Miedź Legnica. Janusz Kudyba wraca do akademii. Nowy...

  Miedź Legnica. Janusz Kudyba wraca do akademii. Nowy szkoleniowiec do 1 lipca

  PJ

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Janusz Kudyba
  1/2
  przejdź do galerii

  Janusz Kudyba ©FOT. www.facebook.com/MksMiedzLegnica

  "Miedzianka" poinformowała, że dotychczasowy trener pierwszego zespołu powróci do pracy w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. - Doszliśmy do wniosku, że to dobry moment, by Janusz Kudyba wrócił do pracy w akademii, która będzie miała ambitne cele na nowy sezon. Pierwszy zespół poprowadzi nowy trener - powiedział właściciel MKS-u Andrzej Dadełło, który jeszcze wczoraj spotkał się z Kudybą.
  Kudyba prowadził Miedź od 13 października 2014 roku, obejmując stanowisko po Wojciechu Stawowym. Wówczas legnicka drużyna zajmowała miejsce w strefie spadkowej.

  – Janusz objął zespół w trudnym momencie i potrafił wyciągnąć go z kryzysu. Za to należą mu się podziękowania. To człowiek lojalny i oddany Miedzi. Doszliśmy jednak do wniosku, że to dobry moment, by wrócił do pracy w Akademii Piłkarskiej Miedzi, która bardzo mocno się rozwija i będzie miała ambitne cele na nowy sezon – tłumaczy Dadełło.


  Kto zastąpi Kudybę na stanowisku trenera pierwszego zespołu? Nazwisko nowego szkoleniowca poznamy do 1 lipca, kiedy Miedź ma rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Jaki cel będzie przyświecał właścicielowi Miedzi przy wyborze trenera?

  – Po słabej rundzie wiosennej wielkie cele i ambicje trzeba odłożyć na później. Zdecydowaliśmy się na dużą przebudowę zespołu, a zadaniem nowego trenera będzie skonsolidowanie drużyny i odpowiednie przygotowanie jej do rozgrywek. W takiej sytuacji zobaczymy, jak nowa drużyna będzie funkcjonować jesienią. Być może dokonamy kolejnych korekt kadrowych i cele postawimy w przerwie zimowej – dodał właściciel Miedzi.

  Wczoraj poinformowano o pozyskaniu Michała Ilkowa-Gołąba z Chrobrego Głogów, który jest pierwszym letnim wzmocnieniem. W planach są rozmowy z kolejnymi zawodnikami i nawet chwilowy brak trenera ma w tym nie przeszkodzić.

  – Nic się nie zmienia. Chcemy pozyskać dobrych zawodników na pozycje, na których mieliśmy problemy. Rozmowy są w toku. Z transferami nie możemy czekać, bo dobrzy zawodnicy w lipcu już nie będą dostępni. Rozstaliśmy się dotychczas z kilkoma piłkarzami, a nowy trener sprawdzi przydatność pozostałych graczy, więc nie wykluczam kolejnych zmian. Jedno jest pewne: musimy szybko pozyskać zawodników, którzy podniosą naszą wartość sportową, tym bardziej, że obecnie nasza kadra jest wąska – podsumował Andrzej Dadełło.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo