Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do...

  Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania [SPIS TREŚCI 27.11 POLSKA TIMES]

  Red

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Najnowsze wydanie dziennika "Polska" już w kioskach! Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania:
  Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania [SPIS TREŚCI 27.11 POLSKA TIMES]
  Śmiertelne żniwo epidemii jest dużo większe, niż mówią oficjalne statystyki
  Bezpośrednie i pośrednie ofiary śmiertelne epidemii koronawirusa w Polsce będziemy liczyć w dziesiątkach tysięcy. To efekt zarówno samej epidemii, jak i załamania służby zdrowia.

  Boję się, że mi pacjent umrze, a ja nawet nie zauważę. Po wszystkim chcę tylko spać
  Publikujemy zapis rozmów z dwoma lekarzami z pierwszej linii frontu w walce z COVID-19.

  Świat gotowy do decydującej walki
  Świat przygotowuje się do gigantycznej operacji, której skali i trudności jeszcze ludzkość nie widziała. Mowa o szczepieniach przeciwko koronawirusowi, bo szczepionka, a tak naprawdę już kilka specyfików jest w przededniu wejścia na rynek.

  Lekarze, pielęgniarki, ratownicy. Gdyby nie oni, upadłby już nasz system ochrony zdrowia
  Dzień zaczynają od ubrania kombinezonów, maseczek, przyłbic, czepków i trzech par rękawiczek. Spędzają w pracy po kilkanaście godzin dziennie, czasami nie starcza czasu na zjedzenie kanapki i wypicie herbaty. Wybrali ten zawód, chcą nieść pomoc innym, tylko czasami mają poczucie, że zrobiono z nich mięso armatnie.

  Prof. Włodzimierz Gut: Teraz pracę nad szczepionkami robi się w tempie wariata
  Ile my tych szczepionek dostaniemy? W zasadzie, na uruchomienie szczepionek dla całej populacji przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać – mówi prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.

  Zmierzch elit władzy? O czym mówią najnowsze badania opinii społecznej
  Notowania partii rządzącej i jej głównych liderów spektakularnie spadają. W sondażu CBOS z 30.10 odnotowano 31% poparcie dla PiS (spadek o 10 pkt proc.), zaś pomiar z 16.11 wskazuje na poparcie 30%. Wygląda na to, że masy wystawiły elicie władzy rachunek za całokształt obaw i zagrożeń wykreowanych przez nią pomiędzy połową września a końcem października.

  Krzysztof Łapiński: Ostatni czas to dla PiS gaszenie wielu pożarów
  Jednym z wyzwań, jakie stoi przed Jarosławem Kaczyńskim, jest poskładanie partii, aby nie zdarzały się takie historie, że posłowie, którzy PiS zakładali, oficjalnie przeciwstawiają się decyzji prezesa – mówi Krzysztof Łapiński, były polityk PiS, były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.

  Samotność jest atrybutem każdej rzeczywistości zakłóconej
  Każda rzeczywistość zakłócona prowadzi do braku integracji. Tymczasem ludzie potrzebują społecznej bliskości. Człowiek jest zwierzęciem społecznym. Dąży do bliskości z innymi ludźmi – mówi Andrzej Komorowski, terapeuta, seksuolog.

  Ojciec Marcial, czyli demon w Watykanie. Czy Jan Paweł II też był jego ofiarą
  Na zachodnich peryferiach Rzymu, przy niewyróżniającej się niczym via Aurelia, wznosi się wybudowany niedawno anonimowy kościół z czerwonej cegły i białego marmuru, ani mały, ani duży, ani brzydki, ani ładny. (...) W tej krypcie miał zostać uroczyście pochowany meksykański ksiądz, bardzo bliski przyjaciel Karola Wojtyły, który jeszcze kilka lat temu był szanowany i wychwalany przez wiernych i prałatów, a potem utracił to uwielbienie i został wymazany z pamięci, aż po całkowite zapomnienie.

  10 seriali na długie jesienne wieczory
  Z powodu pandemii mamy zamknięte kina i teatry oraz filharmonie. Wiele spektakli możemy oglądać online i jest to alternatywa chociażby dla seriali. Ale jesienne wieczory są długie i ciemne. Mimo że wiele produkcji zostało skasowanych lub przesuniętych i tak jest co oglądać.

  Ręka Boga w rękach Boga. Grał, jak chciał i żył, jak chciał. Aż do samego końca
  Fascynował i irytował, jedni go kochali, inni nienawidzili. Nie sposób było przejść obojętnie obok zmarłego 25 listopada Diego Maradony. Najlepszego - być może - piłkarza w historii. Trochę tylko szkoda, że poza boiskiem nie zawsze był wielki.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo