Mieszkania Plus w Toruniu 2020: jakie są kryteria? Zobacz wizualizacje WNIOSEK Wiemy gdzie powstaną bloki!

Lidia Bordewicz
Mieszkania Plus w Toruniu samiarchitekci.com
"Mieszkania Plus" w Toruniu. Jak złożyć wniosek? Kto może się starać? Nowe domy w ramach programu “Mieszkanie Plus” w Toruniu powstają przy ul Okólnej. Jakie są zasady przyznawania tych lokali i kto może się o nie ubiegać? Realizacja rządowego programu ma na celu zminimalizować powstały deficyt mieszkaniowy, który w Polsce jest obecnie oszacowany na prawie 2 tysiące mieszkań. Sprawdźcie na wizualizacjach jak będzie wyglądało nowe osiedle na lewobrzeżu oraz poznajcie zasady przyznawania mieszkań plus w Toruniu. Do kogo skierowany jest ten rządowy program? O wszystkich szczegółach dotyczących Mieszkania Plus w Toruniu przeczytasz w poniższym materiale.

Mieszkania Plus w Toruniu 2020: Gdzie powstaną? Jakie zasady?

12 grudnia przedstawiciele spółki PFR Nieruchomości S.A. podpisali w Urzędzie Miasta Torunia umowę z reprezentantami pracowni S.A.M.I Architekci na opracowanie dokumentacji projektowej osiedla mieszkaniowego na Podgórzu przy ulicy Okólnej. Umowa dotyczy wykonania zarówno projektu budowlanego jak i projektu wykonawczego oraz świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją całej inwestycji w ramach Mieszkania Plus w Toruniu.

Mieszkania Plus w Toruniu
Mieszkania Plus w Toruniu samiarchitekci.com

Mieszkania Plus: Kto, kiedy i jak może złożyć wniosek?

“Mieszkanie Plus” jest następcą programów rządowych „Mieszkanie dla Młodych” oraz “Rodzina na Swoim”, który ma zapewnić rodzinom stabilne warunki do rozwoju, w tym posiadanie większej liczby dzieci. Projekt skierowany został do średniozamożnych Polaków, chcących kupić lub wynająć mieszkanie.

Mieszkanie Plus w Toruniu - Kiedy i kto może złożyć wniosek?

W porównaniu do poprzednich programów tego typu, w M+ nie ma ustalonej górnej granicy wiekowej. Biorąc pod uwagę często pojawiający się problemem znalezienia mieszkań wśród rodzin wielodzietnych, kluczowym kryterium realizacji programu będzie liczba posiadanych dzieci oraz wysokość zarobków.

- Misją BGK Nieruchomości S.A. jest zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem, także dla słabiej uposażonych rodzin. Nasi klienci to osoby o umiarkowanych dochodach, które z jednej strony nie kwalifikują się do uzyskania mieszkania komunalnego czy socjalnego, z drugiej zaś – nie mają szans na kredyt hipoteczny czy też zakup mieszkania na obecnym rynku – słyszymy w zarządzie BGK Nieruchomości S.A.

Mieszkania Plus w Toruniu: Jakie są zasady programu? Co powstanie?

Należy zaznaczyć, że inwestycje „Mieszkanie Plus” są realizowane bez korzystania z pieniędzy podatników. Ma to na celu zaangażowanie lokalnych przedsiębiorstw, usprawnienie realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz pozyskanie przez inwestorów dodatkowego kapitału.

  • Plan inwestycyjny zakłada, że w Toruniu powstanie około 300 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej około 15 000 m2.
  • Projektowane osiedle zlokalizowane między ulicami Okólną i Generała Władysława Andersa będzie składać się z ośmiu czterokondygnacyjnych budynków, dobrze skomunikowanych z resztą miasta.
  • Na terenie osiedla przewidziano tereny rekreacyjne oraz place zabaw.
  • W pobliżu nowych mieszkań znajdują się liczne placówki oświatowo-wychowawcze, takie jak przedszkola i szkoły.

Mieszkania Plus w Toruniu: koszty. Kiedy ruszy budowa nowego osiedle?

Koszt budowy mieszkań zlokalizowanych na nowym osiedlu to około 50 mln złotych. Inwestycję sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości S.A. Budowa ma ruszyć w I kw. 2020 roku.

Mieszkania Plus w Toruniu 2020: jakie są kryteria? Zobacz wi...

Zobacz też: My, ludzie toruńskiego Apatora

Wideo

Materiał oryginalny: Mieszkania Plus w Toruniu 2020: jakie są kryteria? Zobacz wizualizacje WNIOSEK Wiemy gdzie powstaną bloki! - Nowości Dziennik Toruński

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 16

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

S
SKUP MIESZKAŃ

Lepiej czasem tanio kupić z rynku wtórnego... Ja znalazłam agencję w Warszawie która okazało się że nie tylko skupuje ale także sprzedaje mieszkania... Fajnie się rozmawiało i jako jedyni nie wpychali mi ofert na siłę! Polecam gorąco : https://skup-mieszkan.pl/

G
Gość

Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://sexanons.eu/monia25

G
Gość

Pożyczka gotówkowa na Boże Narodzenie! Czy chcesz przynieść sobie i swoim bliskim radość z nadchodzących wakacji? Spełnij wszystkie marzenia, biorąc najlepszą pożyczkę. Sprawdź aktualne promocje pożyczek gotówkowych na Boże Narodzenie i Sylwestra 2019/2020. e-mail: pamelarosaflores11@gmail.com lub Dodaj mnie na Whatsapp: 17193562405

G
Gość

A co z uprawnionymi najemcami na Śląsku i w innych częściach Polski, którym obecnie wynajmuje się mieszkania o uszkodzonej konstrukcji nośnej, która grozi zawaleniem się budynku. Uszkodzenie jest winą Zarządcy, nierespektującego obowiązującego go dziś prawa!

H
Halina

Gdzie składać wnioski z Włocławka i okolic

H
Halina
9 kwietnia, 11:29, Kopernik:

Jak znam rzeczywistość te MIESZKANIA zaborczo obejma decydenci Zalewskiego

Gdzie składać wnioski czy podania o takie mieszkania

Proszę

G
Gość

Proszę rzetelniej przepisywać informacje z innych artykułów, w Polsce brakuje 3 mln mieszkań, a nie 2000.

G
Gość
2019-04-09T11:29:14 02:00, Kopernik:

Jak znam rzeczywistość te MIESZKANIA zaborczo obejma decydenci Zalewskiego

wiadomo ze ziomki zalewskiego zawsze maja pierwszenstwo

M
Mika

Mam wrażenie że czytam folder reklamowy. Gładkie formułki: dobrze skomunikowane, w pobliżu szkół i przedszkoli. Pomiędzy Łódzką a Poznańską są dwie szkoły i dwa przedszkola miejskie. I o ile wiem to w każdej z tych placówek nie cierpią na braki wychowanków.

r
rd

W Toruniu buduje się rozsądnie . Tylko pod potrzeby elit .

Sądząc po ilości mieszkań nie są one chyba zbyt liczne .

b
bun
2019-04-09T13:47:25 02:00, Torunianka:

Gdzie dokładnie mają być te mieszkania? Nie ma nigdzie takiej informacji. Tylko Okólna/Andersa tzn. na tym wolnym placu przy skrzyżowaniu z Szuwarów?

Okólna/Andersa/Drzymały/ Inowrocławska - na przeciwko planowanego węzła z drogą ekspresowa :))))

L
LuKa

Szkoda, że nie są wykorzystane połacie dachowe jako ziekone tarasy / ogrody dla mieszkańców. Trzeba iść z duchem czasu. Tak się projektuje w Polsce i na świecie.
A co z wykorzystaniem deszczówki i nie zrzucaniem jej do kanalizy? Czy powstanie jakueś ekologiczne rozwiązanie?
A może fotowoltaika na dachach?

G
Gość

Okolna/Strzalowa

T
Torunianka

Gdzie dokładnie mają być te mieszkania? Nie ma nigdzie takiej informacji. Tylko Okólna/Andersa tzn. na tym wolnym placu przy skrzyżowaniu z Szuwarów?

Dodaj ogłoszenie