MŚ Katar 2015. Sławomir Szmal: W naszej grze jest jeszcze wiele mankamentów, ale mamy dwa punkty

Jacek Sroka, Doha
Sławomir Szmal
Sławomir Szmal Fot. Karolina Misztal / Polskapresse
W naszej grze jest jeszcze wiele rzeczy do poprawienia, bo momentami nie wyglądało to wcale dobrze, ale najważniejsze, że zdobyliśmy dwa punkty - powiedział Sławomir Szmal, bramkarz reprezentacji Polski po wygranej z Argentyną.

Końcówka w tym meczu zdecydowania należała do pana. Najpierw Sławomir Szmal błysnął świetnym wyjściem z bramki i przerwaniem tuż za połową boiska kontry rywali przy stanie 21:10 dla Polski.
Takie akcje ćwiczymy w klubie. Trener zmusza mnie, żebym zawsze stał na dwunastym metrze od bramki i czaił się na takie piłki.

W ostatnich akcjach również popisał się pan fenomenalnymi obronami. Zwłaszcza tą, w której odbił pan rzut karny.
To nie były fenomenalne obrony. Zresztą źle zagraliśmy tę końcówkę. W założeniach, które przekazał nam trener mieliśmy robić wszystko, żeby nie faulować rywali w sytuacjach rzutowych, bo wiadomo czym to grozi, a tymczasem zrobiliśmy dokładnie na odwrót.

Kończyliście to spotkanie w piątkę przeciwko siódemce rywali, lecz korzystny wynik udało się utrzymać do ostatniej syreny.
Tym większe brawa należą się zawodnikom, którzy byli wówczas na boisku. Gra w czwórkę przeciwko tak szybkim rywalom jak Argentyńczycy, grających tak agresywną strefą, naprawdę nie jest sprawą łatwą. Ciężko było wymienić nawet jedno podanie, ale po dramatycznym boju utrzymaliśmy to prowadzenie.

Reprezentacja Polski za to zwycięstwo zasłużyła na słowa pochwały?
Zdobyliśmy dwa punkty. To jest ważne, ale o tym meczu trzeba już zapomnieć. W naszej grze jest jeszcze wiele rzeczy do poprawienia, bo momentami nie wyglądało to wcale dobrze. Teraz przed nami mecz z Rosją. Właśnie usłyszałem, że Niemcy z nimi wygrali, więc my musimy również pokusić się o zwycięstwo.