Michael Froman, przedstawiciel USA ds. handlu, z wizytą w...

  Michael Froman, przedstawiciel USA ds. handlu, z wizytą w Polsce

  Tomasz Dereszyński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  W Polsce przebywa Michael Froman, amerykański przedstawiciel ds. handlu. W niedzielę rano spotkał się z wicepremierem Mateuszem Morawieckim. Po południu gościł w Tech Hub w kampusie Google’a przy ul. Ząbkowskiej w stolicy.
  - Dziękujemy za gościnę w tym pięknym miejscu - mówił ambasador USA w Polsce Paul D. Jones, towarzyszący gościowi z USA. Polska jest ważnym krajem w UE a także ważnym partnerem Stanów Zjednoczonych - oceniła podczas spotkania jedna z uczestniczek, co potwierdził Michael Froman. Większość firm startupowych już osiągnęła sukces w Polsce a także za granicą.

  Gospodarze spotkania przedstawiciele firm Duckie Deck, Wealth Arc, Estimote, and EatAway.com, Plus Startup Poland Foundation podkreślali ważną rolę takich startupów jak ten mieszczący się przy Ząbkowskiej.
  Zaprezentowali Michaelowi Fromanowi swoje osiągnięcia. Gość z USA wysłuchał cierpliwie ich opowieści o tym co robią, co zamierzają. Michael Froman, członek administracji prezydenta Baracka Obamy, zadawał szczegółowe pytania wszystkim przedstawicielom startupów.

  - Chcemy zebrać właścicieli firm z wielu krajów nie tylko z Polski ale też z krajów Europy Wschodniej, bo razem lepiej jest działać - mówili zgodnie przedstawiciele firm startupowych obecnych na spotkaniu z Michaelem Fromanem.

  Tematem spotkania było m.in. transatlantyckie partnerstwo w dziedzinie handlu i inwestycji (TTIP) a komunikacja cyfrowa.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo