Murem za Hanką. Łodzianie w marszu poparcia dla prezydent Zdanowskiej [ZDJĘCIA, FILM]

  • Dziennik Łódzki

Maciej Kałach

"Murem za Hanką" - pod takim hasłem odbył się w sobotę, 26 listopada, przemarsz łodzian, będący wyrazem poparcia dla prezydent Hanny Zdanowskiej.

Na dziesięć minut przed początkiem akcji na Placu Wolności zebrało się ok. 300 łodzian. Z każdą minutą przybywało jednak coraz więcej ludzi. Wielu uczestników zgromadzenia przyniosło ze sobą transparenty, m.in. "Murem za Hanką", "Chcemy być z Tobą, chcemy być z Tobą jeszcze...", a nawet "Ziobro i Jaki natychmiast do paki". Hasła, jak to ostatnie, wskazywały, kto, zdaniem uczestników marszu, jest sprawcą zamieszania wokół Zdanowskiej. Przypomnijmy: gorzowska prokuratura zarzuciła jej wzięcie kredytu hipotecznego na nierzetelne dokumenty, co ma być formą jego wyłudzenia.

Kto znalazł się w rejonie Piotrkowskiej, a o marszu nie wiedział, temu służył z informacją "naganiacz", nakłaniający łodzian (przy rogu z ul. Jaracza), aby udali się na pl. Wolności.

Około godz. 13.15, uczestnicy przemarszu ruszyli z Placu Wolności w kierunku Pasażu Schillera. W pochodzie było już przeszło tysiąc osób.

W marszu szła sama Hanna Zdanowska. Prezydent miasta została otoczona przez tłum wielbicieli ze smartfonami, chcących zrobić sobie z nią zdjęcie. Nie zabrakło też chętnych do ściskania Zdanowskiej. Utrudniało to jej nieco spacerowanie.

Tłum skandował imię prezydent miasta w rytm towarzyszącej przemarszowi muzyki z lat 80 (wśród wybranych przebojów m.in. „Thunderstruck”zespołu AC/DC czy „Paradise City” Guns N’ Roses).

Wśród idących nie brakowało notabli z łódzkiej PO (m.in. Cezary Grabarczyk, Witold Stępień, część radnych), szeregowych członków tej partii oraz pracowników magistratu. Jednak same te grupy nie zapełniłyby dość długiego odcinka ul. Piotrkowskiej (gdy czoło marszu docierało do Pasażu Rubinsteina, ostatni spacerujący byli jeszcze na wysokości domu handlowego „Magda”).
Organizatorzy marszu na swoim profilu facebookowym dość optymistycznie ogłosili, że spacerujących było "co najmniej 4 tysiące".

- Dziękuję, że jesteście ze mną, dziękuję, że jesteście murem za miastem - mówiła w Pasażu Schillera Hanna Zdanowska, gdy pochód doszedł do wyznaczonego celu zgromadzenia.

Prezydent podkreśliła, że miała okazję wymienić uściski z setkami łodzian,

- Dzięki temu będę pracować jeszcze więcej - zadeklarowała. - Robię wszystko, żeby nasze marzenia się spełniały.

Prezydent zakończyła cytatem z Władysława Bartoszewskiego: "Warto być przyzwoitym!" Tłum zaśpiewał jej "Sto lat".

wkrótce kolejne zdjęcia

CZYTAJ TEŻ: Hanna Zdanowska usłyszała prokuratorskie zarzuty. Łodzianie wspierają prezydent miasta

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

29.11.2016, 23:13

syjonisci mordują palestynczyków

29.11.2016, 19:29

Nawet na swoim profilu w Google Plus Hanna Zdanowska napisała że z zawodu jest prezydentem miasta...
Ale cóż pycha poprzedza upadek Jak twierdzili starożytni mądrzy myśliciele

29.11.2016, 19:03

No właśnie. Myślę że tylko Jacyś szubrawcy mogli uczestniczyć w tej pokazówce w tej hucpie!
Ale cóż swoi swoją popierają...

Nie wiem Kto zorganizował to widowisko Ale Hanna Zdanowska nie ma za grosz Godności osobistej ani honoru.

Wielu uczciwych Ludzi mieszkańców także tego miasta Podobnie jak ja Jest ofiarami wielu przestępstw w tym przestępstw urzędniczych również o charakterze poświadczenia nieprawdy.

Jest oczywiste że gdyby Hanna Zdanowska była niewinna jak obłudnie twierdzi To przede wszystkim będąc uczciwym człowiekiem Gdybym była rozłożyła by wyjaśnienia W Prokuraturze zamiast odmawiać Składania wyjaśnień Do czego jest zobowiązana w tej sytuacji i nie twierdził aby że jest niewinna oraz nie robiła by takiego zamieszania wokół siebie! Złożyła by wyjaśnienia w Prokuraturze o co została poproszona przez prokuraturę i sprawa została by w odpowiedni sposób zamknięta Gdyby okazało się że jest niewinny a skoro odmówiła składania zeznań i wyjaśnień No to coś ma za skórą coś ma za paznokciami w tej sprawie...

Na jej profilu z Google Plus można przeczytać kilka autentycznych wpisów także ludzi poszkodowanych przez nią i jej rządy w Łodzi Łącznie z dowodami i proszę aby społecznie prokuratura się nimi zajęła W moim imieniu Także.

Pozdrawiam wszystkich uczciwych ludzi i uczciwych mieszkańców miasta Łodzi.

28.11.2016, 13:32

Nie jestem zwolennikiem pani Zdanowskiej i PO, ale również nie wydaje mi się, aby ktoś na takim stanowisku i z niemałymi poborami chciał się łaszczyć no oszustwa bankowe. A jeśli idzie o idiotyczne tzw masowe poparcie dla ..... , to jest nieporozumienie. Dla tych co mają wyjątkową amnezję przypomnę, że też były masowe zgromadzenia na rzecz niewinności "MIRA, RYCHA i ZBYCHA". Inni pisali jeszcze "Białe księgi". Takie zgromadzenia to hipokryzja ludzi, którzy w głowach maję "trochę luzu". Pani Zdanowska, jeżeli by miała chociaż odrobinę godności jaką ma człowiek uczciwy, a ona mówi o swojej uczciwości, to do wyjaśnienia sprawy powinna zawiesić mandat prezydenta. Na koniec, czy w takiej bandzie oszołomów, która gromadzi się i krzyczy o niewinności, pojawi się ktoś, kto będzie krzyczał o przestępczej działalności, a do tego takie nieliczne grupki, to nie cała Łódź.

27.11.2016, 22:30

zielony jest on sam sądząc po tych durnych wywodach na forum .A Hanna Zdanowska przezroczysta ze strachu.

27.11.2016, 22:08

niezadowoleniu, to by nikogo twoja bytność tutaj nie irytowała.

Niestety nadal skupiasz się wyłacznie na tym czy ktoś trolluje czy nie, natomiast lekceważysz to, że prezydent naszego miasta jest oskarżona o fałszowanie dokumentów po to by prywatnie zaciągnąć kredyt.. co pozycji o takiej odpowiedzialności i randze nie licuje !!!!
Ty to wręcz bagatelizujesz. Dla ciebie bardziej naganne jest, ze ixiński napisał trzy posty pod róznymi loginami. Nawiasem mówiąc wolno mu.
Co za brak obiektywizmu, małostkowość nie tam gdzie trzeba i ogromna etyczna dysproporcja...
Ciekawe z czego to wynika...
Jak nie wiadomo o co chodzi....to..

27.11.2016, 21:52

Jeszcze nigdy nie zdominowałem jednoosobowo żadnego forum, a tu mi sie podobno udalo. Niesamowite :) Przy okazji - jesli co trzeci post zawiera nieuzywane nigdzie slowo "sempernita", a podpis jest zawsze innej osoby, to... hmm... to chyba to jedna i ta sama osoba :) Generalnie nawet mnie ciesza tego typu posty, bo jednak komentarze sa czytane przez wiele osob i kazdy moze sobie sam wyrobic opinie o taktyce niektorych tu a forum. A jakbys sobie czlowieku poszukal, to zobaczylbys ze nie raz krytykowalem Zdanowska za to co robila. Bo ja mysle samodzielnie - nikt mi za to nie placi. Atakowanie mnie nie ma za bardzo sensu :) Pozdrawiam :)

27.11.2016, 21:48

oszustów i złodziei pod mur

27.11.2016, 21:38

gdybyś był uczciwy, napisałbyś cementują ludzi, którzy mają problem z rozróżnieniem dobra od zła.
Zawsze w każdym kraju czy mieście znajdą się tacy, tym bardziej, że mają powiązania z partią.
Jaki masz dowód na to, ze te 25 tysięcy pochodzi tylko z Łodzi? Gdzie te 25 tys było na manifestacji? PO w Polsce to okrągła liczba tym bardziej z SLD I KOdem.

27.11.2016, 21:37

Odpowiedź dla tych, którzy wspierają kogoś kto będąc prezydentem Łodzi poświadczył świadomie nieprawdę (takie są właśnie standardy PO). "Murem za hanką" - hanka za murem.

27.11.2016, 21:19

A kiedy marsz za tymi co są na Smutnej?

27.11.2016, 18:49

Mnie jest normalnie wstyd za nich. Nawet mnie za ich głupotę złość nie ogarnia. Co za stado...

27.11.2016, 18:05

reszta jak w twoim komentarzu.

27.11.2016, 16:53

Ten wpis z poczatku dyskusji jest słuszny!
Zdanowska powinna odejść ze stanowiska prezydenta miasta. (gość) 27.11.16, 00:35:22

/ 30 tak

/ 6 nie

Wstydu ta kobieta nie ma! I ci ludzie!
biedny z Łodzi (gość) 26.11.16, 16:02:04

Jestem biednym człowiekiem. Moje dziecko ciężko chorowało. Było umierające. Nie przyszło mi jednak do głowy by wyłudzać kredyt.
Nie użalałam się nad soba przed kamerami. Nie lałam łez.
I nie zarabiałam tyle ile posłowie, radni czy prezydenci.
Hanna Zdanowska nie ma wstydu. Jest nieetyczna, niemoralna i nie zasługuje na to by być prezydentem mojego miasta.
Mam wrażenie , że trzyma się stołka by inne jej nadużycia nie wyszły na jaw.
Tak zachowują się tylko podli ludzie, a już pójść na demonstrację urządzoną przez znajomych i powiązane osoby w mojej sprawie to bezczelność, narcyzm lub wielki strach.
Ta kobieta wie doskonale że kłamał i kłamie nadal.
Wielu ludzi tego doświadczyło. Tracili prace i majątki przez nią.zwiń
skomentuj

27.11.2016, 16:19

Zdanowska mając wyniki kontroli RIO i UZP w sprawie SSS, stwierdzające że tam popełnmino nadużycia zamiast zawiadomić prokuraturę i CBA lub zerwać umowę zamiotła sprawę pod dywan i zmarnotrawiła 40 mln naszych podatków!

27.11.2016, 16:16

Czy ty nie widzisz swojej śmieszności?
Zdanowska ma zarzuty poświadczenia nieprawdy!
Postepowanie wszczął Seremet z PO!
Zdanowska jest w tej chwili niewiarygodna!
Nie zmienią tego marsze i tacy śmieszni ludzie jak ty.
Ile dostałeś zleceń z UMŁ?
Mnie nikt nie wynajął i minusuje twoje wypowiedzi bo jesteś w błędzie i masz spaczoną moralność jeśli uważasz, że nic się nie stało skoro prezydent miasta poświadcza nieprawdę.
Aż boję się pomyśleć do czego byłeś zdolny w swej budzącej zażenowanie działalności.
Może prokuratura powinna sprawdzić przepływy kasy w twoich firmach?

27.11.2016, 15:43

Jeśli poświadczyła nieprawdę to jest przestępstwo niezależnie od tego czy kredyt spłacono czy nie. Była wtedy posłem na Sejm, a to jest tym bardziej zobowiązujące...
Jeśli ktoś tego nie rozumie to niech odpowie sobie na pytanie: Wsiadłeś po pijaku do samochodu i wlany w trzy dooopy przejechałeś prowadząc samochód z miasta A do miasta B. Szczęśliwie nic się nie stało, nie było wypadku. Następnego dnia wytrzeźwiałeś i już spokojnie wracałeś za kółkiem. Pytanie - to co zrobiłeś dzień wcześniej było naganne czy nie?

27.11.2016, 15:36

Łódź nie jest przeklęta. jest tymczasowym siedliskiem sempernity Zdanowskiej i jej świty. Ale to minie. Łódź jest ofiarą własnej historii. Za dużo w niej było i pozostało czerwonego tałatajstwa. Dobrze, że wyłażą. Teraz im tylko rodzinne fotografie robić i gotować się do wyborów. A prokuratura do roboty! W KAŻDEJ instytucji podległej Zdanowskiej są przekręty, więc do dzieła! Od ZDiT po teatry miejskie...

27.11.2016, 15:31

Cezary g. Masz rację większość Polaków bierze "poskręcane" kredyty.oczywiście biorą tylko ci,których na takowy stać.

27.11.2016, 15:04

Murem za Hanką! Murem za Hanką za murem! Za murem!(W marszowym rytmie).

27.11.2016, 14:08

Dla niego nie ważne jest, że prezydent miasta wraz z konkubentem występowała o kredyty przedkładając do polskiego banku spółdzielczego wątpiwej jakości dokumenty. Dla niego nie ważne jest, że w tym samym czasie inni Polacy byli zmuszani do korzystania z kredytów w bankach zachodnich z przewalutowaniem, bo nie mieli finansowego zabezpieczenia czy poświadczenia o wypłacalnośći, bo nie handlowali fikcyjnie nieruchomościami ani z konkubentem, ani bratem - bo po prostu byli uczciwi.

Dla niego ważniejsze jest ile osób na marszu było, bo to dopiero świadczy o tym, że Zdanowska jest niewinna.

27.11.2016, 14:05

Jechałem pijany stówą w terenie zabudowanym.
Nikomu nic się nie stało.
To za co ten mandat?!

27.11.2016, 13:54

Łódź jest przeklęta.

27.11.2016, 13:51

naucz nas.

27.11.2016, 13:45

Czy to ty dostajesz zlecenia z UMŁ? czy ktoś inny ?