reklama

Najbardziej zadłużeni posłowie. Zobacz, kto ma największe długi [GALERIA]

Redakcja
Wśród poselskich długów dominują pożyczki i kredyty w złotych, na drugim miejscu jest frank, dalej euro i dolary.Ponad 220 posłów ma długi zaciągnięte w złotych, 60 we franku, a 8 w euro. Są też tacy, którzy spłacają kredyty studenckie lub pożyczki z Kancelarii Sejmu. Większość zadłużonych posłów zaciągała pożyczki na kupno mieszkania, domu, auta lub na inne cele konsumpcyjne. Fot. Polskapresse
Na ponad 95 mln zł oszacował serwis money.pl długi wszystkich posłów VII kadencji. W dziesiątce najbardziej zadłużonych prym wiodą członkowie PO, których w tym gronie jest aż sześciu. Jednak pierwsza pozycja w tym rankingu przypadła politykowi innej partii.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

V
VAT-25%

Natomiast w Polsce w 2012 będzie podobnie, lecz nieco trochę inaczej. Gdyż owym źródłem będą pośrednio i nasi biedni politycy. Oni tak samo jak i tamci podostawali z banków x-razy więcej kasy niż mieli w kieszeni. Poza tym, kiedy się przeliczy stosunek procentowy posiadanego kapitału własnego do pobranego zadłużenia, lub też i odwrotnie, wychodzi też i na to, że wielu z nich otrzymało kredyty chyba tylko na podstawie posiadania na swojej pierwsi partyjnej legitymacji. Jednak już typowy szeregowy Kowalski podlega całkiem innym rygorom. Albowiem, wymagana od niego wysokość zabezpieczenia kapitału pożyczkowego w formie kapitału własnego nie może być mniejsza niż 15%. A dodatkowo, musi się legitymować szeregiem innych gwarancji i zabezpieczeń. Czyli owy bezpartyjny Kowalski nie ma absolutnie żadnych szans na kredyt na 130% wartości hipoteki, a tym bardziej bez udziału kapitału własnego. Jemu pozostaje tylko codzienne dbanie o byt swoich wybrańców tudzież spłacanie ich długów wraz z czapkowaniem w ugięciu do ziemi.

z
zdzich

to politycy psl policzcie te prawie 30 000 000 złotych długu który są winni od lat państwu polskiemu przez tych paru peeselowskich zachłannych ciuli co są w sejmie.

B
BojKot

"Albo zapłacą z budżetu, albo wcale

Na poprzedniej rozprawie - w poniedziałek - sąd wysłuchał świadków wezwanych przez obrońcę Tanajny, którzy zeznawali, że Ruch nie płaci swoim kontrahentom.

Jako pierwsza zeznawała wówczas była prezes stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota, obecnie kandydatka do Sejmu z listy SLD Katarzyna Izydorczyk. Jak tłumaczyła, pod koniec marca zdecydowała się odejść z RPP ze względu na cały czas rosnące zadłużenie stowarzyszenia. Według niej, po pierwszym kwartale tego roku wynosiło ono około 300 tys. zł.
Dodatkowo - mówiła - cały czas zaciągane były nowe zobowiązania z założeniem, że albo będą one uregulowane po wyborach, gdy Ruch dostanie pieniądze z budżetu państwa, albo rozwiąże się stowarzyszenie i nie trzeba będzie w ogóle płacić."

Pamiętasz jak namawiałeś innych do głosowania na RPP ze względu na pozycję finansową założyciela?

Ciężko dobrnąć ci było do pozycji 1. największych dłużników parlamentarzystów?
Tak, tak, numer 1. wśród najbardziej zadłużonych parlamentarzystów jest założyciel RPP, aktualnie poseł na sejm RP - Janusz Palikot.

*odpis

I jeszcze pożyczaja mu banki pieniądze ? coś tu nie gra kiedy się pomyśli że odmawiają tym z dwustu złotymi długu i odnotowanymi w KRD

Dodaj ogłoszenie