Mundial 2018. Pechowa końcówka. Senegal prowadził, ale przegrał z Chorwacją

JCZ
Chorwacja - Nigeria 2:1
Chorwacja - Nigeria 2:1 AFP/East News
MŚ 2018. W przedostatnim sparingu przed Mundialem w Rosji Senegal przegrał z Chorwacją 1:2 (0:0). Nasz grupy rywal, z którym rozegramy pierwszy mecz na turnieju, prowadził od 48 minuty. Gole stracił po rzucie wolnym i błędzie całej defensywy. Okazji na wyrównanie nie wykorzystał natomiast Sadio Mane, trafiając m.in. w spojenie słupka z poprzeczką.

Grę prowadziła Chorwacja, ale przed przerwą to Senegal stworzył najlepszą sytuację. Stało się tak dzięki przebojowości Sadio Mane. Skrzydłowy Liverpoolu urwał się rywalowi na lewej stronie, po czym zagrał płasko w pole karne. Gdyby adresat podania, Diafra Sakho, uderzył trochę mocniej, to gol byłby murowany.

Czego nie zrobił Sakho przed zmianą stron, uczynił Ismaila Sarr krótko po niej. W 48 minucie po szybkim rozegraniu rzutu wolnego z połowy boiska i piłce zagranej za plecy ostatniego obrońcy, pomocnik z Rennes wpakował piłkę do siatki.

Chorwaci dążyli później do wyrównania i dopięli swego. W 63 minucie prosto z rzutu wolnego trafił Ivan Perisić, którego sprzymierzeńcem okazali się przeciwnicy z muru (piłka trafiła w jednego z nich i tym samym zmyliła bramkarza). Wcześniej w poprzeczkę kopnął natomiast Andrej Kramarić, a w innej sytuacji wybitną interwencją popisał się Abdoulaye Diallo, interweniując jedną ręką.

Mimo tych niewykorzystanych okazji Chorwacja wygrała mecz. W 78 minucie wynik na 2:1 ustalił bowiem Kramarić, uderzając na raty.

Przed meczem z Polską Senegal rozegra jeszcze sparing z Koreą Południową (11 czerwca).

Chorwacja – Senegal 2:1 (0:0)

Bramki: Perisić 63’, Kramarić 78’ - Sarr 48’
Żółte kartki: Kovacić - Koulibaly, Sakho, N’Diaye, Sane, Mane
Sędziował: A. Farkas (Węgry)
Mecz rozegrano na stadionie w Osijeku

Chorwacja: Subasić (67’ L. Kalinić) - Vida, Lovren (46’ Jedvaj), Corluka, Strinić – Rakitić (65’ Kovacić), Badelj (46’ Kramarić), Rebić (61’ Brozović), Modrić, Perisić – Mandżukić (46’ N. Kalinić).

Senegal: Diallo – Gassama, Sane, Koulibaly (82’ Mbodj), Sabaly – N’Diaye (75’ Ndiaye), Gueye (88' N"Doye), Niang (65’ B. Keita), Mane, Sarr (74’ Diouf) – Sakho (86’ Sow).

MŚ 2018 w GOL24

Materiał oryginalny: Mundial 2018. Pechowa końcówka. Senegal prowadził, ale przegrał z Chorwacją - Gol24