MŚ. Kolumbia bez Jamesa, ale Kolumbia zwycięska. Senegal - Kolumbia 0:1

MS
eastnews
Reprezentacja Kolumbii zaczęła mundial od falstartu, ale potem była silna i zdecydowana. W meczu o wszystko Kolumbijczycy wygrali z Senegalem 1:0 i wyrzucili ich z turnieju w Rosji.

Zwycięzca bierze wszystko - tak można było reklamować starcie w Samarze. Kolumbijczycy musieli wygrać, Senegalczycy - nie przegrać. I tak trochę wyglądał ten mecz. Kolumbijczycy zapomnieli, że w niedzielę w Kazaniu imponowali luzem, wytrzymałością psychiczną i szybkością. W czwartek wyglądali ospale, nogi mieli ciężkie, a gra lepiej układała się Senegalczykom. Przynajmniej w pierwszej części spotkania.

Być może pierwsza połowa wyglądałaby inaczej, ale zanim w tym spotkaniu zdążył rozkręcić się James Rodriguez, to musiał już opuścić boisko. Piłkarz Bayernu doznał kontuzji i w 30. minucie zmienił go napastnik Sewilli Luis Muriel. Piłkarz o zupełnie innych umiejętnościach niż James. Jego zejście wywołało efekt domina - Kolumbia grała opornie i bez pomysłu.

Senegal znowu postawił na siłę, dyscyplinę i grę z kontrataku. To sprawiło, że w 17. minucie z piłką w pole karne na pełnym gazie wbiegł Sadio Mane, a wślizgiem powstrzymywał Sanchez. O tym, że serbski arbiter Milorad Mazić nie podyktował rzutu karnego, zadecydowało użycie VAR.

Kolumbijczycy w drugiej połowie przesunęli ciężar gry zdecydowanie wyżej, praktycznie pod bramkę Khadima N’Diaye’a. I znowu uratował Yerry Mina. Z rzutu rożnego dośrodkowywał najniższy piłkarz Kolumbii(Quintero), a głową piłkę do bramki skierował najwyższy. Pomocnik FC Barcelona strzelił pierwszego gola z Polską w Kazaniu, jego trafienie w meczu z Senegalem dało Kolumbijczykom zwycięstwo w Samarze.

„Lwy Terangi” nie były już tak drapieżne i niebezpieczne. Sadio Mane próbował wziąć na siebie ciężar odrabiania strat, ale gwiazdor Liverpoolu nie podołał zadaniu. Senegalczycy odpadają z mistrzostw świata w Rosji w równie kiepski sposób, jak kiepskim stylem ogrywali Polaków w Moskwie - przez kartki, co FIFA szumnie nazywa „współczynnikiem Fair Play”.

Senegal - Kolumbia 0:1 (0:0)

Bramki: Mina74

Senegal: K. N’Diaye - Gassama, Sané, Koulibaly, Sabaly(74. Wague) - Sarr, Kouyaté (C), Gueye, Mané - Baldé (80. Konate), Niangl (86. Sakho).

Kolumbia: Ospina - Arias, D. Sánchez, Y. Mina, Mojical - Uribe (83. Lerma), Sánchez - Cuadrado, Quintero, James Rodríguez (30. Muriel) - Falcao (89. Borja)