18-letni Michał Grudzień z Alwerni w środę podczas finałowej gali konkursu Mister Polski 2018 w Teatrze Capitol w Warszawie zdobył tytuł II wicemistera. Ponadto wyróżniono go tytułem za najpiękniejsze włosy Mister Best Hair. - Sukces ten zawdzięczam determinacji, dążeniu do celu i ciągłemu rozwijaniu się - skomentował na scenie po ogłoszeniu wyników. Tytuł najprzystojniejszego Polaka powędrował natomiast w ręce Tomasza Zarzyckiego z Łodzi, a tytuł I wicemistera zdobył Marcin Moczulski z Twargów Lackich (woj. podlaskie).

Zobacz galerię

Droga do finału konkursu nie była prosta. Najpierw kandydaci musieli przebrnąć przez eliminacje, które na początku czerwca odbyły się w Łodzi. Kolejnym krokiem był półfinał na początku lipca w Kozienicach. Podczas niego kandydaci zaprezentowali się w strojach piłkarskich, nawiązując do mistrzostw świata, strojach kąpielowych oraz garniturach. Michał zyskał uznanie w oczach jury i otrzymał nominację do finału.

- Od momentu awansu do finału minęło już pół roku i było to bardzo aktywne pół roku. Ten czas spędziłem m.in. na zgrupowaniach, różnych sesjach fotograficznych, jednak nie można zapominać też o codziennych obowiązkach, czyli szkole - mówi 18-letni Michał Grudzień.

Od momentu awansu do finału jego konto na instagramie, gdzie zamieszcza swoje fotografie bardzo mocno się rozwinęło. Aktualnie obserwuje je już ponad 25 tys. osób.

- Jest to ogromna liczba, ale ja nie chcę się na niej zatrzymać i robię wszystko, żeby zaciekawić obserwatorów swoją osobą - podkreśla.

Na Instagramie ma już sporą grupę osób, które go wspierają. W obecnych czasach obecność w mediach społecznościowych, dotarcie do jak największej grupy odbiorców jest kluczowa. Zaowocowało to propozycjami współpracy. Zgłosiło się do niego kilka firm.

- Zdecydowałem się na współpracę z Danielem Wellingtonem, który moim zdaniem, ma świetne zegarki, dodatkowo współpracuje z firmami Ozonee, Saxx, Contigo - wylicza Michał.

Dla Michała udział w konkursie Mister Polski 2018 nie był debiutem w tego rodzaju konkursie. Wcześniej dotarł do półfinału The Look of Year 2016. Po sukcesie w konkursie Mistera Polski 2018 nie zamierza kończyć edukacji i skupiać się wyłącznie na modelingu.

- Edukacja jest bardzo ważną częścią życia, tak więc myślę, że pogodzę te dwie rzeczy - mówi Michał.

Obecnie jest uczniem klasy maturalnej II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Uczęszcza do klasy o profilu biologiczno-chemicznym z rozszerzonym językiem angielskim. Chciałby rozwijać się w kierunku medycznym, bardzo interesuje go medycyna estetyczna.

- Wiadomo, jest to bardzo trudny kierunek i bardzo czasochłonny, jeśli chodzi o etapy edukacji, ale będę robił wszystko, żebym się rozwijać w tym kierunku - mówi Michał.

Jego hobby to moda, sport, szybkie samochody i podróże. W lutym ub. roku zdał egzamin na prawo jazdy. Liczy, że uda mu się kiedyś zasiąść za kierownicą sportowego ferrari lub mustanga.

Dla pań mamy dobrą informację. - Nadal moje serce jest wolne i czeka na tą jedyną - mówi Michał, który ma słabość do inteligentnych i zadbanych kobiet. Najbardziej fascynują go te troskliwe, życzliwe, które mają swoje pasje i przede wszystkim fajny charakter.

NASZE NAJLEPSZE MATERIAŁY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Czy będzie kolejny rekord?