2

2 1 połowa

• Koniec meczu! Stal Mielec wygrała w Legnicy z Miedzią 2:1!

• Uderzał z ostrego kąta Joan Roman. Broni na rzut rożny Jakub Wrąbel.

• Dawid Kort uderzył z dalszej odległości. Prosto w środek bramki i Jakub Wrąbel nie miał problemów z interwencją.

• Sześć minut potrwa jeszcze spotkanie w Legnicy.

• Zmiana w ekipie Miedzi. Patryk Makuch wszedł w miejsce Jakuba Łukowskiego.

• Okazja dla Stali Mielec. Grzegorz Tomasiewicz wślizgiem wywalczył sobie piłkę w polu karnym i oddał strzał po dalszym słupku. Uderzenie niecelne.

• Zmiana w Miedzi. Maciej Śliwa wszedł w miejsce Artura Pikka.

• Dawid Kort dograł do Artura Pikka. Estończyk zdecydował się na strzał, ale piłka minęła bramkę Stali.

• Krystian Getinger ukarany przez arbitra żółtą kartką.

• Zmiana w Miedzi. Dawid Kort zameldował się na murawie w miejsce Omara Santany.

• Stal będzie broniła skromnej przewagi. Michał Żyro opuści plac gry, a w jego miejsce wszedł obrońca Lukas Bielak.

• Czerwona kartka dla Mateusza Żyry! Obrońca Stali obejrzał drugą żółtą kartkę! Goście będą kończyć spotkanie w dziesiątkę.

• Ależ zmarnowali okazję gospodarze! Marquitos z czterech metrów, mając przed sobą pustą bramkę trafił w poprzeczkę!

• Jakub Bartosz uderzył z 15 metrów po podaniu Krystiana Getingera. Na posterunku był Łukasz Załuska.

• W miejsce Macieja Domańskiego na murawie zameldował się Grzegorz Tomasiewicz.

• Jakub Bartosz padł w polu karnym Miedzi po starciu z rywalem! Wydawało się, że był faulowany, ale sędzia nie użył gwizdka. Napomniany za protesty został za to trener Stali Dariusz Marzec.

• Marquitos otrzymał podanie od Omara Santana i będąc z prawej strony pola karnego próbował przelobować Wrąbla. Bez powodzenia.

• Kolejna okazja Miedzi! Po dośrodkowaniu Marquitosa i główce Marcina Pietrowskiego znakomitą obroną popisał się Jakub Wrąbel.

• Szansa Miedzi na wyrównanie! Po rzucie rożnym Omar Santana trafił tylko w boczną siatkę.

• Zmiana w ekipie Stali. Mateusz Mak zszedł z boiska. Zastąpił go Robert Dadok.

• Jakub Łukowski dośrodkował z prawego skrzydła. Skuteczne piąstkowanie Jakuba Wrąbla.

• Gospodarze wywalczyli rzut rożny, ale defensywa Stali oddaliła zagrożenie po stałym fragmencie gry.

• Paweł Pskit rozpoczął drugą część spotkania! Gramy!

• Koniec pierwszej połowy.

• Łukowski pozazdrościł gola z wolnego, ale nie pokonał Wrąbla. Nad bramką.

• Mateusz Żyro faulował Marquitosa i mamy kartkę.

• Domański zdecydował się na strzał z ok. 20 metrów, odbita piłka i poprawka Urbańczyka, którego strzał z trudem wybił Chrzanowski. Zakotłowało się pod bramką po raz kolejny.

• Znakomita pozycja dla lewonożnego Żyry. Skrzydłowy podszedł do stojącej piłki i huknął nie do obrony! Co za gol z rzutu wolnego!

• GOOOOOOOL! MICHAŁ ŻYRO!

• Mijusković ukarany kartką.

• Duże zamieszanie przed bramką Miedzi. Dwa dośrodkowania w pole karne wybite do boku, trzecie ląduje już na głowie Getingera, następuje wybicie przed szesnastkę skąd uderza Mak i z trudem wyłapuje piłkę Załuska.

• Urbańczyk uderzał głową po wrzutce Nowaka, ale niecelnie.

• Santana faulowany i jest szansa dla Miedzi z rzutu wolnego, by wyjść na prowadzenie.

• Mamy przerwę w grze, bo na murawie uruchomił się... zraszacz.

• MARQUITOS GOOOOL!. Wrąbel w jeden róg, Marquitos w drugi, mamy wyrównanie!

• Rzut karny! Michał Żyro zagrał ręką we własnym polu karnym.

• Trójkowa akcja, Mak zagrał do Nowaka, a ten dośrodkował przed światło bramki do Michała Żyry, który pokonuje Załuskę. Goście prowadzą.

• GOOOOOOOOL! MICHAŁ ŻYRO!

• Niecelne dośrodkowanie Maka. Od bramki zacznie bramkarz Miedzi

• Pierwsza groźna akcja! Dośrodkowanie Getingera z lewej strony boiska, piąstkował Łukasz Załuska, ale bardzo niedokładnie. Zza pola karnego opadającą piłkę uderzył Domański i minimalnie obok bramki.

• Zaczynamy!

• Zawodnicy wychodzą już na murawę, niebawem rozpoczniemy.

• Dodatkowym smaczkiem tego spotkania będzie z pewnością Josip Soljić – do niedawna piłkarz Stali, który zimą zmienił barwy klubowe właśnie na te legnickie. Przed tym spotkaniem był przepytywany przez oficjalną stronę Miedzi m.in. o to, czym dla niego jest mecz z byłym klubem.

• Stal na wyjazdach notuje bardzo słabe drugie połowy (6 przegranych połówek z 11 rozegranych). Według wielu obserwatorów również w spotkaniach w ramach Totolotek Pucharu Polski to Miedź zaprezentowała się lepiej od mielczan.

• Obie ekipy po dwóch meczach wiosennych mają na swoim koncie po trzy punkty. Według bukmacherów to Miedź wydaje się nieznacznym faworytem – na swoim terenie nie ma problemu ze strzelaniem bramek, średnio 2 na spotkanie.

• W ostatnim wtorkowym meczu Fortuna 1 Ligi zagrają drużyny, które już zagrały po okresie lockdownu. zeszłym tygodniu należało rozegrać ostatnie ćwierćfinały Totolotek Pucharu Polski. Miedź przegrała z Legią 1:2, a Stal z Lechem Poznań 1:3.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Miedź Legnica - Stal Mielec!