Msza w rocznicę śmierci Krzysztofa Krawczyka. Na cmentarzu w Grotnikach, przy grobie artysty zebrało się mnóstwo osób

Anna Gronczewska
Anna Gronczewska
Rocznica śmierci Krzysztofa Krawczyka.
Rocznica śmierci Krzysztofa Krawczyka. Anna Gronczewska
Na cmentarzu w Grotnikach znów zebrali się fani Krzysztofa Krawczyka, rodzina, przyjaciele. Od jego śmierci minął rok. Przy grobie odprawiono msze świętą w intencji piosenkarza. Przewodniczył jej biskup Antoni Długosz z Częstochowy.

Przy grobie zapłonęło kilkadziesiąt zniczy. Położono wiązanki kwiatów. Córeczka jednej z siostrzenic Ewy Krawczyk ułożyła na grobie wujka pięknego pluszowego misia pandę. Alina Kowalczyk przyjechała specjalnie na tę mszę z Łodzi. Podkreśla, że jest wielką fanką Krzysztofa Krawczyka.

- Byłam dziewczynką, gdy się w nim zakochałam! - śmieje się dzisiaj. - Oczywiście platonicznie. Potem obserwowałam jego karierę. Kupowałam płyty, jak była możliwość to jeździłam na koncerty. Byłam na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka, potem wiele razy na jego grobie. Musiałam tu być dzisiaj... Pamiętam jak przyjeżdżały tu Grotnik tłumy ludzi.

W sobotę przy grobie Krzysztofa Krawczyka zebrało się ponad 100 osób. Byli wśród nich dziewczęta i chłopcy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bydgoszczy. Wykonali w języku migowym piosenkę Krzysztofa Krawczyka „Lot 295”. Większość z nich bowiem nie dosłyszy. Biskup Antoni Długosz był zachwycony tym wykonaniem. Zaczął rozmawiać z młodzieżą w języku migowym.

Byłem przyjacielem Krzyśka, razem śpiewaliśmy – tłumaczył. Potem biskup wyjaśnił, że zna trochę język migowy.

- Byłem duszpasterzem alkoholików, narkomanów i dzieci niedosłyszących – dodał biskup Antoni Długosz.

Ryszard Bielecki, dyrektor bydgoskiego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego mówił, że Krzysztof Krawczyk był jego częstym gościem.

Dawał nam koncerty – przypomina Ryszard Bielecki. - Dlatego bardzo chcieliśmy przyjechać na jego grób i zaśpiewać. Przybyliśmy w silnej grupie. Zebrało się ponad 30 osób.

Mszy świętej przewodniczył biskup Antoni Długosz, ale celebrowali ją też ks. Stanisław Jasionek z Częstochowy, wieloletni przyjaciel i spowiednik Krzysztofa Krawczyka. Za ołtarzem stanął także ks. Krzysztof Niespodziański, który projektował pomnik na nagrobku Krzysztofa Krawczyka. Ks. Niespodziański urodził się w Turku. Skończył Technikum Górnicze w Koninie, a potem ukończył Seminarium Duchowne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze. W 1996 roku przyjął święcenia kapłańskie. W 2006 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w pracowni prof. Andrzeja Bartczaka. Po święceniach kapłańskich pracował jako misjonarz w Kanadzie i Białorusi. Dziś nie jest już oblatem, a księdzem diecezjalnym. Pracuje w archidiecezji warmińskiej. Ks. Krzysztof Niespodziański jest proboszczem w Rychnowie.

Minął rok jak Krzysztofa nie ma wśród nas – mówił biskup Antoni Długosz, emerytowany biskup pomocniczy diecezji częstochowskiej. - Ale ból nie jest mniejszy, a nasza tęsknota nie osłabła. Brakuje nam bardzo naszego Krzysia..

Biskup Długosz wspomniał też o wielkiej miłości łączącej Krzysztofa Krawczyka i jego żonę Ewę. Ona zaś nie kryła swych łez...Na uroczystość przyjechał Andrzej Kosmala, wieloletni menadżer i przyjaciel piosenkarza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl