0 1 połowa

FC Barcelona

2

1 1 połowa

• Koniec meczu! Slavia postraszyła Barcelonę, która jednak wywozi z Pragi komplet punktów po wygraniu (2:1). Bramki dla Barcelony strzelili Messi (3') i Olayinka (57', samob.), a dla Slavii Boril (50').

• Żółta kartka dla Ousmane Dembele za faul.

• Husbauer uderza zza linii 16. metra tuż obok bramki! Gospodarze z Jindrichem Trpisovskym nie mogą uwierzyć, jak to nie wpadło!

• Soucek wyskakuje najwyżej do centry z narożnika. Ter Stegen chwyta piłkę na linii bramkowej!

• Atak Slavii przynosi korner. W "szesnastce" Barcelony jest już Kolar, bramkarz gospodarzy!

• Kontra Barcelony zmarnowana przez Messiego, który podając do Dembele trafia w Kudelę.

• Goście zamknięci ok. 30 metrów od własnej bramki. Niezła centra z lewej strony w pole karne, skąd strzał Soucka głową broni ter Stegen.

• Bobby Madden dolicza 5 minut do drugiej odsłony.

• Messi łamie akcję w stylu Robbena, po czym uderza technicznie w stronę dalszego rogu. Wyciągnięty jak struna Kolar paruje strzał!

• Tymczasem w Mediolanie Inter podwyższa prowadzenie. Gola w 88. minucie strzelił Candreva. Wcześniej Martinez nie wykorzystał rzutu karnego.

• Zakotłowało się przed bramką ter Stegena. Pique w kung fu wybija piłkę. Po chwili obrona Barcelony rzucała się, by blokować kolejne strzały gospodarzy!

• W tym blisko 1 000 widzów z Barcelony

• Arthur schodzi, Ivan Rakitić wchodzi. Limit zmian w obu zespołach został już wykorzystany.

• ... w której strzał Suarez z lewej strony pola karnego, ale Kolar broni!

• Olayinka w roli lewoskrzydłowego. Jego centrę wybijają obrońcy Barcelony, zaczynają kontrę...

• Husbauer podaje na 18. metr do Borila, którego strzał został zablokowany.

• Vidal fauluje Olayinkę tuż przy linii bocznej pola karnego.

My chcemy gola!

- skandują kibice Slavii.

• Zmiana również w "Dumie Katalonii". Arturo Vidal w miejsce Sergio Busquetsa.

• ... a za Nicolae Stanciu wchodzi Josef Husbauer.

• Podwójna zmiana u gospodarzy. Mick van Buren wchodzi za Lukasa Masopusta...

• Żółta kartka dla Petra Sevcika za ciśnięcie piłką w murawę.

• Messi nie zdołał skierować piłki do siatki po podaniu Alby! A przed sobą miał tylko Kolara!

• Pojedynek Pique z Olayinką na lewej stronie. Stoper Barcelony pada na murawę jak rażony piorunem, co sędzia uznał za faul Nigeryjczyka. Ten nie może uwierzyć w taką interpretację.

• Powalczyli na skrzydle Soucek z Semedo. Zdaniem sędziego przewinił Portugalczyk.

• 12/3 Strzały/strzały celne 10/4

• Żółta kartka dla Peter Olayinki za "stempel na nodze Busquetsa.

• Suarez marnuje "setkę"! W sytuacji sam na sam z Kolarem uderza z bliska obok bramki! To powinien być gol!

• Ousmane Dembele zmienia bezbarwnego Antoine'a Griezmanna.

• Slavia radzi sobie bez problemu z kornerem "Dumy Katalonii".

• Messi przed szansą ustrzelenia dubletu! Po podaniu Alby "zabrał się" z piłką w pole karne, mijając 3 rywali jak slalomowe tyczki, ale ostatecznie wywalczył "tylko" rzut rożny!

• Żółta kartka dla Jana Borila

• Ostre wejście Borila w Messiego. Argentyńczyk nie podnosi się z murawy.

• Przewinienie Masopusta. Powinien uważać - ma przecież na koncie kartkę.

• Gospodarze krótko cieszyli się z remisu, a trafienie samobójcze jeszcze bardziej boli. Po wrzutce Messiego z rzutu wolnego w ok. prawego narożnika pola bramkowego piłka otarła się od Olayinki i spada pod nogi Suareza. Ten uderza z ostrego kąta tak, że trafia w Nigeryjczyka i piłka po rykoszecie wpada do siatki!

• CO ZA PECH PETERA OLAYINKI! SAMOBÓJ!!!

• Żółta kartka dla Lukasa Masopusta za faul blisko pola karnego.

• 15. sezon Lionela Messiego w Lidze Mistrzów z co najmniej jedną bramką

• Stanciu uderza z dystansu tuż obok bramki! Brakowało naprawdę niewiele!

• Znowu ożywiły się trybuny w momencie kontry Slavii. Podanie do Olayinki, który jednak dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Slavia zasługiwała na gola i jest! Masopust przejął piłkę przed linią 16. metra i osaczony przez 2 rywali podaje do wbiegającego Borila. Ten kopnął z dużego palca tak, że mimo rozpaczliwej interwencji ter Stegena piłka zatrzymała się w siatce!

• SZAŁ RADOŚCI NA TRYBUNACH! JAN BORIL WYRÓWNUJE!!!

• UWAGA: "Duma Katalonii" nie może wyjść z własnej połowy. Dała się zamknąć ok. 25-30 metrów od własnej bramki. Slavia nie zdołała przebić się przez kataloński (podwójny) mur.

• Zablokowany strzał Soucka zza pola karnego. Od odbitej piłki dopadł Olayinka, ale podaje nie w tempo.

• Druga połowa rozpoczęta. Goście bez zmian personalnych.

• Na drugą połowę wychodzi Stanislav Tecl za Jaroslava Zeleny'ego.

• Wracamy do Pragi na drugie trzy kwadranse spotkania 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Slavia Praga podejmuje Barcelonę. Po pierwszej połowie prowadzą goście dzięki bramce Lionela Messiego już w 3. minucie spotkania. W miarę upływu czasu to jednak gospodarze mieli 2-3 świetne okazje do zmiany wyniku, ale na przeszkodzie stał ter Stegen.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Lionela Messiego w 3. minucie Barcelona prowadzi w Pradze ze Slavią. Przy odrobinie większej skuteczności (i przy spokoju Masopusta), to gospodarze schodziliby do szatni przy prowadzeniu!

• +1' Masopust dopada do piłki na 18. metrze po nieudanym przyjęciu Pique. Uderza natychmiast w stronę prawego dolnego rogu, ale pomylił się nieznacznie!

• Suarez podaje na prawą stronę do de Jonga lub Semedo. Ci stojący obok siebie nie ruszyli do tego nieudanego zagrania, który ironicznie skwitowali kibice Slavii.

• Ze strzałem Stanciu radzi sobie ter Stegen.

• Ręką blisko swojego pola karnego zagrał Pique. Rzut wolny dla gospodarzy z lewej flanki.

• Laga na Olayinkę skazana na porażkę. Piłkę łapie ter Stegen.

• Ole! Ole! Ole!

- niosło się po każdym celnym podaniu piłkarzy Slavii. Pozytywna reakcja czeskich kibiców.

• Suarez powinien zakończyć tę kontrę! Z trzema-czterema kolegami zwlekał ze strzałem, w końcu z prawej strony "szesnastki" przymierzył de Jong, ale Kolar nogami posyła piłkę na korner!

• Anemiczna próba Suareza z narożnika pola bramkowego nie mogła zaszkodzić Kolarovi.

• Po chwili bramkarz Barcelony z trudem, wyciągnięty jak struna, przenosi piłkę nad poprzeczką po uderzeniu Olayinki!

• Jęk zawodu czeskich kibiców! Nie ma co się dziwić! Zeleny urwał się lewą stronę i podaje do Masopusta, Ten uderza płasko w środek bramki, czym trochę ułatwił interwencję ter Stegenowi!

• Żółta kartka dla Jordiego Alby za faul w środku pola.

• Slavia Praga jest 33. drużyną w Lidze Mistrzów, której bramkę strzelił Lionel Messi. Wyrównał osiągnięcie CR7 i Raula

• Po chwili Masopust "poklepał" z Coufalem i wbiegł w pole karne "Dumy Katalonii". Czysto przepchnął go Pique.

• Piątką z kontrą wychodzili piłkarze Jindricha Trpisovsky'ego. Stanciu chciał prostopadle podać między stoperów do Olayinki, ale zorientował się w tym Lenglet.

• Suarez teraz miał dogodną okazję! Uderza z pola karnego obok prawego słupka!

• A teraz Kolarowi włączył się Neuer. Na ok. 30 metrze powalczył z Suarezem. Poradził sobie z Urugwajczykiem!

• Rzut wolny dla gości z prawej strony. Messi wrzuca na 13. metr, gdzie piłka po bilardzie wpada w ręce Kolara.

• Semedo popędził prawą stronę co sił. Zagrywa w pole karne niemal z linii końcowej, ale niedokładnie.

• 41% Posiadanie piłki 59%

• Tymczasem w Mediolanie Inter prowadzi z BVB po bramce Martineza w 24. minucie.

• Messi na prawej stronie zdołał wywalczyć rzut rożny. Gospodarze radzą sobie w tej sytuacji.

• Po chwili Sevcik uderza z dalszej odległości. Piłka przelatuje metr nad poprzeczką, ale trafia w głowę jednego z czeskich kibiców.

• NIE MA REMISU W PRADZE!!! Sevcik urwał się w środku pola i podaje na lewą stronę do Borila. Ten w polu karnym wycofuje w stylu Łukasza Piszczka do Zeleny'ego, który zupełnie niepilnowany uderza przed siebie wprost w ter Stegena!

• Swvcik podaje z prawej strony na 30. metr od bramki ter Stegena. Ten nie poszedł za akcją, a spodziewał się zagrania do nogi.

• A teraz Messi zagrywa między stoperów na wolne pole do Suareza. Ten ruszyłby sam na bramkę Slavii, gdyby... piłka nie trafiła go w nogę.

• Masopust przejął bezpańską piłkę w środku pola. Chciał "uruchomić" na prawej stronie Coufala, ale tern na razie nie "wszedł" dobrze w mecz. Prosta strata 6-krotnego reprezentanta Czech.

• Po chwili Messi biegł wzdłuż linii 16. metra w poszukiwaniu miejsca do oddania strzału. Osaczony przez 2-3 rywali zdołał podać na prawą stronę "szesnastki" do de Jonga, którego nonszalanckie dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• De Jong dostaje górne podanie w "szesnastce" gospodarzy. Nie zdołał opanować piłki "w parterze", co wykorzystał Hovorka.

• Tuż przed pierwszym gwizdkiem...

• Olayinka wślizgiem wyłuskał piłkę Messiemu spod nóg na linii 16. metra. Gdyby się pomylił i spowodował upadek Argentyńczyka, to sędzia raczej wskazałby na "wapno".

• Dla Lionela Messiego to 113. gol w Lidze Mistrzów.

• Teraz gospodarzom udało się przedrzeć prawą stroną. Rajdem popisał się Olayinka, który wrzuca w pole karne do Borila, ale ten nie zdołał uderzyć na bramkę - uprzedził go Semedo!

• Szybkie otwarcie Blaugrany po olbrzymim błędzie defensywy Slavii. Prosta strata przed polem karnym na rzecz Messiego, który wymienił się podaniami z Arthurem, po czym bez przyjęcia - po podaniu zwrotnym - uderza tuż przy lewym słupku!

• GOL DLA BARCELONY! LIONEL MESSI!!!

• Krótkie rozegranie z Arthurem, który centruje bardzo źle. Piłka przechodzi przez całe pole karne.

• Alba podłączył się lewą stroną. Wywalczył rzut rożny.

• Soucek na prawej stronie do Coufala. Ten nie miał miejsca, by rozpędzić się. W prosty sposób traci piłkę.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta.

• Natomiast Hovorka i Pique powinni uważać dzisiaj na kartki. "Żółtko" w dzisiejszym spotkaniu skutkuje przerwą w następnej kolejce.

• Przy Bobbym Maddenie są już obaj kapitanowie - Tomas Soucek i Lionel Messi. Wcześniej, rzecz jasna, hymn Ligi Mistrzów.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Livescore z meczu Inter - Borussia Dortmund będzie pojawiać się w tej relacji.

• Po dwóch spotkaniach w fazie grupowej gospodarze dzisiejszego spotkania mają na koncie 1 punkt po remisie z Interem, który o 21 podejmuje u siebie Borussię Dortmund. W

Z kolei "Duma Katalonii" jest wiceliderem z 4 "oczkami" - przez słabszy bilans bramkowy ustępuje właśnie BVB.

• Rezerwowi Slavii: Kovar - Frydrych, Holes, Husbauer, Skoda, Tecl, van Buren.

Rezerwowi Barcelony: Neto - Dembele, Fati, Junior Firpo, Rakitić, Todibo, Vidal.

• Przed rozpoczęciem spotkania warto przeczytać zapowiedź:

• Coraz bliżej do meczu

• Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• W trzecim spotkaniu grupy F skazywana na pożarcie Slavia Praga zmierzy się z walczącą co rok o triumf w Lidze Mistrzów Barceloną. Pierwszy gwizdek sędziego Bobby'ego Maddena już za 20 minut!