie kwestionowany - mówi Jarosław Gowin, wicepremier.

  Jadwiga Staniszkis: Świat jest przesączony strachem. Ludzie wyznają raczej fatalistyczne poglądy; uważają, że co ma ich spotkać, to ich spotka. Co ma się im przydarzyć – to się przydarzy. A zatem ta kwarantanna nie bardzo wychodzi – mówi prof. Jadwiga Staniszkis.

  O. Tomasz Grabowski: Naucz się cenić to, czego nigdy nie będziesz pozbawiony. Wielkim zyskiem teraz jest uświadomienie sobie, że wszystko wokół jest bardzo kruche. Nie chcę zatem stracić czasu na inwestycje i w rzeczy, które są tymczasowe. Chcę inwestować w to, co jest nieprzemijające, wieczne – mówi o. Tomasz Grabowski OP, prezes Wydawnictwa W Drodze.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo