0 1 połowa

Korona Kielce

1

1 1 połowa

• Kapitan Korony uderza z ok. 20 metrów. Trafia z jednego piłkarzy Miedzi i... koniec spotkania! Miedź Legnica remisuje u siebie z Koroną Kielce 1:1!

• Gospodarze nerwowo wybijają piłkę z własnego pola karnego po centrze Kiełba.

• Piróg przejmuje bezpańską piłkę i biegnie w pole karne. Uderza z lewej strony "szesnastki" daleko od dalszego słupka.

• Tupaj uderza zza pola karnego obok bramki Korony.

• Tomasz Marciniak dolicza 4 minuty do drugiej odsłony

• Artur Piróg zmienia Macieja Firleja.

• Pojedynek Długosza z Bartkowiakiem na lewej stronie. Pierwszy z wymienionych wywalczył korner dla Korony. Hewelt pewnie piąstkuje.

• Kiełb chciał uderzyć nożycami po centrze z prawej strony. Brakowało niewiele, by trafił... w piłkę.

• Na solową akcję zdecydował się Zieliński, który wywalczył rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Korony.

• Miedzianka! Miedzianka!

- niesie się po stadionie w Legnicy. Kibice gospodarzy wierzą w zwycięstwo.

• Mateusz Cetnarski zastępuje Iwo Kaczmarskiego.

• KAMIL ZAPOLNIK NIE MYLI SIĘ!!!

Bez wydziwiania, Zapolnik uderza płasko przy lewym słupku, zmylony Kozioł rzucił się w stronę prawego!

• Żółta kartka na koncie Remigiusza Szywacza.

• Rzut karny dla Miedzi! Ręką w polu karnym zagrał jeden Szywacz!

• Kozioł w siatkarskim stylu odbija piłkę po uderzeniu Panki z dystansu!

• Panka na spalonym.

• Ostre, zdecydowane wejście Podgórskiego w Pankę. Rzut wolny dla Miedzi z ok. lewego narożnika pola karnego.

• Żółta kartka na koncie Gąsiora za faul.

• Nie ma gola dla Miedzi! Po centrze Tronta z rzutu wolnego Mijusković uderza z kiliu metrów tuż aobok lewego słupka!

• Zapolnik pada przed linią 16. metra po starciu z rywalem. Sędzia nie widział podstaw do przyznania stałego fragmentu gry gospodarzom.

• Bartosz Bartkowiak zmienia Jakuba Łukowskiego.

• NIEUDANA "PANENKA" GĄSIORA! PIŁKA PRZELATUJE NAD POPRZECZKĄ!!!

• Marcin Biernat upomniany żółtą kartką

• Rzut karny dla Korony! Długosz powalony przez Biernata!

• Kordas powalczył z rywalem o piłkę i padł na murawę. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Paweł Łysiak z żółtą kartką za faul na Troncie.

• Chaos w środku pola, po którym nastąpiło rozrzucenie akcji na prawą stronę do szeroko ustawionego Zielińskiego. Ten dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Zapolnik składał się do strzału wywrotką. Musnął piłkę, która poleciała kilka metrów obok bramki Korony. Dodatkowo był na spalonym.

• W Legnicy leje, ale na Kibiców zawsze można liczyć

• Hewelt łapie piłkę po zgraniu Długosza.

• Legniczanie radzą sobie z dośrodkowanie Łysiaka. Korona ma jednak rzut rożny.

• Spóźniony wślizg, David Panka upomniany żółtą kartką.

• Davidowi Pance nie udało się dośrodkować przed bramkę "z boiska". Wyjechał z piłką za linię końcową.

• Z kontrą środkiem ruszył Łukowski. Jego przerzut na lewą flankę był daleki od ideału.

• Kordas podaje w pole karne do Łysiaka. Ten nie zdołał opanować piłki.

• Bramkarz Korony musiał poczekać, aż piłka po główce Mijuskovicia doleci do jego "koszyczka". Centrował Panka.

• Z animuszem atakują gospodarze. Po akcji lewą stroną wywalczyli rzut rożny. Kozioł nie musiał interweniować.

• Druga odsłona rozpoczęta!

• Zmiana w Koronie: Wiktor Długosz zastępuje Emile'a Thiakane.

• Zmiana w Miedzi: David Panka w miejsce Krzysztofa Drzazgi...

• Wracamy do Legnicy na drugie trzy kwadranse meczu Miedź - Korona Kielce w 5. kolejce Fortuny 1. ligi. Po pierwszej połowie prowadzą goście po bramce Marcela Gąsiora w 2. minucie. Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Kozioł spokojnie łapie piłkę po anemicznym uderzeniu Łukowskiego i Tomasz Marciniak zaprasza obie ekipy na przerwę. Po bramce Marcela Gąsiora już w 2. minucie Korona Kielce prowadzi na wyjeździe z Koroną Kielce.

• +2' Rzut wolny dla Miedzi z ok. 20 metrów do bramki gości. Przewinił Thiakane. Piłka meczowa?

• +1' Firlej w polu karnym niepotrzebnie decyduje się na podanie na lewą stronę. Nie dość, że do nikogo, to przed sobą miał sporo miejsca do oddania strzału.

• Tomasz Marciniak dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Podgórski centruje na dalszy słupek do Thiakane. Dobrze piąstkuje Hewelt, który uprzedził rywala.

• Maciej Śliwa zmienia Joana Romana.

• Joan Roman opatrywany przez sztab medyczny Miedzi. Wydaje się, że będzie konieczna zmiana.

• Hewelt dwukrotnie po rożnych ratuje kolegów przed utratą drugiej bramki! Najpierw nogami broni strzał Gąsiora (głową), a po chwili uderzenie lewą nogą Kordasa z narożnika pola bramkowego!

• Rzut wolny dla kielczan z lewej strony, Nikt nie sięgnął piłki, ale ostatecznie piłkarze Macieja Bartoszka mają rzut rożny.

• Żółtą kartką upomniany Emile Thiakane za faul na Matuszku. Nie opłacił się Senegalczykowi "rewanż" na kapitanie Miedzi.

• po czym uderza o centymetry nad poprzeczką

• Rzut wolny dla gospodarzy na lewej linii pola karnego. Łukowski ustawia piłkę...

• Pojawiają się pierwsze gwizdy kibiców Miedzi.

• Przerwa w grze. Thiakane ucierpiał w starciu z Matuszkiem. Ten powinien uważać - ma już na koncie żółtą kartkę.

• Próba diagonalnego podania Zapolnika na lewą lankę do Joana Romana. Pomysł dobry, wykonanie już nie - za dużo siły i piłka opuszcza plac gry.

• Podgórski z ok. 25 metrów uderza obok lewego słupka Miedzi.

• Łukowski w roli lewoskrzydłowego wywalczył korner. Szybkie rozegranie, w którym Zieliński znalazł się w polu karnym. Za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Kozioł.

• Łysiak uderza z dystansu wysoko nad bramką.

• W odpowiedzi próbowali legniczanie lewą flanką. Bez zarzutu radzą sobie piłkarze Korony.

• Thiakane próbował indywidualną akcją przedrzeć się w pole karne Miedzi. Za mocno wypuścił sobie piłkę.

• Przerwa w grze. Urazu jeszcze nabawił się Biernat. Wydaje się, że może grać dalej.

• Poprzeczka ratuje Miedź przed utratą drugiej bramki! Bliski wpisania się na listę strzelców był... Biernat, który upadając tak dziwnie uderzył w piłkę, że o mały włos nie wpadła do siatki!

• Szymon Matuszek upomniany żółtą kartką.

• Roman "ścina" akcję z lewej strony do środka pola karnego. Centruje lekko przed bramkę... do nikogo.

• Drzazga decyduje się na strzał zza pola karnego. Sporo brakowało do bramki gości.

• Tupaj centruje w pole karne z lewej strony. Po interwencji Szarka Miedź ma rzut rożny.

• Rzut wolny dla Miedzi z ok. 30 metrów. Kozioł spokojnie łapie piłkę.

• Tupaj "wjechał" lewą stronę w pole karne Korony i upadając zdecydował się na strzał. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny, chociaż gospodarze domagali się rzutu karnego!

• Na płaski strzał z linii 16. metra zdecydował się Łysiak. Hewelt pewnie broni.

• Strzał z dalszej odległości mija bramkę Korony w bezpiecznej odległości.

• Z kontrą wyszli teraz piłkarze Macieja Bartoszka. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata w polu karnym Miedzi.

• Drugi rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Kozioła.

• Po chwili atak Miedzi prawą stroną przynosi rzut rożny. Po krótkim rozegraniu korner - Biernat trafia w Szarka i piłka przelatuje nad poprzeczką.

• Odpowiedź legniczan mogła dać wyrównanie! Łukowski uderza z pola karnego tuż obok lewego (dalszego) słupka!

• Idealne dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd Marcel Gąsior kieruje piłkę do siatki z metra!

• GOL DLA KORONY! STRZELCEOM MARCEL GĄSIOR!!!

• Daleki wyrzut z autu Podgórskiego w stronę pola karnego Miedzi. Hewelt łapie piłkę, ale "wyjeżdża" z nią poza pole karne. Rzut wolny z ok. prawego narożnika "Szesnastki".

• Na gwizdek Tomasza Marciniaka ze środka zaczynają goście!

• Obie ekipy już na murawie! A w Legnicy leje!

• Przed rozpoczęciem spotkania warto przeczytać zapowiedź:

• Ławka Miedzi: Jędrzej Grobelny - Marcin Pietrowski, Marcin Garuch, Krzysztof Danielewicz, Adrian Purzycki, Bartosz Bartkowiak, David Panka, Bozo Musa, Maciej Śliwa.
    Rezerwowi Korony
    : Jakub Osobiński - Mateusz Cetnarski, Zvonimir Petrović, Wiktor Długosz, Bartosz Prętnik, Artur Piróg, Rafał Grzelak, Piotr Basiuk, Jakub Górski.

• Za 15 minut zabrzmi pierwszy gwizdek Tomasza Marciniaka, który poprowadzi starcie Miedzi Legnica z Korony Kielce, czyli ekipy, które jeszcze niedawno grały w Ekstraklasie!