Miller chce zjednoczyć lewicę przed wyborami...

  Miller chce zjednoczyć lewicę przed wyborami parlamentarnymi. Czarzasty szefem sztabu SLD [VIDEO]

  Leszek Rudziński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Włodzimierz Czarzasty pokieruje sztabem wyborczym SLD

  Włodzimierz Czarzasty pokieruje sztabem wyborczym SLD ©Fot. Grzegorz Jakubowski

  SLD będzie zmierzał do utworzenia jednej listy szeroko rozumianej lewicy w wyborach parlamentarnych – poinformował w sobotę szef Sojuszu Leszek Miller po posiedzeniu Rady Krajowej. Sojusz chce spotkać się z przedstawicielami OPZZ, aby omówić te kwestię.
  Włodzimierz Czarzasty pokieruje sztabem wyborczym SLD

  Włodzimierz Czarzasty pokieruje sztabem wyborczym SLD ©Fot. Grzegorz Jakubowski

  Leszek Miller oznajmił, że zmieni się skład personalny na szczytach Sojuszu. Szefem sztabu wyborczego SLD w wyborach parlamentarnych zostanie Włodzimierz Czarzasty, natomiast funkcję szefa Komitetu Wyborczego obejmie sekretarz generalny partii Krzysztof Gawkowski.


  Źródło: TVP/x-news


  Na stanowiska wiceprzewodniczących SLD wybrano posła Marka Balta i rzecznika SLD Dariusza Jońskiego. - Wprowadziliśmy też nowe osoby do Zarządu krajowego, m.in. panią Katarzynę Piekarską, pana Tomasza Trelę i pana Michała Huzarskiego. Nowe twarze, które istotnie wzbogacą nasz potencjał – poinformował Leszek Miller. - Te kilka godzin dowiodło, że można rozmawiać bez złości i bez niechęci o najtrudniejszych sprawach dotyczących naszego otoczenia zewnętrznego, a także sytuacji wewnętrznej w SLD. Po tym posiedzeniu wychodzimy z jeszcze większą pewnością, że SLD jest partią, która może podejmować najważniejsze zadania - dodał lider Sojuszu.

  Miller zapowiedział, że zamierza niebawem spotkać się z szefem OPZZ Janem Guzem. W spotkaniu wezmą "udział różne organizacje lewicowe, a także pojedyncze osoby, które uważają się za posiadaczy lewicowych wartości". Szef Sojuszu nie chciał jednak powiedzieć jakie konkretne osoby ma na myśli.

  Podkreślił jedynie, że spotkanie to "rozpocznie wypracowywanie minimum porozumienia programowego" i będzie okazją do dyskusji na temat "rozstrzygnięć organizacyjnych, które będą szły w kierunku utworzenia jednej listy lewicy".

  Lider SLD oznajmił, że powołano komitet referendalny, który pod przywództwem posła Zbyszka Zaborowskiego będzie przygotowywał stanowisko Sojuszu w sprawie wrześniowego referendum. Podkreślono, że Sojusz sprzeciwia się jednomandatowym okręgom wyborczym, które będą poddane pod głosowanie w referendum 6 września.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo