Mężydło: Pomysły Pawlaka pachną populizmem Samoobrony

  Mężydło: Pomysły Pawlaka pachną populizmem Samoobrony

  Artur Grabarczyk

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Z Antonim Mężydłą, wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Gospodarki, rozmawia Artur Grabarczyk
  Wicepremier Pawlak przedstawił swój plan działań antykryzysowych. Jego pomysły sprowadzają się do zwiększenia deficytu budżetowego. To się kompletnie nie zgadza z planem PO. Czy rząd ma dwa sprzeczne programy walki z kryzysem?
  Nie, rząd ma jeden program, który koordynuje minister finansów Jacek Rostowski. Pomysłów Waldemara Pawlaka nie należy traktować jako zmiany czy nowelizacji oficjalnego programu rządu. To są pomysły szefa partii, który liczy na poklask społeczeństwa. Gdyby Waldemar Pawlak naprawdę chciał te plany realizować w rządzie, zgłaszałby je Donaldowi Tuskowi. A on nie rozmawia o tym z premierem, tylko z dziennikarzami. Nie wiem, po co w ogóle prezentuje te pomysły, bo na oko widać, że są nieprzemyślane, wręcz absurdalne.

  Dlaczego?
  Przecież wspomaganie ludzi, którzy zalegają ze spłacaniem kredytów, będzie zachętą do nierzetelności dla tych, którzy teraz płacą. To skończy się jeszcze większą liczbą dłużników. Złym pomysłem jest też rozwiązywanie umów o opcje walutowe [zakłady o przyszły kurs waluty - red.]. Zawierały je firmy z bankami. Niektóre po to, by się zabezpieczyć, a inne, żeby spekulować. Te umowy wiązały się z ryzykiem, dlaczego teraz rząd ma to ryzyko brać na siebie? Podobne pomysły lansował Lepper, a PO je wtedy utrącała.
  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo