Mężydło: Drzewiecki nie ma grubej skóry i się rozsypał

Joanna Miziołek
Polskapresse
Z Antonim Mężydłą, posłem PO, rozmawia Joanna Miziołek.

Mirosław Drzewiecki gardzi polityką. Powinien złożyć mandat?
Zaraz po tym, jak ta afera hazardowa wybuchła, były takie głosy, że Mirosław Drzewiecki nie chce być dalej posłem. On już wtedy myślał o zakończeniu kariery politycznej. A ja bym mu w tym nie przeszkadzał.

Skąd u ministra sportu tyle pretensji?
Kiedy z nim ostatni raz rozmawiałem, to było chyba na opłatku Platformy, było widać, że on ma poczucie winy i najprawdopodobniej jego zgorzknienie z tego wynika. Ale nie ma co się obrażać na rzeczywistość polityczną.

Czy po wybuchu afery hazardowej rzeczywiście była ze strony mediów i polityków opozycji nagonka?

Nie, nie było żadnej nagonki. Te rozmowy między politykami PO a lobbystą były faktem, afera jest faktem. Myśli pani, że jakby nie było ocen afery hazardowej, toby to coś zmieniło w odbiorze społecznym? Te komentarze, spór, potem ta komisja hazardowa bardziej wygładzają, niż wyostrzają krytykę. Najbardziej negatywne wrażenie i obraz polityków robiły ujawnione przez "Rzeczpospolitą" stenogramy.

Czy słusznie Drzewiecki zarzuca mediom, że oskarżając go, skrzywdziły jego rodzinę?
To jest normalne, że rodziny się martwią w takich sytuacjach. Bo są one trudne do zniesienia, może bardziej dla rodziny niż dla tego polityka, bo ten z natury musi mieć grubą skórę.

Mirosław Drzewiecki nie miał grubej skóry? Skoro emocjonalnie w wywiadzie się rozsypał?

Mirek nie miał grubej skóry, tak mi się wydaje, że on gruboskórny nie był. Pamiętam, jak w czasach opozycji, w latach 70., po każdym moim zatrzymaniu służba bezpieczeństwa bezczelnie przysyłała zawsze zawiadomienie do rodziców, że byłem zatrzymany. Wiem, jak to strasznie przeżywali. Pewnie bliscy bardziej odczuwają poczucie wstydu.

Ale to jest śmierć matki? Może trzeba było to bardziej uszanować.
I uszanowano. Jak teraz przypominam sobie zachowanie Jarosława Kaczyńskiego, to on nie chciał się wypowiadać na temat dymisji ministra sportu właśnie ze względu na śmierć matki. Drzewiecki w komentarzach był mocno oszczędzany przez opozycję ze względu na ten zbieg okoliczności.

I wyjedzie z tego dzikiego kraju? Zostanie na Florydzie?
On zawsze żył i w Stanach, i w Polsce. Pewnie nie wyjedzie, bo tutaj ma rodzinę. Mówił z taką dumą o swoich synach, którzy tutaj płacą podatki. A szczególną uwagę zwrócił na te podatki.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 6

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Maniek

Czyż dzikim nie jest kraj gdzie po dwóch miesiącach zimy na drogach pozostał jedynie żużel i dziury a przyjeżdżający tu obcokrajowcy mówią o naszych drogach: tankodromy. Czyż nie jest dzikim kraj gdzie w drugim dniu urzędowania minister edukacji udaje się na audiencję do prymasa a nowy zarząd telewizji do biskupa Dziwisza. Toi jest norma w cywilizowanych krajach, gdzie poważna gazeta cytuje dosłownie zeznania z prokuratury lub nagrania z bardzo tajnej służby i nikt nawet nie zastanowi się nad tym faktem. Inna rzecz to rozżalenie Drzewieckiego, który uważa że zbyt wiele zrobił dla sportu aby go tak oceniać. Moim zdaniem jest to naiwność granicząca z brakiem samokrytycyzmu. Dopóki był biznesmenem (z powodzeniem zresztą) mógł sobie rozmawiać i robić interesy z kim chciał, byle w zgodzie z prawem. Ale z chwilą wejścia do polityki (został nawet konstytucyjnym ministrem) musiał i powinien sobie zdawać sprawę że czasy potajemnego robienia interesów już się skończyły a on dalej się zachowywał jakby był tym sympatycznym Mirkiem z ekskluzywnego klubu golfowego który może tanio kupić i drogo sprzedać. Postawił tym samym swój rząd i premiera w bardzo nieciekawej sytuacji. W przeciwieństwie do Chlebowskiego ma do czego wracać i pewnie nie będzie się nudził więc dla jego i byłych kolegów dobra powinien zająć się tym co lubi: golfem i biznesem a do kamer powinien wypowiadać się jego prawnik.

A
Al Capone del Donio

jak oka w glowie. patrzcie co sie stalo ze mna Posadzili mnie na lata za jakies glupie podatki. Al Capone.

P
Pinski

nie jedzie na PiS niech wezmie przyklad z konia Giertycha, czy naszej gwiazdy political porno Kazz Marcinkiewicz: jedz na PiS bierz ich menzydlo, bierz go!!!

Gabriel P.
Mężydło próbuje łagodzić sprawę " orędzia " Drzewieckiego, ale wydaje się, że nie może być taryfy ulgowej dla posła, który
2o lat zajmuje fotel poselski. Najlepiej zostać na Florydzie.
G
GAMA

Drzewiecki żali się że Polacy mają pretensje o jego grę w golfa.
Otóż nie Polacy zacżeli, ale sam Drzewiecki afiszował się tym golfem do przesady.
Wydaje mi się, że Drzewiecki podczas udzielania wywiadu był pod wpływem (alkoholu czy też narkotyków).

z
zdzisiek

antek leć do mira i ćpaj

Dodaj ogłoszenie