Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do...

  Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania [SPIS TREŚCI 24.02 POLSKA TIMES]

  Red

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Najnowsze wydanie dziennika "Polska" już w kioskach! Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania:
  Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania [SPIS TREŚCI 24.02 POLSKA TIMES]
  Andrzej Duda bez pomysłu, podobnie jak jego rywale
  Największym zagrożeniem dla Andrzeja Dudy jest fakt, że sprawia wrażenie bardzo zadowolonego z siebie. Pytanie, czy któryś z jego rywali będzie w stanie zrobić mu to, co on sam zrobił Bronisławowi Komorowskiemu pięć lat temu.

  Czy „ten palec” zaważy w wyborach? Przekonamy się niedługo
  - Ktoś, kto zaproponuje inny sposób opowiadania o Polsce, w nadchodzących wyborach prezydenckich ma duże szanse na przekonanie do siebie ludzi, którzy mają dość polityki brutalnej, wulgarnej, plemiennej - mówi dr Helena Chmielewska-Szlajfer, socjolożka, adiunkt w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  Chcemy być jak Madryt, na razie bliżej nam do Mińska
  Warszawski ratusz chce upchnąć pod ziemią jak najwięcej mieszkańców.
  Budowa metra każdego roku jest najdroższą inwestycyjną pozycją w budżecie miasta. Miliardy złotych wydawane na podziemną kolejkę nie mogą się zmarnować. Polityka komunikacyjna miasta zmierza w oczywistym kierunku, ale czy właściwym?

  Śmiercionośny koronawirus zbiera żniwo we Włoszech
  We Włoszech o krok od paniki. Rząd ogłasza alert. 11 gmin odciętych od świata, 50 tysięcy ludzi nie może opuszczać swoich miejsc zamieszkania. Zamknięte szkoły, uczelnie, odwołane imprezy. Powód: koronawirus.

  Smutek, wstyd i dyskomfort. To cena równa 2 miliardom złotych, które nie trafią w ręce polskiej onkologii
  Onkologia zawsze była tematem ważnym. Jednak w ostatnim tygodniu pojawiła się na językach niemal wszystkich - nie tylko lekarzy i pacjentów, ale też polityków, aktorów i muzyków. Onkologia królowała również w internecie, gdzie była szeroko komentowana. Wszystko za sprawą 2 miliardów złotych, które Sejm przekaże na media publiczne, a niena leczenie nowotworów. Jednak, jak twierdzą najbardziej zainteresowani, problemów wonkologii jest tyle, że 2 miliardy złotych niewiele mogłyby pomóc.

  Czy pan, jako pacjent, też poczuł się urażony?
  Szereg oddziałów onkologicznych nie spełnia żadnych standardów - wieloosobowe sale bez węzłów sanitarnych, ogromny tłok i kolejki. Brakuje nie tylko leków, ale także lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników ochrony zdrowia. Pracujemy na najwyższych obrotach, mamy coraz mniej czasu dla chorych, wyczerpaliśmy już wszystkie proste rezerwy. Najwyższy czas, aby to zmienić - apeluje prof. Jacek Jassem, jeden z największych autorytetów polskiej onkologii.

  Córka walczyła w sądzie o alimenty od ojca. Teraz musi za to zapłacić
  Dziesięć lat wcześniej poszła do sądu, by odzyskać od ojca alimenty, których nigdy nie płacił. Po dziesięciu latach - z wyroku sądu - to nie jej płaci, ale ona musi płacić.

  Europarlament walczy o pozycję w UE i o głos obywateli
  Nasi przywódcy narodowi raczą nas sugestiami, że Unia Europejska wymaga reformy, a jeśli się nie zreformuje, to czeka ją rozpad, upadek, katastrofa. Publicyści jeden po drugim ulegają tej magii uznając to, co unijne za zewnętrzne, wrogie, i nieskuteczne. W niedawnym tekście (16 lutego) pan Andrzej Krajewski argumentuje, że „gdyby Parlament Europejski nagle w magiczny sposób zniknął, to dla funkcjonowania Unii Europejskiej nie miałoby to znaczenia”. Miałoby to znaczenie, i to ogromne.

  Jarosław Pinkas: W Polsce grypa jest groźniejsza niż koronawirus
  Chińczycy, którzy przyjeżdżają do Polski, dodatkowo sami się kontrolują, poddają się domowej kwarantannie. I jak widać - nie ma żadnej paniki - mówi Jarosław Pinkas, szef GIS.

  Mózg nie zdążył się dostosować. Ilość informacji nas przytłacza
  W książce szwedzkiego psychiatry Andersa Hansena „Wyloguj swój mózg” czytamy, że mechanizmy, które nas uzależniają od nowych technologii odpowiadają na nasze pierwotne potrzeby. Tyle że w sposób, który nas przytłacza. - Tak jakby głodny człowiek przejadł się do tego stopnia, że mu żołądek pęknie - mówi nam Maria Rotkiel, terapeutka, psycholożka.

  Jeśli chcesz pościć, zrezygnuj z tego, co dla ciebie naprawdę ważne
  Ks. Eugeniusz Ploch, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Opolu-Winowie, współorganizator rekolekcji Remont Małżeński, inicjator Koncertu Uwielbienia w Opolu.

  Usłyszmy ból dzieci. Już nawet 6-latkom nie chce się żyć
  Samobójcy zawsze dają sygnały - mówi ks. dr Jerzy Smoleń, psycholog, wykładowca Akademii Ignatianum w Krakowie.

  Złoto i brylanty. Tyle zostało z mafii paliwowej
  Sąd uznał, że Henryk Musialski okradł Skarb Państwa na pół miliarda. Był baronem śląskiej mafii paliwowej z lat 90. Wszystko stracił. Dawno odsiedział wyrok, wyszedł z więzienia, a skarbówka do dziś wyprzedaje jego majątek na pokrycie długów.

  Kiedy ksiądz mówi Kościołowi do widzenia
  W 2017 roku kapłaństwo porzuciło w Polsce 73 księży. Tak wynika z danych opublikowanych przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego. Od 2000 do 2017 roku sutannę w Polsce rzucało rocznie przeciętnie 56 księży diecezjalnych.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo