• Bartosz Kopacz otrzymał żółtą kartkę

• Dominguez atakował lewym skrzydłem, ale sędzia uniósł chorągiewkę w górę - spalony

• Zaczynamy drugą cześć spotkania!

• Koniec pierwszej połowy! Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy za kilkanaście minut

• Co w tej sytuacji zrobił Henriquez?! Dwóch zawodników Miedzi biegło z piłką na bramkę Bieszczada. Napastnik zamiast podać do pustej bramki do Kobackiego postanowił uderzyć sam. Bieszczad obronił ten łatwy strzał. Na szczęście dla napastnika, odgwizdany został spalony

• Kobacki ukarany żółtą kartką

• Ależ sytuacja! Dominguez postał piłkę w pole karne. Chuca chciał podać piłkę koledze do pustej bramki, ale w porę obrońca interweniował

• Zagłębie spokojnie rozgrywa atak pozycyjny

• Dominguez ze świetną okazją. Zamieszanie przed polem karnym Zagłębia. Piłka spadała na nogę pomocnika, ale nie udało się w nią trafić

• Ale był blisko Olaf Kobacki! Niespodziewana kontra Miedzi. Kobacki wpadł w pole karne, ale przestrzelił obok bramki!

• Kolejna dobra akcja Zagłębia. Piękna kombinacyjna akcja zakończona strzałem Łukasza Łakomego sprzed pola karnego

• Jarosław Jach przed doskonałą szansą. Piłka dograna ze stałego fragmentu gry trafiła do doświadczonego obrońcy, który był niepilnowany w polu karnym. Uderzenie głową w wykonaniu Jacha poleciało wysoko nad poprzeczką

• Strzały:

• Miedź: 3
    • Zagłębie: 0
  • Angelo Henriquez z kolejną doskonałą okazją -dośrodkowanie w pole karne, napastnik przyjął piłkę i posłał bombę w kierunku bramkarza. Bieszczad był czujny i obronił mocny strzał

• Zagłębie od razu chciało strzelić bramkę - długa piłka na lewe skrzydło, ale Dieng stracił piłkę

• Zaczynamy pierwszy mecz 5. kolejki Ekstraklasy!

• Za kilka chwil zaczynamy. Piłkarze już pojawiają się na murawie

• W okresie przygotowawczym doszło do sparingu między tymi drużynami. Górą byli piłkarze Miedzi wygrywając 2:1. Do tego spotkania odniósł się Paweł Karmelita, asystent trenera Piotra Stokowca w Zagłębiu: - Analizowaliśmy ten mecz i na pewno jakieś wartości z tego spotkania zostały. Jednak tam było tak wiele zmiennych, że ciężko przyłożyć jeden do jednego do tego pojedynku, który jest przed nami

• Najnowsza historia spotkań bezpośrednich między tymi drużynami nie jest długa. Mierzyły się czterokrotnie, dwa razy na poziomie I ligi – w sezonie 2014/15 i dwa razy w Ekstraklasie – w rozgrywkach 2018/19. Lepszy bilans mają Miedziowi, którzy wygrali trzy razy i ponieśli jedną porażkę.

• Skład gości:

• Skład gospodarzy:

• Goście z Lubina zajmują 10. lokatę. Zanotowali jedną wygraną, dwa remisy i jedną porażkę. Mają jedno spotkanie więcej, bo mecz 2. kolejki Miedź - Lech został przeniesiony z uwagi na występy Kolejorza w eliminacjach europejskich pucharach.

Podopieczni Piotra Stokowca wygrali z Piastem Gliwice, zremisowali ze Śląskiem Wrocław i Lechem Poznań, a jedyna porażka do tej pory to starcie z Legią przy Łazienkowskiej. Kalendarz na starcie mieli więc trudny. Wydaje się, że mecz z Miedzią zapowiada się jako najłatwiejszy z dotychczasowych. Trzeba jednak pamiętać, że to mecz derbowy – obie miejscowości dzieli zaledwie 20 km.

• Przed derbami o stawkę nastroje są zdecydowanie gorsze u drużyny beniaminka. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego mają na koncie zaledwie punkt, uzyskany w zremisowanym meczu z Radomiakiem Radom w 1. kolejce. Później dwukrotnie przegrywali: z Wartą u siebie i przed tygodniem z liderem Ekstraklasy, Wisłą Płock. Obecnie plasują się na 16. miejscu. Dzisiejsze spotkanie dla nich świetna okazja, by uciec ze strefy spadkowej.

• Zapraszamy na relację LIVE z pierwszego meczu 5. kolejki Ekstraklasy! Już za 20 minut zaczynamy spotkanie Miedź Legnica - Zagłębie Lubin.