Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich w Zakopanem. Monika Skinder z dwoma złotymi medalami

Michał Czajka
Monika Skinder bardzo dobrze zaprezentowała się podczas mistrzostw Polski
Monika Skinder bardzo dobrze zaprezentowała się podczas mistrzostw Polski Andrzej Banas / Polska Press
Na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbyły się w dniach (25-27.03.2022) mistrzostwa Polski w biegach narciarskich (rywalizacja odbywała się w ramach zawodów FIS Slavic Cup). Wyróżniał się Monika Skinder, który indywidualnie zdobyła dwa złote medale, a w sztafecie miała srebro.

Walkę o medale w piątek rozpoczęły sztafety (kobiety na dystansie 4 x 5 km, a mężczyźni 4 x 7,5 km). W kobiecej rywalizacji najlepszy okazał się zespół MKS-u Istebna w składzie: Karolina Kukuczka, Julia Rucka, Martyna Michałek i Anna Probosz. Na podium uplasowały się również reprezentacje MULKS-u Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (Karolina Kuć, Monika Skinder, Kamila Harbuz i Anna Berezecka) oraz LKS-u Klimczok Bystra (Weronika Jarecka, Martyna Mańdok, Maria Jakubiec i Emilia Dobija).

W męskiej rywalizacji wygrali zawodnicy KS-u AZS AWF Katowice: Kamil Bury, Michał Skowron, Michał Boreczek, Kacper Antolec. Na drugim miejscu uplasował się zespół UKS Regle Kościelisko (Robert Bugara, Paweł Bryja, Sebastian Bryja i Kacper Guńka), a na trzecim reprezentacja klubu z Tomaszowa Lubelskiego (Bartosz Cielniak, Szymon Bełz, Bartosz Kita i Wojciech Nieścior).

W sobotę trwała walka w biegu na dystansie 5 km kobiet i 10 km mężczyzn stylem klasycznym. Wśród pań najlepsza okazała Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Wicemistrzynią kraju została Karolina Kukuczka z MKS-u Istebna, a na najniższym stopniu podium stanęła Weronika Jarecka z LKS-u Klimczok Bystra.

Rywalizację mężczyzn zdominowali reprezentanci KS-u AZS AWF Katowice - pierwszy był Dominik Bury, a za jego plecami uplasowali się Kamil Bury i Michał Skowron.

W niedzielę rywalizowano w biegach ze startu wspólnego techniką dowolną. Na 7,5 kilometra wśród kobiet triumfowała ponownie Monika Skinder, która wyprzedziła Karolinę Kukuczkę i Andżelikę Szyszkę. Z kolei wśród mężczyzn (na dystansie 12,5 kilometra) wygrał Kamil Bury przed Maciejem Staręgą i Kacprem Antolcem.