Michał Kubik uratował remis polskiej reprezentacji

Jakub Lisowski
Michał Kubik został bohaterem futsalowej reprezentacji.
Michał Kubik został bohaterem futsalowej reprezentacji. Łączy Nas Piłka Facebook
Były zawodnik Pogoni 04 Szczecin został bohaterem futsalowej kadry, która niespodziewanie rozpoczęła udział w Mistrzostwach Europy od remisu 1:1 z faworyzowaną Rosją.

Rosja to czołówka globu, wicemistrz świata. Polska wróciła na Euro po kilkunastoletniej przerwie. I trafiła do grupy, gdzie niewielu dawało jej szansę na sukces. Rosja i Kazachstan mocno inwestują w futsal, sprowadzają Brazylijczyków i dają im grać w kadrach. Dlatego są mocniejsi niż powinni.

Biało-czerwoni podjęli walkę. Rosjanie mieli przewagę, dużo więcej okazji strzeleckich, ale gol nie chciał wpaść. Dopiero w 36. minucie objęli prowadzenie po ładnie rozegranej kontrze. Po chwili mogli podwyższyć, ale nie zdołali. Polacy grali do końca, wycofali bramkarza, a 10 sekund przed końcem pięknym strzałem po długim słupku wyrównał Michał Kubik.

To były zawodnik Pogoni 04, filar drużyny, która sięgała po medale w rozgrywkach ligowych. Teraz gra w Rekordzie Bielsko-Biała.