Morderstwo w Chełmie: Trwa proces Tomasza W.

  Morderstwo w Chełmie: Trwa proces Tomasza W.

  MK

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Czy Tomasz W. zabił z miłości?

  Czy Tomasz W. zabił z miłości? ©archiwum

  W Sądzie Okręgowym w Lublinie trwa proces Tomasza W. 39-latek z Chełma zastrzelił swoją byłą dziewczynę, po czym próbował upozorować jej samobójstwo.
  Czy Tomasz W. zabił z miłości?

  Czy Tomasz W. zabił z miłości? ©archiwum

  We wtorek przesłuchani zostali świadkowie, biegły balista oraz po raz kolejny biegły lekarz. Biegły balista stwierdził, że gdy badał rewolwer po raz pierwszy ten był sprawny. Teraz jest jednak poluzowany.

  – Do poluzowania mogło dojść podczas jego transportu – dodał. Biegły zaznaczył też, że na podstawie łusek i pocisków nie da się stwierdzić, czy najpierw zostały wystrzelone kule w kierunku oskarżonego, czy te które zabiły Bożenę Sz.


  W trakcie wcześniejszych rozpraw wniknęły wątpliwości, czy kobieta mogła użyć rewolweru lewą ręką. – To, że ktoś jest praworęczny, nie wyklucza, że mógł oddać strzał lewą ręką, było to technicznie możliwe - dodał.

  Do zabójstwa doszło w lipcu 2013 r. Oskarżony Tomasz W. nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że to Bożena Sz. najpierw postrzeliła go w ramię i udo, a potem popełniła samobójstwo.

  Kolejną rozprawę sąd wyznaczył na 1 września.  Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
  Zapisz się do newslettera!
  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo