Montpellier - Jastrzębski Węgiel WYNIK Wicemistrz Polski stracił seta, ale wygrał w drugim meczu Ligi Mistrzów ZDJĘCIA, WYNIK

Tomasz Kuczyński
16.11.2022 r. Liga Mistrzów: Montpellier HSC VB - Jastrzębski Węgiel.
16.11.2022 r. Liga Mistrzów: Montpellier HSC VB - Jastrzębski Węgiel. Twitter.com/Jastrzębski Węgiel
W środę 16.11.2022 r. w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel wygrał na wyjeździe z Montpellier HSC VB 3:1. To drugie zwycięstwo jastrzębian w drugim meczu w tym sezonie LM.

Drużyna trenera Marcelo Mendeza wygrała wszystkie dotychczasowe mecze w PlusLidze, spotkanie o Superpuchar Polski oraz zaczęła sezon w Lidze Mistrzów od zwycięstwa w grupie A nad Vojvodiną Nowy Sad 3:0. W środę zagrała we Francji z Montpellier HSC VB, które przegrało w Niemczech z 2:3 z VfB Friedrichshafen. Jastrzębski Węgiel był faworytem tego meczu.

Jastrzębski Węgiel podał rękę rywalowi

Mistrzowie Francji w pierwszym secie mieli sporą stratę (przegrywali 10:16 i 15:20), jednak jastrzębianie się rozkojarzyli, podali pomocną dłoń i gospodarze wygrali 25:23. W drugim Jastrzębski Węgiel prowadził 15:10. Polski zespół tym razem spokojnie doprowadził do wyrównania w meczu, a gospodarze sami zakończyli seta po nieudanej zagrywce. Trzeci set był bardzo wyrównany. Punkt za punkt grano prawie do końca, a pierwszego setbola wykorzystał skuteczną zagrywką Łukasza Wiśniewskiego. W czwartej partii też walczono o każdą piłkę i mieliśmy 16:16. Jastrzębianie wtedy wrzucili wyższy bieg - 22:16! Montpellier jeszcze odrobiło dwa punkty 22:18, następnie było 23:20. Wicemistrz Polski postawił kropkę nad "i" - 25:20. Tomasz Fornal został MVP meczu.

W następnym spotkaniu Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel 29 listopada zagra na wyjeździe z VfB Friedrichshafen.