MŚ w strzelectwie - Łukasz Czapla złotym medalistą w ruchomej tarczy w Baku

OPRAC.:
Janek Wasiak
Łukasz Czapla ze złotym medalem w Baku
Łukasz Czapla ze złotym medalem w Baku Instagram/@lukeheron82
Łukasz Czapla (KS Petarda Kraków) zdobył w Baku złoty medal strzeleckich mistrzostw świata w konkurencji ruchomej tarczy na 50 metrów. To szósty medal biało-czerwonych w stolicy Azerbejdżanu. Poprzednio wywalczyli dwa złote oraz trzy srebrne.

40-letni krakowianin, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie w tej konkurencji, zgromadził w przedbiegach wolnym 297 pkt, natomiast w szybkich o osiem mniej. Wynik łączny 586 pkt dał mu przewagę trzech pkt nad Ukraińcem Ihorem Kizymą (odpowiednio 293-290) oraz czterech nad Szwedem Emilem Martinssonem (296-286).

Kolejne miejsca zajęli: 4. Danyło Danyłenko (Ukraina) - 581, 5. Bedrich Jonas (Czechy) - 581, 6. Andreas Bergstroem (Szwecja) - 580. Sklasyfikowano piętnastu zawodników.

Liderami klasyfikacji medalowej po 62 konkurencjach są Chiny z 15 złotymi, 7 srebrnymi i 6 brązowymi medalami, które wyprzedzają Indie 8-0-8 oraz Szwajcarię 5-4-4.

Polacy z dorobkiem 3-3-0 plasują się na ósmym miejscu. Na podium stanęli dotychczas reprezentanci 35 krajów.

Czempionat globu z udziałem 21 reprezentantów Polski zakończy się 31 sierpnia.