Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do...

  Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania [SPIS TREŚCI 29.05 POLSKA TIMES]

  Red

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Najnowsze wydanie dziennika "Polska" już w kioskach! Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania:
  Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania [SPIS TREŚCI 29.05 POLSKA TIMES]
  Opozycja proponuje kolejne terminy wyborów. PiS twardo za datą 28 czerwca
  Padają kolejne daty wyborów prezydenckich. Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej mówią o głosowaniu w lipcu, Lewica o wyborach po zakończeniu obecnej kadencji prezydenta. Tymczasem PiS twardo obstaje przy głosowaniu w czerwcu.

  Prawie żegnamy maseczki. Otwierają się kina i teatry, będą możliwe wesela
  Premier Mateusz Morawiecki przedstawił szczegóły dotyczące kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Poluzowany zostaje nakaz zakrywania nosa i ust. Otwarte zostaną kina, teatry, siłownie i kluby fitness. Od 30 maja będą mogły odbywać się zgromadzenia
  publiczne i koncerty plenerowe do 150 uczestników, a od 6 czerwca wesela.

  Najgłębszy kryzys PiS od przejęcia władzy
  Chaos i brak konsekwencji w walce z epidemią zachwiały przekonaniem wyborców o sprawności i sprawczości PiS. Afery z dostawami lewego sprzętu biją w hasło „wystarczy nie kraść”. Spektakle arogancji władzy dopełniają dzieła zniszczenia.

  Rychard: Wszystko wskazuje na to, że w drugiej turze będzie Trzaskowski
  W interesie Rafała Trzaskowskiego na pewno nie leży nadmierne przesuwanie daty tych wyborów, bo też krzywa jego poparcia
  nie będzie nieustannie rosnąć – mówi prof. Andrzej Rychard, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.

  Gliński: Trójka musi się zmienić
  Atakować nas za to, że składamy wieńce? To barbarzyństwo! - mówi Piotr Gliński, wicepremier.

  Prof. Włodzimierz Gut: Coś nam się w kwietniu popsuło
  Można się pocieszać, że mamy jedną z lepszych sytuacji w Europie, bo u nas jest tylko 500, a inni mają powyżej tysiąca. Tylko że inni mają spadki liczby osób chorujących, a u nas nie ma spadków dziennych, a już powinny być. A nawet, w teorii, to powinny one być mniej więcej od połowy kwietnia – mówi prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.

  W tym alfabecie pod „P” nie ma pandemii
  Na początku pandemii jedna z doktorantek UKW, współtwórczyni Widzialnej Ręki w Bydgoszczy, Justyna Gorce-Bałut, zwróciła się do nauczycieli akademickich: „Macie domy pełne książek, szuflady pełne tekstów, głowy pełne pomysłów, pomóżcie nam więc przetrwać ten czas”. Pomyślałem sobie: niezłe wyzwanie, choć wtedy jeszcze nikt nie myślał o Hot16Challenge2 - mówi prof. Roman Leppert z Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Tak powstał „Słownik Na Trudne Czasy”.

  Gdzie jechać w tym roku na wakacje w Polsce? Tam da się uciec od tłumów
  Podlasie Nadbużańskie, Puszcza Knyszyńska, Północna Suwalszczyzna, Beskid Niski, Pasmo Policy, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i Góry Izerskie, Pogórze Przemyskie oraz Puszcza Augustowska – oto nasze propozycje nieco mniej obleganych miejsc na tegoroczne wakacje w Polsce.

  Kosiniak-Kamysz: Tylko ja mogę wygrać z Dudą w II turze
  – Nie interesują mnie zawirowania w innych partiach. Analizy pokazują, że tylko ja mam realną szansę na zwycięstwo z prezydentem Andrzejem Dudą w II turze – mówi Władysław Kosiniak–Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i kandydat Koalicji Polskiej na prezydenta.

  Marek Krajewski: Chyba na starość łagodnieję
  Marek Krajewski, który właśnie wydał powieść „Pomocnik kata” z komisarzem Edwardem Popielskim w roli głównej, opowiada nam o swej najnowszej książce, pracy w czasie epidemii koronawirusa oraz postaci „Łyssego” w świecie polskiego filmu.

  Odroczenie startu nie zniechęca Muska i NASA. Podbiją kosmos
  Do startu rakiety Falcon 9 z kapsułą Dragon brakowało 17 minut, kiedy padł rozkaz: przerwać operację!

  Piękni i bogaci. Trzy dekady temu Polacy poznali „Dynastię”
  Lato 1990 roku było dla polskich widzów wyjątkowe. Mimo, że zachodniej produkcji telenowele gościły już w naszych domach od jakiegoś czasu – wystarczy wspomnieć „Niewolnicę Isaurę” czy „W kamiennym kręgu” – to jednak to, co miało wkrótce nadejść, było dla Kowalskiego zupełną nowością. Zrealizowany z wielkim rozmachem i za ogromne pieniądze serial o pięknych i bogatych przyciągał miliony widzów, w każdym wieku i każdej płci. Wkrótce minie 30 lat, odkąd w Polsce rozpoczęła się emisja „Dynastii".

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo