1

Legia Warszawa

2

• KONIEC MECZU!!!

Legia Warszawa melduje się w ćwierćfinale Pucharu Polski po ograniu Motor Lublin 2:1. Bramkę dla gospodarzy strzelił Michał Fidziukiewicz, a losy spotkania odwrócili - po zmianie stron - Luquinhas i (wprowadzony kilka minut wcześniej) Szymon Włodarczyk
    .

• Jakub Kisiel wchodzi na ostatnie sekundy w miejsce Luquinhasa.

• Jeszcze gospodarze domagają się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką zawodnika Legii we własnej "szesnastce". Sędzia jednak nakazuje grać dalej.

• NIE MA GOLA DLA MOTORU!!!

Maciej Firlej podaje na 17. metr do Vitinho, którego płaski strzał w nieznacznej odległości prawy słupek!

• Łukasz Kuźma dolicza co najmniej 4 minuty do drugiej połowy.

• Tomasz Nawotka zastępuje Kacpra Skibickiego.

• Gospodarze wierzą w doprowadzenie do remisu i dogrywki. Atak Motoru przerywa Mahir Emreli... wybiciem na rzut rożny.

• Sebastian Rak upomniany żółtą kartką za faul.

• Ciekawie zapowiadała się kontra Motoru. Niecelnym dośrodkowaniem z prawej strony "zepsuł" ją Filip Wójcik.

• ... a za Tomasza Swędrowskiego na murawie melduje się Rafał Król.

• Adam Ryczkowski zmienia Piotra Ceglarza...

• Luquinhas uderza zza 16. metra. Posłał piłkę w trybuny.

• Atak pozycyjny Legii na prawej stronie, blisko pola karnego gospodarzy. Josue chciał rozciągnąć grę na lewą flankę, ale przesadził z siłą i wysokością zagrania.

• Przewinienie Tomasza Swędrowskiego w polu karnym Legii. Równie dobrze mógł, a właściwie powinien, zostać upomniany żółtą kartką, ale sędzia go "oszczędził".

• Jeszcze sędzia Łukasz Kuźma czekał na komunikat z wozu VAR. Decyzja o nieuznanej bramce została podtrzymana.

• To mógł być dublet Szymona Włodarczyka! Po miękkiej wrzutce Josue rezerwowy napastnik Legii główką przelobował wychodzącego z bramki Sebastiana Madejskiego! W momencie zagrania był jednak spalony!

• "Wielbłąd" Sebastiana Madejskiego przy wyjściu do dośrodkowania z rzutu rożnego i Szymon Włodarczyk wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA LEGII! SZYMON WŁODARCZYK!!!

• ... a za Damiana Sędzikowskiego pojawia się Sebastian Rak.

• Podwójna zmian w Motorze: Maciej Firlej w miejsce Michała Fidziukiewicza...

• Michał Fidziukiewicz w roli lewoskrzydłowego bez trudu ogrywa Mateusza Wieteskę. Podaje przed bramkę do... nikogo. To on powinien być w tym miejscu.

• To mogła być druga bramka dla zawodników Marka Saganowskiego! Nieznacznie pomylił się Damian Sędzikowski! Piłka po jego strzale w nieznacznej odległości minęła bramkę Legii!

• Szymon Włodarczyk zmienia Tomasa Pekharta.

• Sebastian Madejski piąstkuje po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia. Do piłki dopada Bartosz Slisz, którego strzał był zupełnie nieudany.

• Kolejne przewinienie Tomasa Pekharta. Jeszcze jedno i on może obejrzeć "żółtko".

• Damian Sędzikowski upomniany żółtą kartką za faul.

• Groźnie zapowiadała się akcja Motoru! Piotr Ceglarz zagrywa z lewej strony w pole karne Legii, gdzie Michał Fidziukiewicz był minimalnie spóźniony!

• Filip Mladenović upomniany żółtą kartką. Najpierw odepchnął Filipa Wójcika, a po chwili rzucił kilka słów w kierunku sędziego asystenta.

• 56. minuta. Strzał Luquinhasa na wagę wyrównania Luquinhas

• Będzie się działo przez ponad 30 minut! Luquinhas ograł rywala i uderzył zza pola karnego w samo okienko! Bramkarz Motoru tylko obserwował lot piłki do siatki!

• GOL DLA LEGII! LUQUINHAS!!!

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Yuriego Ribeiro z lewej strony. Sebastian Madejski pewnie łapie piłkę.

• Filip Mladenović szukał miejsca do oddania strzału z pola karnego. Przekładał piłkę raz z lewej, raz do prawej nogi. W końcu uderzył... wprost w przeciwnika.

• Przerwa w grze. Głowami zderzyli się Mateusz Wieteska i Paweł Moskwik. Bardziej odczuł to zawodnik Motoru, którym zajmuje się już sztab medyczny.

• Faul Tomasa Pekharta na Tomaszu Swędrowskim. Wysoko podniesiona noga Czecha; sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Po kontakcie z rywalem Piotr Ceglarz pada na murawę blisko pola karnego Legii. Zdaniem sędziego nie było przewinienia i nakazuje grać dalej.

• Motor zaczyna drugą połowę. Kto awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski!?

• ... a za Mateusza Hołownię pojawia się Filip Mladenović.

• Podwójna zmiana w Legii: Mahir Emreli w miejsce Andre Martinsa...

• Wracamy do Lublina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 1/8 finału Pucharu Polski, w którym Motor podejmuje Legię Warszawa. Po pierwszej połowie prowadzi drugoligowiec.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +8' Koniec pierwszej połowy. Motor Lublin prowadzi z Legią po bramce Michała Fidziukiewicza.

• +6' Jeszcze raz pewnie interweniuje Sebastian Madejski.

• +4' Kolejny rzut rożny dla Legii. Sebastian Madejski spokojnie chwyta futbolówkę.

• +2' Bartosz Slisz zagrywa na lewą stronę do Yuriego Ribeiro Ten przyjęciem ustawia sobie piłkę do dośrodkowania w pole karne. W to zagranie włożył zdecydowanie za dużo siły - Tomas Pekhart nie miał szans, by "zamknąć" akcję.

• Łukasz Kuźma dolicza co najmniej 8 minut do pierwszej połowy.

• Legioniści wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy. Anemiczny strzał Josue nie sprawił problemu bramkarzowi.

• Tomas Pekhart znalazł się w sytuacji sam na sam z Sebastianem Madejskim! Zwlekał z oddaniem strzału, co wykorzystał Paweł Moskwik! Wślizgiem wybił piłkę!

• Wymuszona zmiana w ekipie gospodarzy. Vitinho pojawia się na murawie w miejsce Tomasza Kołbona.

• Przerwa w grze. Tomasz Kołbon opatrywany przez sztab medyczny. Gospodarze przez moment będą grać w "dziesiątkę".

• Andre Martins miał problem, by opanować piłkę w polu karnym Motoru. Szukał miejsce do oddania strzału, ale wycofał na 25. metr do... Josue, który uderza obok bramki.

• I jeszcze jedna próba Josue z ok. 30 metrów. Sporo brakowało mu do celu.

• Josue uderza z dystansu metr nad poprzeczką.

• GRA WZNOWIONA!

• MECZ PRZERWANY

• Zawodnicy w tym czasie najpierw zbiegli do linii bocznej, gdzie dym był najmniejszy, a przed chwilą sędzia Łukasz Kuźma zaprosił obie drużyny do szatni!

• "Jak państwo widzą, nic nie widać w tej mgle" Motor - Legia

• Przerwa w grze. Nic nie widać na boisku z uwagi na gęsty dym z rac. Na szczęście oświetlenie działa

• Luquinhas upomniany żółtą kartką za faul na Filipie Wójciku.

• W odpowiedzi Luquinhas urwał się skrzydłem i centruje na dalszy słupek do Tomasa Pekharta. Ten główkuje obok prawego słupka.

• Niepewnie piąstkuje Artur Boruc. Zrobiło się groźnie w "szesnastce" Legii. Piłka po strzale Pawła Moskwika mija jednak bramkę w bezpiecznej odległości.

• Niesieni dopingiem zawodnicy Marka Saganowskiego idą za ciosem. Bartosz Slisz musiał wślizgiem blokować dośrodkowanie Damiana Sędzikowskiego. Rzut rożny.

• [WIDEO] 15. MINUTA. GOL MICHAŁA FIDZIUKIEWICZA (1:0)

• Paweł Moskwik ruszył lewą stroną, po czym centruje na dalszy słupek. Tomasz Swędrowski składał się do uderzenia z woleja po zgraniu Damiana Sędzikowskiego, ale w ostatniej chwili uprzedził go obrońca Legii!

• Mogła być druga bramka dla Motoru! Wysoko ustawiona obrona Legii dała sobie zagrać piłkę za plecy do rozpędzonego Piotra Ceglarza! Poza polem karnym spokojnie interweniował Artur Boruc.

• Damian Sędzikowski niezgodnie z przepisami popisał szarżującego lewą stroną Luquihnasa.

• Ostre wejście Luquinhasa. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Szał radości na trybunach! Michał Fidziukiewicz dostaje piłkę w polu karnym. Stojąc tyłem do bramki najpierw zagrał sobie prawą stopą, a po obrocie uderzył lewą nogą. Po drodze był rykoszet i zmylony Artur Boruc musi wyciągać piłkę z siatki!

• GOL DLA MOTORU! MICHAŁ FIDZIUKIEWICZ!!!

• Pograli teraz lewą stroną Paweł Moskwik z Piotrem Ceglarzem. Drugi z wymienionych "złamał" akcje do prawej nogi, po czym centruje w pole karne. Tam nerwowo, aczkolwiek skutecznie, interweniuje obrona Legii.

• Kolejne zagranie Josue w pole karne. Tym razem adresatem na prawej stronie miał być Kacper Skibicki, ale ten był lekko spóźniony. Sebastian Madejski wznawia grę z "piątki".

• Marek Saganowski! Marek Saganowski!

- niesie się po s=trybunach.

• Josue zagrywa w "szesnastkę" Motoru do Andre Martinsa. Ten uderza bez przyjęcia tuż nad poprzeczką!

• Michał Fidziukiewicz cofną się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Od razu do prostopadłego podania ruszył Piotr Ceglarz, ale Fidziukiewicz postanowił rozciągnąć grę do lewej strony.

• Legioniści wybijają piłkę po dośrodkowaniu Pawła Moskwika z lewego narożnika. Ta jednak wróciła do zawodników Motoru i w ostatniej chwili strzał zablokował Mateusz Wieteska.

• Druga akcja Motoru lewą stroną. Piotr Ceglarz szukał miejsca do dośrodkowania, ale wywalczył aut.

• W odpowiedzi na strzał zza pola karnego zdecydował się Piotr Ceglarz. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Tym razem nie było zagrożenia.

• Zakotłowało się przed bramką Sebastiana Madejskiego. Ostatecznie legioniści mają drugi rzut rożny.

• Będący na lewej stronie pola karnego Motoru Luquinhas podaje do Yuriego Ribeiro, którego dośrodkowanie zostało zablokowane. Rzut rożny.

• Łukasz Kuźma gwiżdże i spotkanie ze środka zaczyna Legia!

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Piłkarze Legii ćwiczyli na rozgrzewkę w koszulkach z ksywkami kontuzjowanych piłkarzy i hasłem: Czekamy na was.

• Ławka rezerwowych Motoru: Kiełpin, Firlej, Vitinho, Rozmus, Ropski, Król, Ryczkowski, Kafel, Rak.

• W 2 lidze Motor zajmuje dopiero ósme miejsce. Ostatnio bezbramkowo zremisował z Ruchem Chorzów.

• W Motorze nie brak legijnych akcentów. Wciąż trenerem jest Saganowski.

• W niedzielę Legia przełamała ligową niemoc. Koszt był wysoki. Kontuzje złapali Jędrzejczyk, Rose czy Johansson.

• Ławka rezerwowych Legii: Tobiasz, Mladenović, Kisiel, Celhaka, Emreli, Ciepiela, Włodarczyk, Noiszewski, Nawotka.

• Legia poważnie podchodzi do zadania, o czym świadczy wyjściowy skład. Grają choćby Boruc, Josue czy Luquinhas.

• Mecz w Lublinie rozstrzygnie o tym kto jako szósty awansuje do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Walczą drugoligowiec z mistrzem Polski.