Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do...

  Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania [SPIS TREŚCI 1.06 POLSKA TIMES]

  Red

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Najnowsze wydanie dziennika "Polska" już w kioskach! Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania:
  Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania [SPIS TREŚCI 1.06 POLSKA TIMES]
  Odszedł Jerzy Pilch. Pisarz przenikliwy, mistrz felietonu
  Owszem, był pisarzem przenikliwym, choć ostentacyjnie autobiograficznym, owszem, był mistrzem felietonu, w którym nie silił się na obiektywizm, owszem, przyzwyczaił nas do tego, że w życiu faceta liczą się „baby i chlanie”. Oraz piłka nożna. Najtrudniej pogodzić się z tym, że Jerzy Pilch już nic nie napisze.

  Czekając na wybory. Coraz trudniej zrozumieć gry wokół ich daty
  Wszystko wskazuje na to, że wybory odbędą się 28 czerwca, choć gry opozycji wokół tej daty stają się coraz mniej zrozumiałe. Termin powinien zostać ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

  Kandydaci na prezydenta ruszyli w Polskę, choć kampanii oficjalnie nie ma
  Andrzej Duda jako urzędujący prezydent Polski, Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy – obaj spotykają się z wyborcami w całej Polsce, podobnie jak pozostali kandydaci w wyborach prezydenckich, mimo że zgodnie z prawem nie można jeszcze prowadzić kampanii.

  To jest historyczny lot w Kosmos
  To historyczny moment w historii podboju Kosmosu. Po raz pierwszy astronauci wylecieli w przestrzeń kosmiczną statkiem dzięki funduszom prywatnej osoby - miliardera Elona Muska. Po raz pierwszy też od niemal 9 lat statek kosmiczny z załogą na pokładzie wystartował z terytorium Stanów Zjednoczonych.

  Co z bonem na wakacje?
  Odmrożenie turystyki spowodowało, że Polacy coraz bardziej optymistycznie podchodzą do planowania urlopu. Duży wpływ na poziom optymizmu ma zapowiadany bon turystyczny 1000+

  „Pierwsza prezes od Ziobry”. Kim naprawdę jest sędzia Manowska?
  Mówią na nią: pierwsza prezes od Ziobry. Mimo że Małgorzata Manowska - nowa pierwsza prezes Sądu Najwyższego - jest doświadczonym prawnikiem z bogatym dorobkiem naukowym, większość Polaków kojarzy ją przede wszystkim z kontaktami z obecną władzą.

  Czy policja odzyska zaufanie ludzi?
  Policja ma złą prasę. Wikła się w spór polityczny, angażuje po stronie rządzących, nierówno traktuje obywateli. Jak jest odbierana przez obywateli? Jak się to postrzeganie zmienia? Od czego to postrzeganie zależy? Czy za poprzedniej władzy było inaczej - rozmawiamy z psychologiem społecznym dr. Wiesławem Baryłą, nauczycielem akademickim z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

  Nosowski: Osobom zranionym Kościół winien jest wsparcie
  Dla niektórych księży autorytet Radia Maryja i „Naszego Dziennika” jest ważniejszy niż autorytet prymasa Polski, a nawet papieża - mówi Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny „Więzi”, współtwórca i rzecznik Inicjatywy "Zranieni w Kościele".

  Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. A jasnowidz zawsze powie, że on wie
  Jasnowidzowie świetnie potrafią opisać wizje. Wydają się bardzo realne, szczególnie dla pogrążonej w smutku i zdesperowanej rodziny zaginionego.

  Zarabia miliony. Polak światową gwiazdą pokera
  Ta historia brzmi jak bajka. Jeszcze kilka lat temu grał w piłkę ręczną, teraz jest gwiazdą światowego pokera i zarabia miliony. Zdarzyło się, że jednego dnia wygrał trzy miliony zlotych. - Z piłki ręcznej zrezygnowałem przez kontuzję. Dzień, w którym ją odniosłem, był najlepszym momentem mojego życia - mówi Wiktor Malinowski, Polak o białoruskich korzeniach.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo