Minister Brudziński w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w Chełmie (ZDJĘCIA)

Jolanta MasiewiczZaktualizowano 
Podczas wizyty w Nadbużańskim Oddziale SG, minister Joachim Brudziński podsumował trzy lata pracy MSWiA i służb podległych – Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa. Przekazał również 120 nowych pojazdów służbowych funkcjonariuszom Straży Granicznej.

- Jest to dla mnie wyjątkowa satysfakcja, że właśnie tu w Chełmie na zewnętrznej granicy wschodniej Polski i zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, której lojalnym i sprawdzonym członkiem jest Polska, UE w której jesteśmy i chcę to mocno podkreślić - tutaj w Chełmie - w której chcemy być, mogę dokonać podsumowania trzech lat pracy MSWiA oraz służb podległych. Wśród naszych priorytetów była praca poświęcona zwiększaniu poczucia bezpieczeństwa Polaków. Podjęte działania przynoszą dobre efekty - powiedział Joachim Brudziński minister spraw wewnętrznych i administracji w środę podczas wizyty w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w Chełmie.

Minister Brudziński podkreślił, że wprowadzone rozwiązania przynoszą dobre efekty, o czym świadczą wysokie wskaźniki społecznego poczucia bezpieczeństwa.

- Według badań - 86 proc. obywateli czuje się w Polsce bezpiecznie, a 93 proc. ocenia swoje miejsce zamieszkania i okolicę jako bezpieczne i spokojne. 74 proc. ankietowanych dobrze ocenia działalność policji i jest to najwyższa ocena od 1990 r. - podkreślił minister Brudziński.

Minister Brudziński mówił również o programie modernizacji służb mundurowych - według którego do końca 2020 r., do policji, straży granicznej, PSP i BOR trafi ponad 9 mld zł .

Jest to jeden z priorytetowych projektów realizowanych przez rząd. Obejmuje on inwestycje budowlane, zakup samochodów, sprzętu informatycznego i łączności oraz uzbrojenia, a także wzrost wynagrodzeń dla funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych.

W ramach tego programu zakupiono i przekazano właśnie w środę 120 nowoczesnych samochodów służbowych dla Straży Granicznej.

Do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przekazano 20 szt. Opel Astra, 4 szt. Toyota Land Cruiser, 4 szt. Ford Ranger.

Pozostałe pojazdy otrzymały: Morski Oddział SG, Warmińsko - Mazurski Oddział SG, Podhalański Oddział SG oraz Bieszczadzki Oddział SG. Będą też kolejne pojazdy, które otrzyma Straż Graniczna.

Minister Brudziński podkreślił także, że działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa to także nowy model współpracy funkcjonariuszy ze społeczeństwem, oparty na otwartej komunikacji i bliższym kontakcie. Przejawem tego jest odtwarzanie posterunków policji, zlikwidowanych w poprzednich latach.

- Nasi poprzednicy zlikwidowali ponad czterysta posterunków policji w całej Polsce. Skazali tym samym Polaków na to, że w sytuacji zagrożenia musieli czekać na przyjazd patrolu policji z sąsiedniej miejscowości. Odwróciliśmy to niepokojące zjawisko. W ostatnich trzech latach odtworzonych zostało ponad 90 posterunków policji i ten proces będzie kontynuowany - powiedział minister Brudziński.

Ministrowi towarzyszył m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Szef MSWiA spotkał się również z funkcjonariuszami Straży Granicznej i podziękował im za ofiarną i bardzo dobrą służbę, która wysoko została oceniona również w Luksemburgu.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Kurier Lubelski

Wideo

Materiał oryginalny: Minister Brudziński w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w Chełmie (ZDJĘCIA) - Kurier Lubelski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 8

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

l
like

niestety większość celebrytów to bezmyślne stwory. coś jak lemingi

G
Gość

Po papieroski dla warszawki przyjechał prosto do magazynu.....

B
Borubar

Jojo, kiedy oddasz adidasy?

r
roskos

Proponuję przejrzeć twitter tego pana i zobaczyć jakie głupoty wypisuje.

j
jnp

Roger Waters - muzyk wspaniały. Ale jako człowiek już niekoniecznie. Czy Roger Waters kiedykolwiek skrytykował Putina? Podpowiem: nigdy. Zdjęcia sobie z Władimirem robił. Ot autorytet.

.

„Resist Kaczynski in Poland”, czyli „Przeciwstawiajcie się Kaczyńskiemu w Polsce”, to hasło pojawiło się na telebimie podczas koncertu Rogera Watersa, założyciela zespołu Pink Floyd, w Mexico City.

g
gosc

tu nie chodzi o dyrektorów czy kierowników bo ci maja się bardzo dobrze, tu chodzi o wynagradzanie szarych pracowników tzw. "parobków" w czasach kapitalizmu

g
gosc

tylko niech minister nie zapomni, że "źle opłacany pracownik nie ma motywacji do pracy", bo w budżetówce to teraz modne, żeby pracownicy pracowali za miskę ryżu

Dodaj ogłoszenie