Nadchodzą duże zmiany w pogodzie. W tych regionach będzie najgorzej

OPRAC.:
Anna Piotrowska
Anna Piotrowska
IMGW: W najbliższych dniach odczujemy ochłodzenie, zwłaszcza na północy kraju i nad morzem, zwiększoną ilości chmur oraz opadów deszczu.
IMGW: W najbliższych dniach odczujemy ochłodzenie, zwłaszcza na północy kraju i nad morzem, zwiększoną ilości chmur oraz opadów deszczu. Tomasz Bolt/ Polska Press
Najbliższy tydzień przyniesie duże zmiany w pogodzie. Nie są to dobre wieści przede wszystkim dla mieszkańców północnej części kraju i Pomorza. Tam odczuwalne będzie mocne ochłodzenie, spodziewane też są opady deszczu.

Prognoza na piątek 21 lipca

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, północna, wschodnia oraz częściowo centralna i południowa Europa będzie pod wpływem niżów i związanych z nimi układów frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie wyż z centrum nad Atlantykiem.

Polska od zachodu przechodzić będzie pod wpływ płytkiej zatoki niżowej związanej z układem niżowym z ośrodkami nad północną Europą. Będzie napływać masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Spodziewane są przelotne opady deszczu, miejscami, głównie na południu, burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz wyniesie: w centrum około 10 mm, na południu do 20 mm, a na Śląsku i w Małopolsce punktowo do 30 mm. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na zachodzie, północy i w dolinach górskich, w centrum około 23 st. C, na południowym wschodzie do 27 st. C, a nad samym morzem od 18 do 20 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy sięgną 65 km/h.

Jaka pogoda w weekend?

W sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Tego dnia również wystąpią przelotne opady deszczu. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, wystąpią burze. We wschodniej połowie kraju wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 do 24 st. C, miejscami nad samym morzem i w rejonach podgórskich 18-19 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, nad morzem miejscami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Drugi dzień weekendu przynajmniej w części kraju zapowiada się lepiej. W niedzielę w północnej części kraju również będzie pochmurno i deszczowo. Na pozostałym obszarze synoptycy prognozują więcej przejaśnień i przelotny deszcz tylko lokalnie. Temperatura wyniesie od 17°C nad morze, około 22°C-26°C w centrum, do 28°C na południowym wschodzie.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Upalny poniedziałek. Jaka reszta tygodnia?

Poniedziałek będzie bardzo ciepły w całym kraju. Według IMGW, tego dnia zachmurzenie będzie początkowo umiarkowane, aby po południu okresami zmienić się w duże. Miejscami możliwy jest przelotny deszcz. Mieszkańcy południa i miejscowości nadmorskich muszą liczyć się z burzami z gradem. Opady w czasie burz mogą być okresami silniejsze. Porywy wiatry sięgną 70 km/h. Temperatura maksymalna od 24°C nad morzem do około 31°C, 32°C w centrum i na południu kraju.

Prognoza pogody: Temperatura maksymalna w dniach 20-24 lipca.
Prognoza pogody: Temperatura maksymalna w dniach 20-24 lipca. Twitter@IMGW_CMM

Wtorek zapowiada się chłodniejszy od poniedziałku, ale wciąż bardzo ciepły. Z prognoz IMGW wynika, że miejscami pojawi się przelotny deszcz i burze. Z tymi zjawiskami powinni liczyć się przede wszystkim mieszkańcy wschodniej i południowej Polski. Temperatura wyniesie od 20°C nad morzem do około 23°C-25°C na przeważającym obszarze, do 27°C w centrum. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty.

W środę i czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane, a okresami duże. Miejscami spodziewany jest przelotny deszcz. Temperatura od 18°C, 20°C na północy do 23°C, 25°C na południu.

PAP, IMGW

od 16 lat

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Minuta Prawdy
Sezon grzewczy zaczął się w Polsce pod koniec września, zima była długa, poczátek śnieżny, wiosna była deszczowa. Seson wegetacyjny opóźniony o 3 tygodnie w Europie. Lato też nie jest za ciepłe no chyba że 19-20°C dla kogoś to "ciepło" nad polskim morzem. Cała ta narracja że węgiel winny globalnemu ociepleniu i że jest jakieś globalne ocieplenie wali się w gruzy.

A i warto odnotować że zarówno w Chinach, Usa jak i Rosji padły rekordy zimna nienotowane od wprowadzenka pomiarów. Globalne ocieplenie to fikcja koncernów które żyją z produkcji paneli fotowoltaicznych aut elektrycznych, pomp ciepła czy wiatraków...

Chiny - https://pogoda.interia.pl/wiadomosci/news-potworne-mrozy-nekaja-wschod-padl-rekord-najnizszej-temperat,nId,6556261

Usa - https://www.wprost.pl/swiat/11082892/usa-w-uscisku-arktycznego-mrozu-padl-krajowy-rekord-zimna.html

Rosja - https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2023-01-15/na-syberii-mroz-jakiego-jeszcze-nie-bylo-podobno-zmierzono-tam-minus-73-stopnie-czy-to-mozliwe/
o
ojp.e
W weekend nad morzem 17 stopni i to w lipcu! Znowu pseudoekologom zesralo się globalne ocieplenie.
Wróć na i.pl Portal i.pl