Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Brazylia - Meksyk 2:0 [BRAMKI, WYNIK]

etc
Mundial 2018: Brazylia Meksyk BRAMKI, WYNIK. Kolejną drużyną, która zameldowała się w ćwierćfinale mistrzostw świata jest Brazylia. Na stadionie w Samarze strzeliła dwa gole i to w zupełności wystarczyło do awansu. Nie zawiódł Neymar, którego przeciwnicy nie oszczędzili w końcówce. On ich także - najpierw wpisał się na listę strzelców, potem zaliczył asystę. Brazylia - Meksyk zobacz skrót.

SKRÓT MECZU: Brazylia - Meksyk BRAMKI, WYNIK. Wysokie tempo w I połowie

Pierwsza odsłona toczona była w szybkim tempie. Meksyk chciał pokazać pazur tak jak w zwycięskim meczu z Niemcami. Zabrakło jednak wykończenia. Brazylia, choć również grała niezwykle ofensywnie, nie znalazła sposobu na zdobycie bramki. Najlepszej okazji nie wykorzystał Neymar.

Brazylia skruszyła meksykański mur w 51 minucie. Wtedy to padła pierwsza bramka w meczu, która tak naprawdę zaważyła o jego losach. Na wślizgu do siatki trafił Neymar (drugi raz podczas turnieju), wykorzystując podanie od Williana.

Mundial 2018. Brazylia – Meksyk 1:0: gol Neymara

SKRÓT MECZU: Brazylia – Meksyk BRAMKI, WYNIK. Obolały Neymar, dobijający Firmino
W końcówce Brazylia miała przewagę, lecz nie potrafiła jej udokumentować. Znakomicie między słupkami spisywał się bowiem Guilhermo Ochoa. Meksykański bramkarz w doskonałym stylu zatrzymał próby Paulinho i Williana. Neymar kopnął zaś obok prawego słupka. W 70 minucie upadł na murawę z grymasem bólu na twarzy. Ucierpiała najprawdopodobniej jego kostka, kiedy nadepnął go rywal. Na razie nie wiadomo czy gwiazdor PSG wystąpi w kolejnym spotkaniu. Dzisiaj po interwencji medyków dał radę dograć ostatnie 20 minut.

Mundial 2018. Brazylia – Meksyk 2:0: gol Firmino

Kiedy wydawało się, że Brazylia wygra skromnie, to wynik na 2:0 ustalił wprowadzony Roberto Firmino. Napastnik na co dzień występujący w Liverpoolu skutecznie zamknął kontratak, którego napędził Neymar.

W ćwierćfinale drużyna „Canarinhos” zmierzy się ze zwycięzcą pary Belgia – Japonia (poniedziałek, 20:00). Meksykowi pozostanie już tylko cieszyć się z zajęcia drugiego miejsca w grupie F, pokonania i wyeliminowania mistrzów świata oraz awansu do 1/8 finału.

MŚ 2018 w GOL24

Materiał oryginalny: Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Brazylia - Meksyk 2:0 [BRAMKI, WYNIK] - Gol24