Miedź Legnica 0 - 3 Jagiellonia Białystok

0

Jagiellonia Białystok

3

2 1 połowa

• Indywidualne błędy bramkarza i obrońców sprawiły, że Jagiellonia pewnie wygrywa w Legnicy. Trzy koszmarne pomyłki, trzy gole dla wicemistrzów Polski, słabe spotkanie Miedzi. Białostoczanie przynajmniej na kilka godzin awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli, Miedź niedługo może znaleźć się tuż nad strefą spadkową. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Jagiellonia zdobywa w Legnicy komplet punktów!

• Słupek ratuje Jagiellonię! Mocny strzał Joao Romana omal nie wpadł do siatki, ale ostatecznie do szczęścia trochę zabrakło!

• Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Głupia strata i faul Stefana Scepovicia. Piłkarz Jagiellonii z żółtą kartką.

• Nieźle zapowiadała się akcja Miedzi, ale w końcowej fazie po raz kolejny brakło gospodarzom dokładności.

• Strzał z dystansu Omara Santany był zbyt lekki, aby zagrozić Sandomierskiemu. Bez problemu interweniował bramkarz Jagiellonii.

• Wygląda na to, że Mile Savković nie wróci już na boisko. Zszedł z kontuzją po zaledwie kilkudziesięciu sekundach, a gra toczy się dziesięciu na dziesięciu.

• Fatalne uderzenie Kostala z dystansu. Piłka wyszła... na aut.

• Savković leży na boisku po starciu z Musą, wygląda na to, że podkręcił staw skokowy. Stoper Miedzi interweniował jednak czysto.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Pojawia się na murawie Mile Savković, opuszcza ją Marko Poletanović.

• Kolejny korner i niecelne uderzenie Piaseckiego.

• Forsell po prawej stronie boiska wywalczył rzut rożny, ale ze stałego fragmentu nic nie wyszło. Romanczuk wybił piłkę na aut.

• 3.814 kibiców ogląda mecz ze stadionu w Legnicy.

• Trzeci błąd indywidualny piłkarza Miedzi i trzecie trafienie Jagiellonii. Przed własną bramką piłkę stracił Kornel Osyra, Martin Kostal podał do Arvydasa Novikovasa, a Litwin podwyższył rezultat meczu. Futbolówka przeszła jeszcze po rękach Kanibołockiego, ale wylądowała w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOL DLA JAGIELLONII! NOVIKOVAS!

• Fabian Piasecki nieźle uderzył z dystansu, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Od bramki zacznie Sandomierski.

• Ostatnia zmiana w Miedzi. W LOTTO Ekstraklasie debiutuje Bożo Musa, zastępując Pawła Zielińskiego.

• Akcja Scepovicia z Romanczukiem. Ten drugi traci jednak piłkę.

• Patryk Klimala opuszcza boisko. Zmienia go Stefan Scepović.

• Z rzutu wolnego uderzał Poletanović. W środek bramki, bez większego problemu interweniował Kanibołocki.

• Joao Roman pojawia się na boisku zamiast Hernika Ojamy.

• Zmiana także w Jagiellonii. Nie ma na boisku Martina Pospisila, pojawia się na nim Bartosz Kwiecień.

• Tomislav Bożić wylatuje z boiska! Po podaniu Tarasa Romanczuka do Patryka Klimali napastnik Jagiellonii wychodził na czystą pozycję, a kapitan Miedzi powalił go na ziemię. Skończyło się czerwoną kartką!

• Forsell dośrodkowywał piłkę z rzutu wolnego, ale poradzili sobie z tą wrzutką obrońcy Jagiellonii.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem upomniany Borja Fernandez, przez co Hiszpan na pewno nie zagra w kolejnym meczu z Zagłębiem Lubin. Wszystko przez kopnięcie piłki po gwizdku sędziego.

• Ostre wejście Omara Santany w nogi Novikovasa. Zasłużona żółta kartka.

• Kontra Jagiellonii, ale fatalnie zachował się Klimala. Miał sporo miejsca, aby dograć do Novikovasa, a posłał piłkę kilka metrów za plecami Litwina.

• Dobry, kąśliwy strzał Camary! Grzegorz Sandomierski musiał wyciągnąć się jak długi!

• Źle w kierunku Klimali podawał Pospisil. Mimo dwóch goli poziom meczu w Legnicy pozostawia wiele do życzenia.

• Camara bardzo dobrze minął rywala po lewej stronie boiska, lecz jego dośrodkowania pozostawiały wiele do życzenia. Miał dwie okazje, obie wrzutki były słabe.

• Ostre starcie Kostala z Miljkoviciem. Obaj leżą na murawie, faulował piłkarz Miedzi.

• Dalekie zagranie Osyry do Ojamy. Wybili piłkę obrońcy Jagiellonii, ta wylądowała pod nogami Omara Santany, lecz jego strzał był bardzo słaby.

• Mamy jedną zmianę w zespole Miedzi. Na boisku nie ma już Rafała Augustyniaka, a zastąpił go Borja Fernandez.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Miedź częściej utrzymuje się przy piłce, ale nie jest w stanie zagrozić bramce Sandomierskiego - jeden celny strzał (na dodatek bardzo lekki) to zdecydowanie za mało. Jagiellonia też nie porywa, lecz gdy dostaje się dwa takie prezenty, jakie zrobili Anton Kanibołocki i Tomislav Bożić, to trudno ich nie wykorzystać. Właśnie indywidualne pomyłki gospodarzy sprawiły, że przegrywają oni aż dwoma golami.

• Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia prowadzi w Legnicy 2:0.

• Akcja Miedzi prawą stroną, lecz dobrze ustawieni są piłkarze Jagiellonii. Na razie nie pozwalają rywalom na wiele.

• Cztery minuty dołożył jeszcze do pierwszej połowy arbiter.

• Strzał Guilherme w lewą stronę bardzo precyzyjny. W dobrą stronę rzucił się Kanibołocki, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! GUILHERME WYKORZYSTUJE RZUT KARNY!

• RZUT KARNY DLA JAGIELLONII! Tomislav Bożić najpierw stracił piłkę przed bramką na rzecz Poletanovicia, a później faulował piłkarza gości. Czy będzie 0:2?

• Kolejne fatalne dośrodkowanie Camary. Hiszpan jest dzisiaj bardzo nieprecyzyjny.

• Pospisil uderzył głową w bandę za linią boczną. Spore zamieszanie zrobiło się na boisku, mimo że o faulu nie ma mowy.

• Bardzo niepewni wybijał teraz piłkę Grzegorz Sandomierski. Nie miał to jednak większych konsekwencji, choć będzie jeszcze rzut rożny dla Miedzi.

• Osamotniony był z przodu Klimala. Napastnik Jagiellonii w starciu z trzema rywalami i tak wywalczył aut, co trzeba uznać za dobry rezultat.

• Mocne uderzenie Kostala mogło znaleźć drogę do bramki, lecz znakomicie spisał się Kanibołocki! Zrehabilitował się teraz nieco ukraiński bramkarz za błąd przy golu.

• Omar Santana zagrał niezłą piłkę do Ojamy, lecz ten złapany na spalonym.

• Indywidualna akcja Klimali lewą stroną. Skończyło się ma rzucie rożnym.

• Jagiellonia próbowała się przebić prawym skrzydłem. Nie wyszło, więc goście wycofali futbolówkę, nadal się przy niej utrzymując.

• Mnóstwo miejsca po lewej stronie boiska miał Camara, ale najpierw źle przyjął sobie piłkę, a potem jeszcze gorzej dośrodkował. Po chwili z dystansu strzelał Augustyniak, po rykoszecie bez problemu złapał jednak futbolówkę Sandomierski.

• Novikovas fauluje Camarę. Będzie rzut wolny dla Miedzi z lewej strony boiska.

• Novikovas urwał się prawą stroną i dośrodkował w kierunku Poletanovicia. Ten nie zdołał oddać strzału, uderzał za to Martin Pospisil, lecz do celu brakowało sporo.

• Poletanović zagrał na prawą stronę do Zorana Arsenicia, lecz ten ostatni dośrodkował tak, że piłka wylądowała na trybunach.

• Henrik Ojamaa przejął piłkę przed polem karnym Jagiellonii, ale po sekundzie ją stracił.

• Dobry atak pozycyjny legniczan. Forsell został jednak zablokowany i będzie jeszcze rzut rożny.

• Miedź na razie częściej utrzymuje się przy piłce (56& czasu). Sandomierski nie musiał się jednak zbytnio wykazywać, a gospodarze przegrywają.

• Dośrodkowanie Guilherme bez żadnego problemu łapie Kanibołocki.

• Patryk Klimala przewrócił się w polu karnym. O faulu i "jedenastce" nie mogło być jednak mowy.

• Mieliśmy jeszcze dość długą analizę VAR, lecz gol ostatecznie został uznany.

• Spory błąd popełnił Anton Kanibołocki! Bramkarz Miedzi wyszedł do piłki, zderzył się z jednym z obrońców, a futbolówka wylądowała u Nemanji Mitrovicia, który umieścił ją w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA JAGIELLONII! MITROVIĆ!

• Wreszcie nieco groźniej pod bramką gospodarzy. Zieliński zablokował Kostala, będzie rzut rożny dla Jagiellonii.

• Mogło być groźnie, gdyby Forsell lepiej przyjął sobie piłkę. Na razie gospodarze prezentują się na boisku nieco lepiej, a Jagiellonia rozkręca się bardzo wolno.

• Znów sporo miejsca miał Zieliński. Jego strzał trafił jednak w Fabiana Piaseckiego, a sędzia był zmuszony odgwizdać spalonego.

• Świetna piłka w kierunku Zielińskiego, który miał sporo miejsca po prawej stronie. Źle ją jednak przyjął, przez co musiał uderzać z bardzo ostrego kąta i Grzegorz Sandomierski nie miał problemów z interwencją.

• Po dośrodkowaniu Juana Camary mieliśmy strzał głową, lecz piłka przeszła nad poprzeczką. Gospodarze domagali się jeszcze jednego kornera, bezskutecznie.

• Kłopoty przed własną bramką mieli teraz obrońcy Jagiellonii. Pierwszy rzut rożny dla Miedzi.

• Marko Poletanović ostro potraktowany przez Pawła Zielińskiego. Jagiellonia ma rzut wolny, ale do bramki jest dość daleko.

• Na razie przy piłce dłużej utrzymuje się Miedź. Gospodarze nie wyprowadzili jednak do tej pory żadnej groźniejszej akcji.

• Jagiellonia szybko wyprowadziła pierwszą groźniejszą akcję. Arvydas Novikovas zagrał piłkę na prawe skrzydło do Martina Kostala, ale ten nie zdołał dojść do futbolówki.

• Oba zespoły w tradycyjnych strojach - Miedź na niebiesko, Jagiellonia w żółto-czerwonych trykotach.

• Gramy!

• Losowanie już za nami. Wygrał je kapitan Miedzi, Jagiellonia zacznie więc od środka.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Bartosz Frankowski. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na murawę, już za moment startujemy!

• W sierpniu Miedź sprawiła sporą niespodziankę w Białymstoku. Beniaminek wygrał wówczas z Jagiellonią 3:2 dzięki bramkom Petteri Forsella i Rafała Augustyniaka w końcówce meczu. Czy podobne emocje będziemy mieli dzisiaj w Legnicy?

• Na koniec zeszłego roku Miedź Legnica zdobyła osiem punktów w czterech ligowych spotkaniach, a na dodatek wyeliminowała Śląsk Wrocław z Pucharu Polski. Dzięki temu beniaminek awansował na 12. miejsce w ligowej tabeli. Jagiellonia jest czwarta i chce walczyć o ligowe podium, choć trzy mecze bez zwycięstwa w grudniu 2018 roku zadania nie ułatwiły. Okienko transferowe pokazało jednak, że "Jaga" naprawdę może się liczyć.

• Rezerwowi Jagiellonii Białystok: Jakub Wójcicki, Mile Savković, Stefan Scepović, Bodvar Bodvarsson, Bartosz Kwiecień, Wiktor Kaczorowski, Martin Adamec

• Rezerwowi Miedzi Legnica: Łukasz Sapela, Łukasz Garguła, Artur Pikk, Joan Roman, Bożo Musa, Mateusz Szczepaniak, Borja Fernandez

• Po prawej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe składy obu zespołów. W Jagiellonii mamy między innymi Zorana Aresenicia i Martina Kostala, którzy do Białegostoku przenieśli się z krakowskiej Wisły.

• Po półtoramiesięcznej przerwie wraca LOTTO Ekstraklasa! Przed nami pierwszy mecz 21. kolejki, w którym Miedź Legnica zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Na to spotkanie zaprasza Maciej Pietrasik, startujemy już o 18:00!