Lech Poznań

2

0 1 połowa

• Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczora! Dobranoc!

• Koniec meczu w Grodzisku Wielkopolskim. W Derbach Poznania Lech rzutem na taśmę wygrywa z Wartą 2:1!

• Po dośrodkowaniu piłki z prawej strony zakotłowało się w polu karnym Warty, w tym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Pedro Tiba, który sytuacyjnym uderzeniem zapewnił zwycięstwo Lechowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Pedro Tiba rzutem na taśmę zdobywa zwycięską bramkę dla Lecha!!!

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w zespole Lecha. Za Arona Johannssona pojawia się Bartosz Salamon.

• Trzecia zmiana w szeregach gospodarzy. Robert Janicki wchodzi w miejsce Makany Baku.

• Vasyl Kravets ukarany żółtą kartką za faul przy bocznej linii boiska.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony przez Vasyla Kravetsa piłkę przedłużył Pedro Tiba, a głową do siatki skierował ją Aron Johannsson zdobywając swoją drugą bramkę w rozgrywkach PKO Ekstraklasy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Aron Johannsson doprowadza do wyrównania!

• Gracjan Jaroch znalazł się z piłką w polu karnym Lecha, ale jego strzał na rzut rożny wybił Mickey van der Hart.

• Pedro Tiba ładnie dośrodkował w pole karne Warty, ale tam żaden z jego partnerów nie doszedł do piłki.

• Natomiast za Tymoteusza Puchacza na placu gry zameldował się Vasyl Kravets.

• Kolejne dwie zmiany w zespole Lecha Poznań. Filip Szymczak zmienił Daniego Ramireza

• Dani Ramirez uderzył na bramkę Warty, ale pewnie interweniował Adrian Lis.

• Druga zmiana w zespole Warty Poznań. Za Mateusza Kuzimskiego pojawia się Gracjan Jaroch.

• Szybki kontratak Warty, ale Mateusz Czyżycki zbyt długo prowadził piłkę i w efekcie ją stracił.

• Natomiast w miejsce Jespera Karlstroema pojawił się Niki Kwekweskiri.

• Dwie zmiany w szeregach Lecha Poznań. Michał Skóraś pojawił się w miejsce Jakuba Kamińskiego

• Lech wreszcie znalazł się w polu karnym gości, ale uderzenie Jakuba Kamińskiego trafiło wprost w ręce Adriana Lisa.

• Michał Jakóbowski popędził lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie w pole karne Lecha było bardzo niedokładne.

• Po zdobyciu bramki przez Wartę niewiele dzieje się na placu gry. Oba zespoły głównie rozgrywają w środku pola, a jedyne zagrożenie próbują stwarzać po strzałach z dystansu, co nie wydaje się być najlepszym pomysłem.

• Po akcji lewą stroną boiska Tymoteusza Puchacza drużyna Lecha wywalczyła rzut rożny.

• W odpowiedzi zaatakowała Warta, ale niewiele z tego wynika. Szczelna defensywa Lecha po pozwala na przedostanie się w ich pole karne.

• Akcja Lecha Poznań zakończyła się w prawym narożniku boiska po niecelnym podaniu Pedro Tiby.

• Mateusz Czyżycki zdecydował się na strzał zza pola karnego Lecha, ale efekt był identyczny jak po drugiej stronie boiska, czyli niecelne uderzenie.

• Dani Ramirez także pokusił się o strzał, ale ten także nie trafił w światło bramki Warty.

• Tymoteusz Puchacz zdecydował się na strzał na bramkę gospodarzy, ale zrobił to niedokładnie.

• Po rozpoczęciu gry piłka trafiła do prawej strony, potem w pole karne Lecha do Mateusza Kuzimskiego, który przyjął piłkę i oddał precyzyjny strzał otwierając wynik spotkania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Ależ początek drugiej połowy w wykonaniu Warty Poznań! Mateusz Kuzimski otwiera wynik meczu po kilkunastu sekundach gry!

• Rozpoczynamy drugą odsłonę rywalizacji w Derbach Poznania!

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za moment rozpoczniemy drugą część spotkania.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Grodzisku Wielkopolskim. Do przerwy w Derbach Poznania bezbramkowy remis.

• Maciej Żurawski pokusił się o strzał z dystansu i piłka po rykoszecie minimalnie minęła słupek bramki gości!

• Wymuszona zmiana w szeregach Warty Poznań. Za kontuzjowanego Michała Kopczyńskiego na murawie pojawił się Mateusz Czyżycki.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Michał Kopczyński ucierpiał przy starciu z Aronem Johannssonem.

• Tymoteusz Puchacz dobrze dośrodkował w pole karne Warty, ale tam minimalnie spóźnili się gracze Lecha.

• Maciej Żurawski ucierpiał po faulu Puchacza.

• Żółtą kartką ukarany Tymoteusz Puchacz za faul na połowie przeciwnika.

• Jakub Kamiński wpadł z piłką w "szesnastkę" Warty, ale jego zagranie zostało zablokowane.

• Jan Grzesik pokusił się o wrzutkę w pole karne Lecha, ale żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Łukasz Trałka dośrodkował w pole karne Lecha, ale obrońcy "Kolejorza" skutecznie interweniowali.

• Thomas Rogne uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Alana Czerwińskiego zostało wybite na rzut rożny przez Jana Grzesika.

• Jan Sykora ostro faulowany przy linii bocznej boiska przez Jakuba Kiełba, jednak jeszcze bez kartki.

• Warta próbowała przeprowadzić kontratak, jednak szczelna defensywa Lecha skutecznie poradziła sobie z atakiem rywali.

• Lech spokojnie rozgrywa kolejną akcję, ale "Kolejorz" gra głównie w środku pola i nie zbliża się w kierunku pola karnego gospodarzy.

• Ładna, składna akcja Lecha po której piłka przed "szesnastką" Warty trafiła do Jespera Karlstroema, ale jego strzał pewnie wyłapał Adrian Lis.

• To powinna być bramka dla Lecha! Jan Sykora wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, wyszedł na czystą pozycję, ale uderzył wprost w Adriana Lisa!

• Łukasz Trałka z rzutu wolnego z głębi pola zagrał bardzo niedokładnie.

• Aron Johannsson znalazł się z piłką w polu karnym Warty, ale jego uderzenie pewnie wyłapał Adrian Lis.

• Wrzutka Daniego Ramireza bardzo bardzo niedokładna.

• Jan Sykora faulowany przed polem karnym Warty i teraz Lech będzie miał szansę na zdobycie bramki po rzucie wolnym.

• Jan Sykora upadł na linii pola karnego Warty, ale arbiter nie zdecydował się ani odgwizdanie rzutu karnego, ani na podyktowanie rzutu karnego.

• Dani Ramirez zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego Warty, ale Jan Grzesik zablokował ten strzał.

• Szybką kontrę Lecha faulem zatrzymał w środku pola Maciej Żurawski.

• Jan Grzesik faulowany przy bocznej linii boiska i Warta będzie miała szansę na groźne dośrodkowanie.

• Thomas Rogne skutecznie interweniował we własnym polu karnym po zagraniu gracza Warty w pole karne gości.

• Po ostrym wejściu Alana Czerwińskiego ucierpiał jeden z graczy gospodarzy.

• Mateusz Kuzimski wpadł z piłką w pole karne Lecha, ale snajper Warty zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i w efekcie stracił szansę na oddanie strzału.

• Łukasz Trałka z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne Lecha, ale tam pewnie interweniował Mickey van der Hart.

• Ponownie Puchacz wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, ale ponownie jego wrzutka zatrzymała się na graczu Warty.

• Teraz z lewej strony piłkę w pole karne Warty dośrodkował Tymoteusz Puchacz, ale ponownie skutecznie interweniowali obrońcy.

• Alan Czerwiński dośrodkował w pole karne Warty, ale tam obrońcy gospodarzy poradzili sobie z tą wrzutką.

• Lech mocno rozpoczął to spotkanie i już na samym jego początku ma rzut rożny.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy Derby Poznania!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Grodzisku Wielkopolskim! Za moment rozpoczniemy to spotkanie.

• Ławka rezerwowych Warty Poznań: Bielica (Br.), Burman, Czyżycki, Janicki, Jaroch, Nawrocki, Rybicki, Sopoćko, Spychała.

• Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Bednarek (Br.), Borowski, Dejewski, Kravets, Kvekveskiri, Marchwiński, Salamon, Skóraś, Szymczak.

• Za niecałe pół godziny rozpocznie się spotkanie w Grodzisku Wielkopolskim, a więc to czas, by ujawnić rezerwowych obu drużyn.

• Warta Poznań jest obecnie najlepszym drużyną PKO Ekstraklasy jeśli chodzi tylko o ten rok. Warta w 2021 roku wygrała trzy spotkania i jedno zremisowała. Jedyną stratę punktów zanotowała w Gdańsku, kiedy to zremisowała z Lechią 1:1. Natomiast Lech odniósł jedno zwycięstwo, dwa razy zremisował i raz przegrał.

• W jesiennym starciu obu drużyn Lech wygrał z Wartą 1:0 po bramce z rzutu karnego w doliczonym czasie gry Jakuba Modera. Rzut karny sprokurował grający kiedyś dla Lecha, Łukasz Trałka, który dzisiaj także wystąpi w roli gracza Warty.

• W zeszły weekend oba zespoły wygrały swoje spotkania po 1:0. Warta okazała się lepsza wygrywając w Gliwicach z Piastem po bramce Mateusza Kuzimskiego, natomiast Lech ograł u siebie Śląsk po trafieniu debiutującego napastnika Arona Johannssona.

• Bardzo niespodziewanie do meczu derbowego jako lepszy zespół w tabeli przystępuje Warta Poznań. Beniaminek PKO Ekstraklasy plasuje się na dziewiątej pozycji w lidze z dwudziestoma trzema punktami na koncie. "Kolejorz" zajmuje dwie pozycje niżej i ma o jeden punkt mniej. Dzisiejsze spotkanie będzie bardzo ważne dla jednej jak i drugiej drużyny. Warta w przypadku zwycięstwa może awansować nawet na piąte miejsce w tabeli, natomiast Lech w przypadku wygranej przeskoczy swoich dzisiejszych rywali.

• Witamy serdecznie! W meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań w Grodzisku Wielkopolskim zmierzy się z Lechem Poznań. Na relację na żywo z Derbów Poznania zaprasza Państwa Bartosz Głąb!