Monitorowanie stanu zdrowia w sezonie chorobowym – możesz to robić wygodnie z aplikacją Comarch HealthNote

Materiał partnera zewnętrznego
Regularna kontrola stanu zdrowia jest niezwykle ważna przez cały rok, nie tylko w przypadku sytuacji tak ekstremalnych, jak epidemia koronawirusa. Na rozmaite infekcje jesteśmy przecież narażeni zawsze, ale ryzyko rzeczywiście wyraźnie wzrasta w sezonie chorobowym. Grypa, angina, zapalenie płuc czy zatok – każdy stan chorobowy wymaga kontroli, monitorowania objawów i parametrów życiowych, takich jak na przykład temperatura ciała. Dzięki temu można odpowiednio szybko zareagować, podjąć właściwe leczenie i ograniczyć ryzyko powikłań.

Książeczka zdrowia w formie aplikacji

Internetową książeczkę zdrowia możesz założyć dzięki aplikacji Comarch HealthNote. Będziesz mógł zbierać w niej wszystkie swoje dane medyczne i udostępniać je lekarzom. W aplikacji można gromadzić pomiary parametrów życiowych, takich jak: ciśnienie tętnicze, puls, glikemia, temperatura ciała i waga. Są to najważniejsze parametry zdrowotne, dzięki którym można monitorować infekcje, ale także choroby przewlekłe, na przykład cukrzycę, nadciśnienie tętnicze czy nawet śledzić postępy odchudzania.

Aplikację Comarch HealtNote można pobrać za darmo z Google Play lub AppStore.

Zapisz objawy i wyniki badań

W Comarch HealthNote można notować takie symptomy chorobowe, jak kaszel, ból gardła czy katar. Ale nie tylko. Aplikacja stwarza możliwość zapisania objawów bardziej specjalistycznych, związanych z układem pokarmowym, oddechowym, pracą serca, układem ruchu czy wyglądem skóry.

Autorzy nie zapomnieli o tym, jak ważne jest zdrowie psychiczne. Co więcej, kobiety bez trudu zanotują w niej wszystko, co uznają za ważne w ich cyklu menstruacyjnym.

Do aplikacji można również wprowadzić swoją całą dokumentację medyczną. Bez wątpienia, zamiast trzymać w kilku segregatorach i szufladach papierowe i cyfrowe wyniki badań czy zdjęć, wygodniej mieć je w jednym miejscu. Dzięki ustawieniu daty i dodaniu tagu specjalizacji i typu dokumentu, z łatwością odnajdziemy to, co będzie potrzebne lekarzowi do postawienia diagnozy i wdrożenia kuracji. W ten sposób nie zgubisz żadnej informacji z Twojej historii zdrowia.

Jak udostępnić informacje lekarzowi?

Wszystkie informacje, które użytkownik wprowadza do Comarch HealthNote, możne z łatwością udostępnić lekarzowi w trakcie wizyty w przychodni. Wystarczy, że będzie on miał komputer podłączony do internetu. Jak pokazać swoje notatki lub wynik?

  1. Otwórz aplikację, przejdź do zakładki „Udostępnij” i wybierz, co chcesz przesłać lekarzowi.
  2. Lekarz otwiera stronę healthnote.pl/dla-lekarza.
  3. Zeskanuj kod widoczny na stronie. I gotowe!

Jeśli nie możesz udać się do placówki medycznej, wyślij screeny pomiarów i wykresów SMSem lub e-mailem. Lekarz natychmiast zobaczy trendy w rozwoju choroby, czas pomiaru itp.

Korzystanie z Comarch HealthNote jest całkowicie bezpłatne, zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i lekarzy. Co ważne: aplikacja jest cały czas rozwijana. Niebawem pojawią się nowe funkcje i integracje z partnerami, dzięki którym troska o własne zdrowie będzie jeszcze prostsza i wygodniejsza.

Wideo

Materiał oryginalny: Monitorowanie stanu zdrowia w sezonie chorobowym – możesz to robić wygodnie z aplikacją Comarch HealthNote - Dziennik Zachodni