Na 100-lecie niepodległości sędziowie pokojowo przelewają...

  Na 100-lecie niepodległości sędziowie pokojowo przelewają krew

  q

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Na 100-lecie niepodległości sędziowie pokojowo przelewają krew
  Na 100-lecie niepodległości sędziowie pokojowo przelewają krew
  W Krakowie ruszyła akcja "Sędziowie – obywatelom". Stu sędziów na stulecie niepodległości chce oddać krew – podał portal Onet. W sądach m.in. w Łodzi, Słupsku czy Poznaniu z okazji Święta Niepodległości sędziowie robią sobie pamiątkowe zdjęcia - z dedykacją dla Polaków.

  - Chcemy pokojowo przelać krew – mówi w portalu Onet Waldemar Żurek, sędzia z krakowskiego Sądu Okręgowego i były rzecznik odwołanej w trakcie kadencji KRS. - Robimy to pro publico bono, nie zamierzamy brać dnia wolnego. A jeśli dostaniemy czekolady, bo zwyczajowo daje się je krwiodawcom, zamierzamy przekazać je do domów dziecka - wyjaśnia sędzia.

  Jak podkreśla w Onecie, wyjątkowo budujące jest dla niego to, że do spontanicznej, oddolnie organizowanej akcji już na początku zgłosiło się ponad 40 osób. - Ci, którzy nie mogli oddać krwi, na przykład ze względów zdrowotnych, od razu deklarowali, że przyślą żonę lub męża, byle tylko wziąć udział w czymś, co może realnie pomóc obywatelom. A my, oddając krew, w ten sposób chcemy podziękować wszystkim Polakom, którzy tak aktywnie włączyli się w akcję ratowania polskiej praworządności oraz obrony konstytucji - tłumaczy sędzia.

  Poza akcją honorowego oddawania krwi, sędziowie z całej Polski w ostatnich dniach robią sobie zbiorowe zdjęcia na stulecie odzyskania niepodległości. Te fotografie - z dedykacjami dla Polaków - pokazywać będziemy Państwu w najbliższych dniach. Dziś prezentujemy film, który przygotowali sędziowie z Krakowa, by uczcić Święto Niepodległości.
  Źródło: Onet

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Demokracja Europa

  Gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  TO SA PRAWDZIWI BOHATEROWIE! PRAWDZIWI POLACY, NIEZALEŻNE SĄDY TO JEDYNA OSTOJA DEMOKRACJI W POLSCE!! CI LUDZIE SA BOHATERAMI TEGO KRAJU. NIKT Z NICH NIE POSTĘPUJE WBREW SWOJEMU SUMIENIU, NIKT...rozwiń całość

  TO SA PRAWDZIWI BOHATEROWIE! PRAWDZIWI POLACY, NIEZALEŻNE SĄDY TO JEDYNA OSTOJA DEMOKRACJI W POLSCE!! CI LUDZIE SA BOHATERAMI TEGO KRAJU. NIKT Z NICH NIE POSTĘPUJE WBREW SWOJEMU SUMIENIU, NIKT NIEZAPRZEDAL SIE ZA GARSC SREBRNIKOW OD RZĄDZĄCEJ CHWILOWO KASTY! DZIĘKUJEMY WAM. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A świeczek jaśnie państwo nie zapomnieli?

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  A nie, przepraszam, to przecież oświecona kasta więc światełka im nie trzeba


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do_Gosc

  Gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  ty mały zapluty wredny gnoju


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Buraczek

  Mocher (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Pis przepros i spierdalaj cwiklaku.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo