Mikołaj Wild odwołany ze stanowiska prezesa CPK. Filip Czernicki oddelegowany na trzy miesiące jako p.o. prezesa

OPRAC.:
Joanna Grabarczyk
Joanna Grabarczyk
Inwestycja, jaką jest CPK, powinna umożliwić stworzenie ponad 150 tys. nowych miejsc pracy.
Inwestycja, jaką jest CPK, powinna umożliwić stworzenie ponad 150 tys. nowych miejsc pracy. Fot. Mat. Prasowe
Odwołany został prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego, Mikołaj Wild. Wraz z nim stanowisko stracił Radosław Kantak, odpowiadający za inwestycje kolejowe. W trzyosobowym zarządzie spółki pozostał Andrzej Alot, odpowiedzialny za jej finanse. Rada Nadzorcza CPK ogłosiła równocześnie konkurs na członka zarządu, a jej przewodniczący, Filip Czernicki, został wskazany jako pełniący obowiązki prezesa spółki na okres trzech kolejnych miesięcy.

"Przewodniczący rady nadzorczej Filip Czernicki został oddelegowany na okres trzech miesięcy do pełnienia funkcji prezesa zarządu" - podała PAP spółka CPK. Jednocześnie rada nadzorcza zdecydowała o ogłoszeniu konkursu na członka zarządu.

Nie cały zarząd CPK odwołany

Spółka CPK poinformowała, że w piątek, 19 stycznia, rada nadzorcza odwołała dwóch członków trzyosobowego zarządu spółki: prezesa Mikołaja Wilda i Radosława Kantaka, odpowiadającego za inwestycje kolejowe. W zarządzie spółki pozostał Andrzej Alot, który odpowiada za sprawy finansowe.

Co dalej z CPK?

Spółka Centralny Port Komunikacyjny została powołana do przygotowania i realizacji Programu wieloletniego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który miałby zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze około 3.000 hektarów miał zostać wybudowany Port Lotniczy, który w pierwszym etapie miał być w stanie obsługiwać 40 mln pasażerów rocznie. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą, a największymi polskimi miastami, w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. Inwestycja powinna umożliwić stworzenie ponad 150 tys. nowych miejsc pracy. W rejonie CPK miało powstać Airport City, w skład którego weszłyby m.in. obiekty targowo-kongresowe, konferencyjne i biurowe.  CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa, zaliczając się do spółek strategicznych z punktu widzenia interesów kraju. 

od 16 lat

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl