MŚ 2022. Mecz Argentyna - Chorwacja ONLINE. Czas wyłonić...

MŚ 2022. Mecz Argentyna - Chorwacja ONLINE. Czas wyłonić pierwszego finalistę mundialu. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Drugi półfinał pomiędzy Marokiem, a Francją jutro o 20:00. Poznamy drugiego finalistę.

• Koniec meczu! Argentyna rozbija Chorwację 3:0 i awansuje do wielkiego finału mistrzostw świata w Katarze!

• Uderzenie na bramkę Argentyny, ale bardzo nieudane.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Natomiast Juan Foyth pojawił się w miejsce Nahuela Moliny.

• Dwie ostatnie zmiany w reprezentacji Argentyny. Angel Correa zmienił Alexisa Mac Allistera

• Końcówka meczu bardzo spokojna. Drużyna z Europy prowadzi piłkę, a Argentyna czeka na rywali i nie kwapi się z odpowiedzią.

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Chorwacji. Lovro Majer zmienił Lukę Modrića.

• Chorwacja wydaje się już być nieco zrezygnowana. Utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Ivan Perisić oddał mocny strzał z dystansu, ale piłka powędrowała nad bramką rywala.

• Natomiast Paulo Dybala pojawił się w miejsce Juliana Alvareza.

• Dwie zmiany w reprezentacji Argentyny. Exequiel Palacios zmienił Rodrigo De Paula

• Ivan Perisić uderzył z rzutu wolnego, ale spokojnie interweniował Emiliano Martinez.

• Zmiana w reprezentacji Chorwacji. Marko Livaja zmienił Andreja Kramarića.

• Nicolas Otamendi ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Leo Messi popędził prawą stroną boiska, minął dwójkę rywali i wyłożyć piłkę do Juliana Alvareza, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! Julian Alvarez podwyższa na 3:0 i Argentyna jest już o okro od finału!!!

• Cristian Romero ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Julian Alvarez dośrodkował w pole karne Chorwacji, ale akcja nie przyniosła sukcesu.

• Zmiana w reprezentacji Argentyny. Lisandro Martinez zmienił Leandro Paredesa.

• Argentyna również wydaje się, że niespecjalnie chce atakować. Teraz była okazja żeby zaatakować, ale zwolniła akcję.

• Błyskawiczna akcja reprezentacji Argentyny, do piłki dopadł Leo Messi i oddał mocny strzał, ale Dominik Livaković świetnie interweniował!

• Szybki kontratak Argentyńczyków, ale w decydującym momencie jeden z Chorwatów odebrał piłkę.

• Chorwacja próbuje swoją grą uśpić rywala. Wciąż utrzymuje się przy piłce.

• Nieudana próba prostopadłego podania w pole karne Argentyny.

• Zmiana w reprezentacji Chorwacji. Bruno Petković zmienił Marcelo Brozovića.

• Początek drugiej połowy meczu, a Chorwacja wciąż bez zmian. Rozgrywa piłkę w środku pola czekając na błąd rywala.

• Luka Modrić wrzucił w pole karne Argentyny, ale tam Emiliano Martinez spokojnie interweniował.

• Rozpoczynamy drugą część meczu!

• Natomiast Nikola Vlasić pojawił się w miejsce Mario Pasalića.

• W przerwie dwie zmiany w reprezentacji Chorwacji. Mislav Orsić zmienił Borne Sosę.

• Piłkarze obu zespołów wracają na Lusail Iconic Stadium. Za chwilę rozpoczniemy drugą odsłonę.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Argentyna pewnie prowadzi z Chorwacją 2:0.

• Leo Messi zaczął taniec z piłką, mijał kolejnych rywali aż został sfaulowany.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Zakotłowało się pod bramką Argentyny, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• Kolejna wrzutka z narożnika boiska, ale tym razem bez zagrożenia pod chorwacką bramką.

• Po wrzutce z rożnego do strzału głową dopadł Alexis Mac Allister, ale jego uderzenie świetnie wybronił Dominik Livaković!

• Rodrigo De Paul spróbował strzału z dystansu, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Julian Alvarez ruszył z piłką ze środka pola, minął dwójkę rywali, piłka została mu przy nodze i oddał strzał, którym pokonał Dominika Livakovića!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Julian Alvarez podwyższa na 2:0!!!

• Chorwacja nie zmienia stylu gry. Wciąż rozgrywa piłkę w środku pola i czeka na swoją szansę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Leo Messi pięknym strzałem otwiera wynik spotkania!!!

• Mateo Kovacić także z żółtą kartką za protesty.

• Dominik Livaković ukarany żółtą kartką za faul.

• Rzut karny dla Argentyny po faulu Dominika Livakovića na Juliana Alvareza!

• Ivan Perisić dostał piłkę w pol karnym Argentyny, zdecydował się na strzał, ale futbolówka powędrowała nad bramką rywali.

• Próba zagrania w pole karne Chorwacji, ale zbyt mocna i od bramki rozpocznie Dominik Livaković.

• Dośrodkowanie Luki Modrića bez zagrożenia bramki Argentyny.

• Andrej Kramarić został sfaulowany na połowie Argentyny i będzie okazja na zagrożenie bramki Emiliano Martineza.

• Enzo Fernandez oddał strzał z dystansu, ale dobrze interweniował Dominik Livaković!

• Borna Sosa ruszył lewą stroną boiska, ale nie zdołał dopaść do piłki.

• Lionel Messi zagrywał prostopadle w pole karne rywala, ale w ostatniej chwili jeden z Chorwatów przeciął to zagranie.

• Argentyna odebrała piłkę w środku pola, ale nie zdecydowała się na szybki atak.

• Borna Sosa próbował zacentrować z lewej strony boiska, ale zrobił to fatalnie i Chorwacja łatwo straciła piłkę.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego nie zagroziło argentyńskiej bramce.

• Josip Juranović próbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

• Lionel Messi upadł przy linii pola karnego Chorwacji, ale arbiter pokazał - gramy dalej!

• Luka Modrić sfaulował rywala w środku pola zatrzymując kontratak Argentyny.

• Chorwacja od dłuższego czasu utrzymuje się przy piłce. Wygląda to jakby sprawdzała cierpliwość rywali.

• Chorwacja spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Wyczekuje na ruch przeciwnika.

• Nicolas Tagliafico ostro sfaulowany w środku pola, ale na razie jeszcze bez żółtej kartki.

• Nieudane zagranie jednego z Argentyńczyków i Chorwaci rozpoczną od własnej bramki.

• W odpowiedzi Ivan Perisić dośrodkował w pole karne Argentyny, ale tam Emiliano Martinez także pewnie złapał piłkę.

• Rodrigo De Paul zagrał w pole karne Chorwacji, ale tam Dominik Livaković pierwszy dopadł do futbolówki.

• Nahuel Molina ruszył prawą stroną boiska, ale do jego dośrodkowania nie dopadł żaden z partnerów.

• Argentyna odebrała futbolówkę, ale ma problem z wyjściem z własnej połowy.

• Chorwacja utrzymuje się przy piłce, ale na razie nie chce przenosić ciężaru gry ba połowę rywali.

• Rozpoczynamy pierwsze spotkanie półfinałowe mistrzostw świata w Katarze!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Lusail Iconic Stadium. Za chwilę rozpoczniemy batalią o finał mistrzostw świata!

• Natomiast oto zestawienie reprezentacji Chorwacji:

• Tak prezentuje się skład reprezentacji Argentyny na dzisiejsze spotkanie:

• Ostatni raz Argentyna z Chorwacją zmierzyły się w fazie grupowej mistrzostw świata w Rosji cztery lata temu. Wtedy Chorwacja rozbiła "Albicelestes" 3:0 po fatalnych błędach argentyńskiego bramkarza. Dzisiaj w bramce stanie kandydat do bramkarza całego turnieju, więc o tę pozycję zespół z Ameryki Południowej powinien być spokojny.

• Natomiast reprezentacja Chorwacji turniej rozpoczęła od remisu z Marokiem i zwycięstwa z Kanadą. Ten pierwszy mecz wydawał się negatywną niespodzianką dla Chorwatów, ale jak czas pokazał, Maroko jest niesamowicie mocną reprezentacją na tym turnieju. W ostatnim grupowym meczu Chorwacja bezbramkowo zremisowała z Belgią i awansowała do dalszej fazy rozgrywek. W 1/8 finałów Chorwacja w swoim stylu zremisowała z Japonią 1:1 i mecz na swoją korzyść rozstrzygnęła dopiero w rzutach karnych. W ćwierćfinale z Brazylią także był remis, tyle że bezbramkowy. "Canarinhos" zdobyli bramkę na 1:0 w doliczonym czasie pierwszej połowy dogrywki i wydawało się, że to oni awansują do półfinału, ale w końcówce dogrywki Chorwacja doprowadziła do wyrównania i standardowo wygrała rzuty karne. Dzisiaj dogrywka i karne również nie są wykluczone.

• Reprezentacja Argentyny do półfinału turnieju doszła po czterech bardzo trudnych meczach. Na początku fazy grupowej "Abicelestes" sensacyjnie przegrali z Arabią Saudyjską 1:2, później jednak zaczęli nakręcać się zwycięstwami z Meksykiem i Polską po 2:0. W 1/8 finałów Argentyna wygrała z Australią 2:1, jednak w ostatniej akcji meczu zespół z Australii miał stuprocentową sytuację, która mogła zmienić losy meczu. Natomiast w ćwierćfinale Mundialu Argentyna spokojnie prowadziła z Holandią 2:0, jednak w ostatnich minutach podstawowego czasu gry "Oranje" zdobyli dwie bramki doprowadzając do dogrywki. O awansie rozstrzygnęły rzuty karne, w których lepsi okazali się Argentyńczycy.

• Witamy serdecznie! Do końca piłkarskich mistrzostw świata w Katarze pozostały już tylko cztery mecze, czyli przyszedł czas na najważniejsze rozstrzygnięcia turnieju. W pierwszym półfinale Argentyna zmierzy się z Chorwacją! Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

1/5
przejdź do galerii

©PAP, EPA

MŚ 2022. Mecz Argentyna - Chorwacja ONLINE. Luka Modrić, a może Leo Messi - jeden z tych wielkich graczy na swoim pożegnalnym mundialu pozostanie w grze o złoto. Drugi - wróci do domu i już nigdy nie spełni marzenia. We wtorek poznamy pierwszego finalistę turnieju w Katarze. Relacja LIVE od godziny 20:00.
MŚ 2022. Mecz Argentyna - Chorwacja ONLINE

Cztery lata temu Argentyna stanęła Chorwacji w drodze do finału. Stawką meczu grupowego był awans z pierwszego miejsca. Messi i spółka okazali się bezradni; przegrali 0:3. Brylowali Luka Modrić, Ivan Perisić, Ante Rebić - każdy z golem na koncie. We wtorek dwaj pierwsi znów mogą namieszać.

Chorwacja w Rosji dotarła aż do finału, w którym uległa Francji. Drużyna wywodząca się z ledwie czteromilionowego narodu znów jest jedną z największych niespodzianek. Ograła faworyzowaną Brazylię, tak jak wtedy Anglię czy wspomnianą Argentynę, która po wyjściu z grupy od razu trafiła na mistrza świata i przegrała z nim po nieprawdopodobnym meczu 3:4.

Messi razem z Argentyną mają więc rachunki do wyrównania - najpierw z Chorwacją, potem może w finale z Francją. To ostatni wielki turniej z udziałem Argentyńczyka. W 2014 roku tak jak potem Modrić poczuł gorycz przegranego mundialu, gdy złotą bramkę dla Niemców zdobył w dogrywce Mario Goetze.

Bez wątpienia Messim targają skrajne emocje. Lider drużyny po zaciekłym ćwierćfinale z Holandią wyzwał autora dubletu, Wouta Weghorsta od głupków. Sportowo Leo trzyma jednak najwyższy poziom. Z Oranej po asyście dołożył gola. W całym turnieju trafił już cztery razy. O jedną bramkę więcej uzbierał jedynie Kylian Mbappe.

Półfinał Argentyna - Chorwacja poprowadzi włoski sędzia Daniele Orsato. Widowisko odbędzie się na Lusail Iconic Stadium. Organizatorzy spodziewają się około 88 tys. widzów.

W drodze do półfinału Argentyna przegrała w grupie z Arabią Saudyjską (1:2), by potem pokonać Meksyk (2:0) i Polskę (2:0). Z 1/8 finału wyeliminowała Australię, natomiast w ćwierćfinale okazała się lepsza od Holandii dzięki konkursowi jedenastek (2:2, 4:3 k.).

Chorwacja zaczęła turniej od remisu z Marokiem (0:0), by potem ograć wysoko Kanadę (4:1) i szczęśliwie zremisować z Belgią (0:0). W fazie pucharowej wyeliminowała po karnych Japonię (1:1, 3:1 k.) oraz Brazylię (1:1, 4:2 k.). Bohater czterech obronionych jedenastek, bramkarz Dominik Livaković z Dinama Zagrzeb negocjuje transfer do Bayernu Monachium. Ma zastąpić kontuzjowanego Manuela Neuera.

Przewidywane składy na mecz Argentyna - Chorwacja:
Argentyna: Martínez - Molina, Romero, Otamendi, Tagliafico - Di María, De Paul, Enzo Fernández, Mac Allister - Messi, Álvarez.
Chorwacja: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa - Kovacić, Brozović, Modrić - Pasalić, Kramarić, Perisić.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Argentyna - Chorwacja 0:3 (MŚ, 21.06.2018)
Argentyna - Chorwacja 2:1 (mecz towarzyski, 12.11.2014)

Mecz Argentyna - Chorwacja TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo z pierwszego półfinału we wtorek o godzinie 20:00 w TVP 1, TVP Sport oraz TVP 4K. Komentuje duet Jacek Laskowski - Robert Podoliński. W internecie mecz w aplikacji oraz na stronie TVP Sport, ponadto w Smart TV. Studio w TVP Sport od godziny 17:50 poprowadzi Przemysław Babiarz. Gośćmi będą Łukasz Gikiewicz, Bartłomiej Rabij, Marek Wasiluk, Rafał Ulatowski oraz Marcin Szulc. Relacja LIVE od godziny 20:00 w GOL24 - zapraszamy!