reklama

M.Kula: Szkoła, nasza sprawa

Dziennikarka działu kraj Zaktualizowano 
MEN szykuje kolejną wielką reformę edukacji. Jest szansa, by edukacja stała się prawdziwie narodową sprawą. Dziennik "Polska" rozpoczyna cykl publikacji o ministerialnych planach.

Uruchamiamy internetowe forum dla czytelników - http://polskatimes.pl/forum/188,.html I zachęcamy: dyskutujcie o edukacji!

Kiedy w latach 90. wymyślano egzaminy zewnętrzne, nowy system oceniania (ocena niedostateczna przestała być dwóją, a zaczęła być jedynką), kiedy zastanawiano się nad możliwym nowym miejscem lekcji religii w szkołach, sporo pisały o tym media, ale z pewnością zbyt mało dyskutowano o tym w domach. A to przecież decyzje, które dotyczą każdej rodziny, w której dzieciaki są w szkole albo wkrótce do niej pójdą.

Irena Dzierzgowska, wiceminister edukacji w rządzie Jerzego Buzka i chyba jeden z najbardziej znanych w Polsce edukatorów, często w rozmowie z dziennikarzami powtarza, że Polska musi być jak Wielka Brytania.

Kiedy ogłasza się tam wyniki państwowych szkolnych egzaminów, żyje tym cała opinia publiczna. Największe gazety i stacje telewizyjne analizują poziom wiedzy młodego pokolenia, tłumaczą, jak zmiany społeczne przekładają się na to, co umieją i czego nie potrafią uczniowie. Setki dziennikarzy ubolewają np., że kultura SMS-ów zabiła umiejętność samodzielnego pisania.

MEN szykuje kolejną wielką reformę edukacji. Jest szansa, by edukacja stała się prawdziwie narodową sprawą. Dziennik "Polska" rozpoczyna cykl publikacji o ministerialnych planach. Uruchamiamy internetowe forum dla czytelników. I zachęcamy: dyskutujcie o edukacji! To naprawdę nasza sprawa.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

p
presse

Nie rozumiem po co dyskutować o polskiej szkole w niemieckiej gazecie. Dyskutujcie sobie o szkole w Deutschlandzie. A propos: dlaczego polskie dzieci w Niemczech mają utrudniony dostęp do nauki języka polskiego?

Dodaj ogłoszenie