reklama

Mike Pompeo: "Frank Blajchman był jednym z wielu dzielnych partyzantów". Wpadka sekretarza stanu USA, pochwalił stalinowskiego oprawcę

Kacper Rogacin
Sekretarz stanu USA Mike Pompeo, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, pochwalił Franka Blajchmana, który jest podejrzewany przez IPN o mordowanie członków polskiego ruchu oporu.

– Życie Franka Blajchmana było świadectwem odporności polskiego narodu oraz świadectwem amerykańskiego ideału. Ideału, który mówi że każdy, kto ma duże marzenia, może wznieść się na wyżyny - powiedział Mike Pompeo podczas konferencji prasowej przed szczytem ws. Bliskiego Wschodu, który odbywa się w Warszawie.

- Blajchman był jednym z wielu dzielnych żydowskich partyzantów w Polsce, którzy ryzykowali życie, stawiając opór nazistowskiej machinie wojennej - dodał sekretarz stanu USA. Frank Blajchman jest jednak również podejrzewany przez IPN o mordowanie członków polskiego ruchu oporu. Śledztwo w jego sprawie IPN wszczął w 2010 roku. O sprawie pierwsze poinformowało TVP Info.

- Wzywam kolegów z Polski, by poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu. Chcemy również rozwiązać sprawy z przeszłości, tego, co wydarzyło się w czasie Holokaustu. Stany Zjednoczone nigdy nie zapomną niezłomnego ducha polskiego – powiedział również sekretarz stanu USA.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 72

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Ktoś

Jest jeszcze jeden aspekt, słusznie zauważony przez któregoś z komentatorów. Cześć z tej ziemi, nieruchomości , kamienic była zablokowana pod hipotekę. Trzeba sprawiedliwie na to spojrzeć i oddać tyle ile powinno się oddać. Każdą sprawę trzeba rozpatrywać oddzielnie. Jeżeli ktoś przed wojną wziął pod hipotekę duży kredyt i zakupił 1000 ha, spłacił jedną ratę , wybuchła wojna to nie można potomkom oddawać 1000 ha, a proporcjonalnie do spłaty. Potrzebne są jeszcze archiwa banków przedwojennych oraz archiwa ksiąg wieczystych. Zbiorczo oddać komuś co się mu nie należy nie jest uczciwie i etycznie.

K
Ktoś

*Reprywatyzacja Polska - Propozycja
Temat jest bardzo, bardzo trudny. Jak Amerykanie poradzą sobie z odszkodowaniami dla Indian i zwrotem im ziemi to wtedy bardzo chętnie widzę ich , żeby nam pomogli w temacie reprywatyzacji i alokacji mienia zagarniętego na skutek wojny.

K
Ktoś

Reprywatyzacja powinna dotyczyć nie tylko Polaków żydowskiego pochodzenia, ale także Polaków , którzy utracili swoje ziemie na skutek reformy rolnej. Należy zwrócić im zabraną ziemie przez reżim komunistyczny. Polacy polskiego pochodzenia nie mogą być dyskryminowani względem Polaków żydowskiego pochodzenia. Cofnąć reformę rolną - nie da się teraz zabrać setkom tysięcy rolników ziemię, ale można oddać ziemie , która jest w zasobach skarbu państwa potomkom przedwojennych posiadaczy ziemi ( ponad 50 ha) . Lasy - Ci poszkodowani będą mogli posiadać np. lasy. Państwo będzie miało prawo pierwokupu. Polacy niemieckiego pochodzenia będą mieli prawo do utraconych majątków pod warunkiem , że zostali w dzisiejszej Polsce po 45 roku i byli obywatelami polskimi przed wrześniem 39. Dla reszty Polaków niemieckiego pochodzenia były przyznawane odszkodowania. Wielu Polaków niemieckiego pochodzenia zostało zabitych przez Polaków na skutek samosądów - lincz.

G
Gość

zrobić im holokaust !

.

Przed ambasadą USA w Warszawie protestowali rolnicy. Wskazują, że nie chcą wyparcia z rynku naszej wołowiny, na rzecz amerykańskiego mięsa.

.

MOCNE Nie dla roszczeń żydowskich i wojny z Iranem!

.

MOCNE Nie dla roszczeń żydowskich i wojny z Iranem!

.

pis to dno widać to

.

pis zaprosił amerykanów żeby ogłosili ustawę 447

.,.,

z Judischer Ordungsdienst

t
to

zbrodniarze

t
to

zbrodniarze

t
to

pożycz od bredzislawa Kompromitowskiego

l
lucyper

mnie i powinieneś być z tego dumny

o
odPOwiadam

Bronisław Komorowski a Tusk czyni tak do dzisiaj

Dodaj ogłoszenie