Moda na selfie ze słupkiem granicznym nie mija. Podpowiadamy, jak je zrobić zgodnie z przepisami [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Zdjęcia ze słupkiem granicznym są popularna formą pamiątki z Podkarpacia.
Zdjęcia ze słupkiem granicznym są popularna formą pamiątki z Podkarpacia. BiOSG
Pamiątkowa fotografia ze słupkiem granicy polsko - ukraińskiej jest coraz bardziej pożądaną pamiątką z pobytu na Podkarpaciu. Jej atrakcyjność wzrosła po wybuchu wojny w Ukrainie. Nie we wszystkich sytuacjach wykonanie takiego zdjęcia jest dozwolone.

Pamiątkowa fotografia ze słupkiem granicy polsko - ukraińskiej jest coraz bardziej pożądaną pamiątką z pobytu na Podkarpaciu. Jej atrakcyjność wzrosła po wybuchu wojny w Ukrainie. Nie we wszystkich sytuacjach wykonanie takiego zdjęcia jest dozwolone.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Horyńcu-Zdroju oraz w Czarnej Górnej ujawnili kolejne przypadki wejścia na pas drogi granicznej. Okazało się, że to turyści chcący zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze znakiem granicznym.

- Patrol Straży Granicznej z Horyńca Zdroju ujawnił obywatela Niemiec, który wszedł na pas drogi granicznej. Mężczyzna postanowił zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze słupem granicznym. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych. Z kolei mundurowi z placówki SG w Czarnej Górnej ujawnili trzech polskich turystów, którzy również podeszli do znaków granicznych w celu wykonania fotografii. W ich przypadku każdy został ukarany mandatem po 50 złotych - informuje ppor. SG Piotr Zakielarz, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Straż Graniczna przypomina, że na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej, przy granicy z Ukrainą. Ma on szerokość 15 metrów. Oczywiście, można robić pamiątkowe zdjęcia, także ze słupkami granicznymi w tle.

Zakaz nie obowiązuje na odcinkach pasa drogi granicznej, którymi biegną oznakowane szlaki turystyczne. Osoby poruszające się szlakiem turystycznym biegnącym linią granicy lub w pasie drogi granicznej muszą posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

Ponadto, na odcinku granicy państwowej od znaku granicznego nr 164 (Rozsypaniec) do znaku granicznego 213 (Opołonek) dopuszcza się pieszy ruch zorganizowanych grup turystycznych z przewodnikiem, pod warunkiem uzyskania zgody dyrektora Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz zgody Komendanta Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych.

od 12 lat
Wideo

echodnia.euNowa fantastyczna atrakcja w Podziemnej Trasie Turystycznej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Moda na selfie ze słupkiem granicznym nie mija. Podpowiadamy, jak je zrobić zgodnie z przepisami [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na i.pl Portal i.pl