Miller: Żadnego anszlusu nie będzie. SLD nie zapisze się do Palikota

Redakcja
Leszek Miller
Leszek Miller Bartek Syta/Polskapresse
Udostępnij:
- To, że powiedziałem o naćpanej hołocie, było wynikiem zachowań grupy posłów Ruchu Palikota, którzy usiłowali mi przeszkodzić w przemówieniu w Sejmie, obrażali moje koleżanki i kolegów. Użyłem tego sformułowania zupełnie świadomie. Jednym z bardziej agresywnych osobników był poseł, który 2,5 roku przesiedział w więzieniu za napaść rozbójniczą, posługiwanie się kijem bejsbolowym. Mnie jest wstyd, że ktoś taki może być posłem na Sejm - mówi Leszek Miller w rozmowie z Anitą Czupryn.

Po co SLD chce składać własny wniosek o referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego, jeśli w ostatnim, piątkowym głosowaniu w Sejmie wniosek Solidarności przepadł?
Nasz wniosek nie jest tożsamy z wnioskiem Solidarności, bo my nie pytamy tylko o wiek emerytalny, ale też o to, czy Polacy uważają, że o przechodzeniu na emeryturę nie powinien decydować drugi czynnik, czyli staż pracy.

I jakie Pan widzi szanse na to, aby wasz wniosek przeszedł?
Jestem pewien, że nasza propozycja jest bardzo racjonalna. Nie mogę się nadziwić, że premier Donald Tusk nie wziął jej pod uwagę. Uwzględnienie stażu pracy, okresów składkowych - 40 lat dla mężczyzn i 35 dla kobiet - jest rozwiązaniem dobrym zarówno dla emerytów, jak i dla budżetu państwa i ZUS. Gdybym ja był na miejscu premiera Tuska i gdyby szef partii opozycyjnej przyszedł z takim pomysłem, tobym go pocałował w rękę.

Aleksander Kwaśniewski uważa, że gdyby to Pan był premierem, to byłby przeciwny referendum, a zbierając podpisy, ma Pan czym zająć swoją partię.
Nie wypowiadam się w imieniu pana prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i dobrze byłoby, gdyby prezydent Kwaśniewski nie wypowiadał się w moim imieniu.

Gdyby to Pan był premierem, nie dążyłby do tego, aby podwyższyć wiek emerytalny?
Starałbym się przede wszystkim uszczelnić system składkowy. To nieprawda, że obecny system zależy od wieku emerytalnego. Kondycja finansowa systemu ubezpieczeń społecznych zależy od tempa wzrostu gospodarczego, liczby pracujących obywateli w systemie składkowym i wysokości wpłat. Im więcej ludzi pracuje i im więcej oni zarabiają, tym jest lepiej. Należy przede wszystkim zająć się ograniczeniem formy pracy nieoskładkowanej, tzw. umów śmieciowych. Kategoria wieku emerytalnego jest tutaj ważna, ale nie najważniejsza.

Znalazł się Pan ostatnio w niezbyt komfortowej sytuacji. Donald Tusk zarzuca Panu tchórzostwo, bo poszedł Pan odwiedzić protestujących pod jego kancelarią związkowców.
Znalazłem się w bardzo komfortowej sytuacji. Dlatego że SLD jest tam, gdzie partia lewicowa powinna być, to znaczy po stronie ludzi pracy i ich reprezentacji, czyli związków zawodowych i to zarówno NSZZ "Solidarność", jak i OPZZ. Nigdy w historii SLD tak fantastycznej sytuacji nie było. Z tego punktu widzenia można powiedzieć, że SLD jest w sytuacji komfortowej. Natomiast jeżeli chodzi o pana premiera, to on wykazał się właśnie tchórzostwem, nie wychodząc do protestujących związkowców. Jestem zdumiony, że taki argument w stosunku do mnie mógł paść. Odwagą jest wyjście do tych ludzi: zrozpaczonych, zrezygnowanych, którzy czują, że cała ta operacja, którą rząd przeprowadza, jest skierowana przeciwko nim.

CZYTAJ TEŻ:
* Hofman: "Wyborcza" i Ruch Palikota chcą zniszczyć Millera za cenę bezpieczeństwa Polski
* Kwaśniewski: Miller wie, że nie będzie referendum. Zbiera podpisy, by zająć czymś partię
* Miller do Ruchu Palikota: Ta naćpana hołota nie jest mi w stanie przeszkodzić
* "Oszust nie będzie mi mówił, co to jest honor. To rzecznik Al-Kaidy". Narasta spór na lewicy
* Palikot: Polskę potraktowano jak kraj Trzeciego Świata. Miller powinien się wycofać

Z drugiej strony, wojnę wytoczył Panu Janusz Palikot, atakując za domniemane więzienia CIA w Polsce.
Tu sprawa jest oczywista. Janusz Palikot wyobrażał sobie, że po wyborach, w których Sojusz Lewicy Demokratycznej odniósł bardzo mizerny rezultat, nastąpi anszlus. To znaczy, że Palikot przejmie ludzi SLD i jego struktury. Jeszcze niedawno Palikot i Rozenek opowiadali, że przejdą do nich z SLD setki, tysiące ludzi. A jest dokładnie odwrotnie, bo to ludzie Palikota przechodzą do nas. Janusz Palikot już wie, że żadnego anszlusu nie będzie i że SLD nie zapisze się do jego partii. W związku z tym cynicznie i bezwzględnie wykorzystuje sprawę więzień, narażając i żołnierzy polskich w Afganistanie, i polskich turystów, którzy przebywają w rejonach zagrożonych, i organizatorów Euro 2012. Janusz Palikot wie, że dopóki ja jestem szefem SLD, to jego zamiar nie zostanie spełniony. Ale muszę go zmartwić, bo ja dalej będę szefem SLD. I to jest zła informacja dla Janusza Palikota.

Skąd ta pewność? Czy dlatego, że ma Pan świadomość, iż wojna z Palikotem służy również Panu, bo łatwiej Panu będzie scalić partię przeciwko wrogowi Palikotowi?
To, że Palikot jest naszym wrogiem, jest oczywiste dla wszystkich ludzi SLD. Natomiast ja nie buduję swojej pozycji na poszukiwaniu wroga, tylko na poszukiwaniu pozytywnych rozwiązań. Ale zapewniam panią, że będę szefem SLD dalej.

Tych pozytywnych rozwiązań, o których Pan mówi, nie widać w utarczkach z Ruchem Palikota, którego posłów kilka dni temu nazwał Pan publicznie naćpaną hołotą. Janusz Palikot ocenia, że puszczają Panu nerwy, i rzeczywiście wygląda na to, że daje się Pan Palikotowi prowokować.
Nic mi nie puszcza, zwłaszcza nerwy. Nikomu się nie daję prowokować. To, że powiedziałem o naćpanej hołocie, było wynikiem zachowań grupy posłów Ruchu Palikota, którzy usiłowali mi przeszkodzić w przemówieniu w Sejmie, obrażali moje koleżanki i kolegów. Użyłem tego sformułowania zupełnie świadomie. Dzięki temu posłowie Palikota po tych słowach się uspokoili. Jednym z bardziej agresywnych osobników, którzy byli wówczas na sali w barwach Palikota, był poseł, który 2,5 roku przesiedział w więzieniu za napaść rozbójniczą, posługiwanie się kijem bejsbolowym. Mnie jest wstyd, że ktoś taki może być posłem na Sejm Rzeczypospolitej. Ten pan nie będzie mnie pouczał, co mam robić, czym się zajmować, i nie będzie mnie oceniał pod względem moralnym.

Mówiąc "naćpana hołota", nie sugerował Pan "hołoty z wyrokami za napady", tylko to, że posłowie Ruchu Palikota mieliby przychodzić na posiedzenia Sejmu pod wpływem narkotyków.
Przecież Janusz Palikot jest popularyzatorem palenia marihuany. Niedawno w Sejmie przeprowadził akcję w tej sprawie. To więc tylko stwierdzenie faktu, że wśród ludzi Palikota używa się narkotyków, pali się marihuanę.

Do czego doprowadzi ta cała eskalacja negatywnych emocji, jakie się nagromadziły między Panem a Palikotem? Wspólnych obchodów 1 Maja pewnie już nie będzie?
Oczywiście, że lewica będzie wspólnie obchodzić 1 Maja. SLD, związki zawodowe, organizacje społeczne, ruchy lewicowe - spotkamy się w Warszawie. Ale wszyscy przecież wiemy, że Ruch Palikota nie jest żadną lewicą. Oni będą w Sali Kongresowej, kiedy my będziemy manifestować na ulicach.

Rozmawiała Anita Czupryn

CZYTAJ TEŻ:
* Hofman: "Wyborcza" i Ruch Palikota chcą zniszczyć Millera za cenę bezpieczeństwa Polski
* Kwaśniewski: Miller wie, że nie będzie referendum. Zbiera podpisy, by zająć czymś partię
* Miller do Ruchu Palikota: Ta naćpana hołota nie jest mi w stanie przeszkodzić
* "Oszust nie będzie mi mówił, co to jest honor. To rzecznik Al-Kaidy". Narasta spór na lewicy
* Palikot: Polskę potraktowano jak kraj Trzeciego Świata. Miller powinien się wycofać

Wideo

Komentarze 17

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

D
Doliwa
Żyjemy w takim kraju, w którym główne media, manipulując Obywatelami, kreują rzeczywistość pod własne zapotrzebowanie. Jednym z bohaterów takich zapotrzebowań ( głównie TVN-u) do MODNYCH kiedyś ataków na prezydenta Kaczyńskiego był mało znany wcześniej poseł Palikot. Medialna kariera doprowadziła do wykreowania tej postaci, która nie mając nic wspólnego z lewicowością (podobnie jak jego grupa "wyznawców" ) zaczęła być traktowana przez tzw "dziennikarzy" ( i to cyniczne wbrew oczywistym faktom) jako partia lewicowa. Przeciętny Kowalski może w tym wszystkim naprawdę zgłupieć, bo skąd ma się dowiedzieć, że głównym wyznacznikiem lewicowości są działania na rzecz sprawiedliwości społecznej. Natomiast praktyka Palikotowców bardziej umiejscawia to środowisko bliżej liberalnej centroprawicy; dowodem ostatnie głosowanie na wnioskiem NSZZ Solidarność, czy też zgoda na typowo prawicowo-liberalne podejście PO do rozwiązania kwestii wydłużenia wieku emerytalnego. No ale też Palikot to poniekąd również PR-owy klon Tuska i jego oszukańczej Tuskolandii i stuskolonych mediów.
G
Gabriel
Szkoda, że nie wiemy o kogo chodzi ?
G
Gabriel
Oby Pan Miller od zarozumiałości stracił poparcia ? Chodzi mi
zabranianie wypowiedzi w Jego sprawie Panu Prezydentowi, a Jemu wolno ?
To jest po prostu bufoniarstwo ze strony Pana Millera.
G
Gość
Nam tez jest wstyd,ze w Sejmie oprocz powaznych politykow sa tam kryminalisci i eksperci od gumowych genitalii i holota plujaca na Polske.
c
caro
w takim razie należałoby założyć chodowlę pyr - najlepiej z gatunku Lenino! Po czym zebrać wszystkich frytkarzy z McDonald'ów i płacić im po 3312 zł. Płacąc tak stosunkowo wysokie wynagrodzenie, zgłoszą się niemal wszyscy. Jednak wówczas trzeba będzie czytać już prasę wiejską np. „Agrotrendy”. Natomiast „Times’a” i "Dziennik Gazeta Prawna" trzeba będzie zostawić intelektualnie wprawniejszym. Owocnego biznesu życzę!
k
krzyhoo1
stąd bezpośrednie porównywanie zarobków frytkarza z McDonald'sa w Warszawie i Lizbonie jest dowodem na postępujący kretynizm porównywającego
J
Janusz
Przekaz dnia nr 2012 / 04 / 02 - 002

Dzisiejszy przekaz dnia:

Z przykrością muszę stwierdzić, że coraz więcej dziennikarzy zaczyna się wymykać spod naszej kontroli, co bardzo utrudnia nam pracę nad urabianiem opinii publicznej za pomocą głównych mediów. Staramy się w tej sprawie coś robić. Na szczęście niewielu ludzi jak na razie szuka informacji w internecie. W tej sprawie też coś robimy, ale jak widzicie, nie jest łatwo, bo przedwcześnie sypnęło się z projektem ACTA.

Prawdziwe sondaże pokazują, że coraz mniej ludzi chce na nas głosować (15,8 %) oraz, że rośnie liczba niezdecydowanych, którzy rozważają głosowanie na PiS.

Platforma tonie, ponieważ nasz elektorat zaczyna się orientować, że myśmy ich z tą zieloną wyspą oszukali. W tej krytycznej sytuacji trzeba maksymalnie forować Ruch Palikota jako "alternatywę" dla PO !!!

Pamiętajcie: ewentualny przyszły rząd pisowski z całą pewnością nie tylko zreaktywizuje, ale i wzmocni CBA -- i wtedy już nie będzie tak łatwo robić interesy.

Zróbcie coś, mobilizujcie wszystkie media, piszcie na wszystkich forach, bo TONIEMY, a razem z nami mogą zatonąć WASZE posady i WASZE interesy!

Powtarzać w kółko, że według wszystkich sondaży PiS nie ma szans, ponieważ prawie połowa ankietowanych chce głosować na nas lub na Palikota.

Dalej na forach wyśmiewać na wszelkie sposoby wszystkie wrogie media, w szczególności "Gazetę Polską", Radio Maryja, TV Trwam, "Nasz Dziennik" oraz "Uważam Rze".

Unikać tematu długu publicznego! To samo dotyczy podatku katastralnego, likwidacji szkół oraz wzrostu ludzi zatrudnionych w administracji państwowej. W żadnym wypadku nie posługiwać się określeniem "terapii szokowej"! Na forach bezwzględnie usuwać termin "liberofaszyzm".

Uwaga: nieustannie wyśmiewać jakiekolwiek stwierdzenia odnoszące się do istnienia organizacji masońskich, zwłaszcza w Polsce.

Rozmawiając o gazie łupkowym, starannie unikać tematu ustawy o koncesjach. Niestety to było nasze niedopatrzenie. W miarę możliwości nie dopuszczać ekspertów PiSu do głosu w tej sprawie.

Wmawiać ludziom, że klapa autostradowa, klapa stadionowa, klapa służby zdrowia, klapa emerytalna oraz drożyzna są skutkami celowych działań i zaniedbań opozycji, czyli PiSu.

UWAGA: w mediach nie wolno atakować SLD, bo to nasz cichy sojusznik. Rozmowy idą w dobrym kierunku.

NASZYM JEDYNYM PRZECIWNIKIEM JEST PiS.

RZECZ JASNA, NIE REAGOWAĆ NA UPOZOROWANĄ KRYTYKĘ ZE STRONY RUCHU PALIKOTA!

Tak naprawdę liczą się fakty. W ważnych sprawach RP ZAWSZE będzie głosować razem z nami.

Pamiętajcie: RP to nasza wspólna szalupa ratunkowa, czyli nowa Platforma przyszłości!
k
karinka77
Jeżeli tylko na te epitety cię stać to jesteś małoletnim nierozgarniętym alkoholikiem, bo na inne używki cię już nie stać. A jeżeli jesteś dorosły to jak każdy lump żerujesz na emeryturze swojego ojca lub matki. Oni emerytur dorobili się za uczciwą pracę w dawnych czasach a ciebie czeka zasiłek i żebranina. No ale zawsze możesz sobie krzyknąć nim oddasz mocz - "Raz sierpem raz młotem..."
m
max
TO JAK TO SIĘ BĘDZIE MÓWIĆ NA POZDROWIENIE PALIKOTA ?

NIECH BĘDZIE POZDROWIONA MARYŚKA
odp- niech się pali na wieki wieków amen!!

Dlaczego w Polsce nie ma pracy! Wstajesz rano gotujesz wode w chińskim czajniku,zalewasz brazylijską kawę i włączasz japońskie radyjko i słyszysz wiadomości : polskie wojsko zakupiło niemieckie czołgi,amerykańskie samoloty i izraelskie rakiety,policja jeżdzi koreańskimi samochodami a rząd niemieckimi limuzynami,huty zostały sprzedane hindusom a stocznie i cukrownie zlikwidowane,pszenice sprowadzamy z Ukrainy a czosnek i truskawki z Chin.Potem zakładasz tureckie dżinsowe spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciągasz niemieckie piwo. Siadasz przed koreańskim komputerem i w ... niemieckim banku zlecasz przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiadasz do starego czeskiego samochodu i jedziesz do francuskiego hipermarketu na zakupy.Po drodze tankujesz paliwo z rosyjskiej ropy na norweskiej stacji benzynowej Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce i warzywa, belgijski ser i portugalskie wino wracasz do domu. Gotujesz obiad z greckich ziemniaków na rosyjskim gazie na włoskiej kuchence. Na koniec siadasz na szwedzkiej (z ikei) kanapie i... szukasz pracy w polsko-języcznej niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Dlaczego w Polsce nie ma pracy???Jeszcze Cię to dziwi???
c
caro
Średnia płaca w 27 krajach UE to 2177 euro. Jeśli nadal w tym tempie będziemy gonić Wspólnotę, uzyskamy unijne przeciętne płace nominalne dopiero za 65 lat, a takie jakie są w strefie euro dopiero za 85 lat. "Dziennik Gazeta Prawna".

(...) Przeciętne trwanie życia w Polsce wynosi: Dla mężczyzn = 71,5 lat, dla kobiet = 80,1 lat. Zakładając, że obojga płci przechodzi na emeryturę w wieku 65 lat, wówczas mężczyzna ma jakąś szansę na emeryturę, ale tylko przez okres 6,5 lat = 78 miesięcy. Natomiast kobieta przez max. okres 15,1 lat = 181 miesięcy. Dane na pod. GUS.

(...) Zadłużenie fin. publicznych w kwocie 67,5 mld EUR to efektywność operatywności obecnego ministra pod zarządem mgr. Donalda Tuska. Ogólne zadłużenie kształtuje się na poziomie 200 mld EUR. Koszt roczny obsługi zadłużenia to wydatek w kwocie 9, 92 mld EUR. Oczywiście końca spirali ciągle nie widać.

(...) Liczba bezrobotnych to ilość ca. 2 miliony osób. Niektóre statystyki mówią o liczbie o wiele większaj, gdyż setki tysięcy osób nie są zgłoszone oficjalnie, jako osoby bezrobotne. Liczba zarobkowych emigrantów kształtuje się również na poziomie 2 milionów osób.

Z kodeksu savoir-vivre. Naturalnie, osoby które zniszczyły lewicę nie powinne wypowiadać się w imieniu tow. L. Millera, oraz w imieniu samej lewicy. W tym aspekcie tow. Miller ma 100% racji! Każdy głupi to widzi, że Ruch jest niczym innym, jak frakcją PO&Co.! A nade wszystko, nie jest żadną lewicą! Jeśli już tak sami tego chcą, to są lewicą wulgarną, marnie odrestaurowaną, i tylko salonowo-pulmanową.

Należy wspomnieć, że od dawień dawna wiele osób jest przekonanych w tym - co teraz wyraźnie się jeszcze potwierdza - że tow. Miller jako ex-robotnik włókienniczy był od zawsze prześladowany przez swoich partyjnych kolegów z PZPR. Szczególnie tych mających się za inteligentów. Ponadto, że służył im jako słup do niecnych czynów i karier. Stąd tow. Miller - dbając o swój awans i interes, co poniekąd jest zrozumiałe - narobił w przeszłości sporo błędów, a zarazem i wiele krzywdy.

Jednak obecnie jest widać, że tow. Miller chyba swoje grzechy zrozumiał i chce je odpokutować! Teraz już wie, czym jest lewica i jak lewicowiec powinien się zachowywać. Statystyka głosów piątkowego głosowania w Sejmie nie jest jeszcze tego dowodem, ale jest już jakimś światełkiem w tunelu. Ale w tym tunelu może też zaświecić ostry lewicowy jupiter, jednak wszystko zależy od samego tow. Millera.

Osobiście nie rozumiem - w jakim celu tow. Miller ciągnie za sobą zdezelowane wagony z logo SLD wraz z sytymi, skomplikowanymi, zawistnymi, nielojalnymi pasażerami. Kiedy wystarczyłoby tą starą sapiącą lokomotywę skierować na tor boczny, a przodem puścić nową z całkiem innym znakiem towarowym. Po czym wpuścić do tego nowego składu wagonów tylko takich pasażerów, co potrafią siedzieć na ceratowych siedzeniach, czyli na pewno młodych! Natomiast tych wszystkich, co przyzwyczalili się do pluszowych siedzisk i umią tylko kwękać, w ogóle nie należy do nich wpuszczać. A przede wszystkim, każdy pasażer powinien najpierw zakupić bilet, a następnie wymagać darmowej obsługi w osobach zawiadowców, zwrotniczych, kelnerów i dziurkaczy biletów.

Wariant I
Należy dogadać się z PiS i Samoobroną, gdyż programy są podobne. No tak, a co z niektórymi charakterami? Eee tam, absolutna propaganda i przesada! Spora większość osób ma tam charaktery całkiem skrystalizowane, i całkiem przyjemne w obyciu. Oczywiście, wszyscy też mają magisterki i to z rzędu tych prawdziwych, a nie wydumanych.

Wariant II
„PLM”- Polska Lewica Millera! Jaki problem założyć partię, czy substytut. Przecież wtedy zawsze się te 5% zbierze! A niby skąd te głosy? Ot, choćby z PSL-u! Przecież po tej ostatniej wyprawie w Sejmie niewielu będzie już na nich głosować!
O
Olewajtus
Ta cala partia palikota powinna siedziec w zoo a nie w sejmie.trzeba bedzie podjac zbiorowe leczenie psychiatryczne polakow ktorzy wybrali takich nieudacznikow i pozwolili im zasiazc w sejmie
A
Administrator
To jest wątek dotyczący artykułu Miller: Żadnego anszlusu nie będzie. SLD nie zapisze się do Palikota
k
kamkam
SLD - banda złodzieji, cwaniaków i mafiozów. Zbór ludzi z wyrokami, degenraci i pijacy - czerwone świnie.
N
NorvidNH
DON SZJCE KAKAO JAN Z PALIKOTOWA WON ZA DON!
Donek na ziołach i Serdel na kaszalocie to Polska dla cwaniaczków. Tu potrzebny jest rozum! Niech kościół zliczy liczbę polskich bestii!
W
Wynocha
A ty bezczelny komuchu już zapomniałeś jak brałeś pożyczkę od radzieckiej KPZR??? Zapomniałeś ,że zdradziłeś Polskę działając w zbrodniczej PZPR????? Milcz towarzyszu. Ciesz się ,ze nie gnijesz w ciężkim więzieniu za zdradę Polski. Jesteście siebie warci : PZPR-SLD i Ruch Paligłupa. Jedno wielkie komunistyczne szambo!!!!
Dodaj ogłoszenie