4

2 1 połowa

Albania

1

• Koniec meczu! Zabójczo skuteczni Biało-czerwoni pokonują na Stadionie Narodowym Albanię 4:1. Bramki strzelili: Robert Lewandowski (12'), Sokol Cikallesi (25'), Adam Buksa (44"), Grzegorz Krychowiak (54') i Karol Linetty (89').

KONIEC - Na innych boiskach "polskiej" grupy

• Andora - San Marino 2:0 (18', 24' Vales)
    • Węgry - Anglia 0:4 (55’ Sterling, 63’ Kane, 69’ Maguire, 87’ Rice)
  • Niecelny strzał Albańczyków. Wojciech Szczęsny z "piątki".

• Karol Świderski wyłuskał piłkę przed własnym polem karnym i chciał zagrać na wolne pole do Roberta Lewandowskiego. Zabrakło siły.

• Cztery minuty doliczone do drugiej odsłony.

• To już wszystko ustalone. Karol Linetty dostaje piłkę w polu karnym od Karola Świderskiego i uderza od poprzeczki nie do obrony!

• KAROL LINETTY TRAFIA DO SIATKI!!!

• Jan Bednarek z "żółtkiem".

• Odise Roshi uderza z pola karnego obok dalszego słupka. Niewiele brakowało mu do celu.

• Przerwany atak Tymoteusza Puchacza przynosi jednak rzut rożny. Tu nie było zagrożenia pod bramką Etrita Berishy.

• Myrto Uzuni zmienia Sokola Cikalleshiego.

• Karol Świderski z żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

• ... a za Macieja Rybusa pojawia się Tymoteusz Puchacz.

• Karol Świderski zmienia Adama Buksę...

• Atak gości lewą stroną i nieczysto interweniuje Kamil Glik. Nabił jednak rywala i piłka wyszła za linię końcową.

• 54. minuta. GOL GRZEGORZA KRYCHOWIAKA

• Odise Roshi "zamykał" akcję Albańczyków. Uderza, po zagraniu Elseida Hysaja tuż obok prawego słupka!

• 38 254 widzów na Stadionie Narodowym.

• Kolejne dobre wyjście Wojciecha Szczęsnego na 11. metr. Łapie piłkę, uprzedzając rozpędzonego rywala.

• Robert Lewandowski uderza zza pola karnego obok lewego słupka.

• Zakotłowało się w polu karnym Polaków po rzucie wolnym Albańczyków. Najpierw obrońcy wybijają piłkę, a po chwili pewnie interweniuje Wojciech Szczęsny.

• Endri Cekici zastępuje Amira Abrashiego.

• Sokol Cikalleshi uderza z pola karnego obok bramki! Było groźnie!

• Na innych boiskach "polskiej" grupy

• Węgry - Anglia 0:3 (55’ Sterling, 63’ Kane, 69’ Maguire)
  • Robert Lewandowski wślizgiem posyła piłkę do siatki po zagraniu Karola Linettego. Ten jednak, w momencie podania, był na minimalnym spalonym!

• ... a Bekim Balaj zastępuje Reya Manaja.

• Odise Roshi zmienia Lorenca Trashiego...

• Seria rzutów rożnych dla Albanii. Po drugim głową za pole karne wybija... Robert Lewandowski.

• Rey Manaj upomniany żółtą kartką za protesty.

• 54. minuta. Asysta RL9 w kadrze

• Kamil Glik wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny. Na murawę padł Rey Manaj, który wystrzelił jak z procy do sędziego, domagając się rzutu karnego. Dołączyło do niego kilku kolegów.

• Dał radę ;)

• Klaus Gjasula upomniany żółtą kartką za przewinienie.

• Karol Linetty zmienia Przemysława Frankowskiego.

• Jeszcze jeden! Jeszcze jeden

a po chwili gromkie

Polska! Polska!
  • Dośrodkowanie w pole karne Biało-czerwonych. Rey Manaj wygrywa walkę o górną piłkę, ale ostatecznie Polacy wybijają na uwolnienie.

• Węgry - Anglia 0:1 (55’ Sterling)
  • Robert Lewandowski ruszył prawą stroną, zostawiając daleko w tyle 3 rywali i wparował z piłką w pole karne. Podaje wzdłuż linii bramkowej do wbiegającego Grzegorza Krychowiaka, który z bliska stawia kropkę nad "i"!

• GOL DLA POLSKI! GRZEGORZ KRYCHOWIAK!!!

• 44. minuta. GOL ADAMA BUKSY

• Adam Buksa pograł na prawej stronie z Kamilem Jóźwiakiem. Ten pada na murawę po wślizgu Lorenca Trashiego. Sędzia nie upomniał skrzydłowego reprezentacji Polski za próbę wymuszenia "jedenastki".

• Jakub Moder urwał się środkiem i podaje do cofniętego. Ten zgubił rywala i podaje w wbiegającego w "szesnastkę" Modera, ale niedokładnie.

• Elseid Hysaj na prawej stronie wywalczył aut na wysokości pola karnego Biało-czerwonych.

• Berat Djimsiti uderza z dystansu na wiwat. Wojciech Szczęsny wznawia grę z "piątki".

• Laga na lewą stroną do Macieja Rybusa. Ten w przyjmowaniu piłki, co i tak nie powiodło mu się, pomagał sobie ręką. Nie uszło to uwadze Maurizio Marianiego.

• Adam Buksa z golem w debiucie

• Polacy zaczynają drugie trzy kwadranse!

• Wracamy na Stadion Narodowy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu eliminacji MŚ 2022, w którym Polska podejmuje Albanię. Na razie wynik jest lepszy niż gra. Piłkarze Paulo Sousy prowadzą 2:1.

• Szybko strzelona bramka uśpiła Biało-czerwonych. Od momentu trafienia Roberta Lewandowskiego inicjatywa była już po stronie Albanii, która co chwila stwarzała zagrożenie pod bramką Wojciecha Szczęsnego. Jedną z okazji wykorzystał Sokol Cikalleshi, który skierował piłkę do siatki z ostrego kąta. Do tego mieli jeszcze 2-3 groźne okazje.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Adam Buksa okrasił debiut w narodowych barwach golem.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• 4. minuta. Ostre wejście Amira Abrashiego w nogi Kamila Glika

• +2' Koniec pierwszej połowy. Wynik lepszy niż gra. Polska prowadzi z Albanią 2:1.

PRZERWA: Na innych boiskach "polskiej" grupy

• Węgry - Anglia 0:0
  • Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Nie szło, nie szło i (szczęśliwie) weszło! Po dośrodkowaniu z prawej strony Adam Buksa wyskakuje najwyżej i uderza piłkę głową. Ta odbija się od lewego słupka, potańczyła po linii bramkowej i wpadła do siatki!

• GOL DLA POLSKI! ADAM BUKSA!!!

• Znamy przyczynę zmiany Bartosza Bereszyńskiego

• Rey Manaj wpada w pole karne Polaków i po starciu bark w bark z rywalem pada na murawę! Sędzia nie zdecydował się wskazywać na punkt oddalony o 11 metrów od bramki.

• Zdecydowanie za łatwo Albańczycy tworzą sytuacje podbramkowego. Płaski strzał Reya Manaja z linii 16. metra zmierzający do siatki tuż przy lewym słupku broni Wojciech Szczęsny!

• Adam Buksa na spalonym.

• Dochodzące dośrodkowanie, lewą nogą, Elseida Hysaja w pole karne. Wojciech Szczęsny pewnie chwyta piłkę, uprzedzając Sokola Cikalleshiego.

• Polska! Biało-czerwoni!

- niesie się po Stadionie Narodowym. Przyda się wsparcie.

• Lorenc Trashi wrzuca w pole karne, gdzie sytuację wyjaśnia Kamil Glik.

• 12. minuta. GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

• Długie podanie Grzegorza Krychowiaka w pole karne, Adam Buksa ciut za późno ruszył do piłki zgranej przez Przemysława Frankowskiego.

• Rzut rożny gości nie przynosi zagrożenia.

• Paweł Dawidowicz zmienia Bartosza Bereszyńskiego. To jego 5. mecz w narodowych barwach.

• Wojciech Szczęsny z trudem paruje piłkę po uderzeniu Reya Manaja! Piłka leciała do siatki tuż przy lewym słupku!

• Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne gości. Radzą sobie Albańczycy, a po chwilę piłkę łapie Etrit Berisha.

• Paweł Dawidowicz szykuje się do wejścia na murawę!

• Goście idą za ciosem! Wywalczyli rzut wolny. Z lewej strony wrzucał Klaus Gjasula i Wojciech Szczęsny piąstkuje za pole karne.

• Klaus Gjasula podaje w pole karne do Sokola Cikalleshiego, który po zgubieniu Jana Bednarka uderza płasko z ok. lewego narożnika pola bramkowego po dalszym rogu nie do obrony!

Przeraźliwa cisza na Stadionie Narodowym.

• SOKOL CIKALLESHI WYRÓWNUJE!!!

• Powalczyli teraz o piłkę Rey Manaj i Bartosz Bereszyński. Pierwszy z wymienionych podaje w pole karne do nikogo. Jeszcze domagał się rzutu wolnego za przewinienie rywala, ale sędzia nakazuje grać dalej.

• Jeszcze raz Wojciech Szczęsny. Piąstkuje po dośrodkowaniu Amira Abrashiego, który ograł na skrzydle Bartosza Bereszyńskiego.

• Pewna interwencja Wojciecha Szczęsnego. Spokojnie łapie piłkę w polu karnym.

• Keidi Bare wrzuca z rzutu wolnego w pole karne. Zakotłowało się w "szesnastce", ale Polacy wybili piłkę. Jeszcze była poprawka w postaci miękkiej wrzutki na 13. metr, skąd Klaus Gjasula główkuje obok bramki.

• Bartosz Bereszyński podaje do Adama Buksy, który w walce bark w bark poradził sobie z Marashem Kumbullą. Sędzia dopatrzył się jednak przekroczenia przepisów ze strony debiutanta.

• Jeszcze raz Jakub Moder próbował przedrzeć się środkiem. Poradził sobie z nim Klaus Gjasula.

• Dalekie zagranie z lewej strony na wolne pole do rozpędzonego Przemysława Frankowskiego. Może dobiegłby do piłki, ale poza polem karnym skutecznie interweniował Etrit Berisha.

• Dobre dośrodkowanie Lorenca Trashiego w pole karne, ale radzą sobie Biało-czerwoni.

• Rzut wolny dla Albanii z lewej strony.

• Długo czekaliśmy na decyzję arbitra, który czekał na komunikat z wozu VAR. Ostatecznie Maurizio Mariani wskazuje na środek boiska.

• Jakub Moder posyła piłkę z rzutu wolnego w okolice prawej linii bocznej pola bramkowego do Kamila Glika, który zgrywa ją przed bramkę, skąd z bliska Robert Lewandowski - głową kieruje do siatki!

To 70. trafienie Roberta Lewandowskiego w reprezentacji.

• GOL DLA POLSKI! ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Elseid Hysaj upomniany żółtą kartką za faul na Przemysławie Frankowskim. Niespełna kwadrans meczu za nami i 3 żółte kartki dla Albańczyków.

• Próba składnej akcji Kamila Jóżwiaka z Jakubem Moderem. Podanie zwrotne pierwszego z wymienionych okazało się niedokładne. Piłka wyszła za linię boczną.

• Atak piłkarzy Paulo Sousy bez powodzenia. Etrit Berisha wznawia grę z "piątki".

• Sokol Cikalleshi traci piłkę przed polem karnym Polaków i z kontrą ruszył Jakub Moder. Ten został powalony przez Keidiego Barego. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartkę.

• Jakub Moder przejmuje piłkę w kole środkowym i podaje anemicznie na lewo do Macieja Rybusa. Połapał się w tym Elseid Hysaj.

• Obie strony weszły w to spotkanie dość agresywnie. Amir Abrashi wjechał wślizgiem w Kamila Glika, który nie podnosi się z murawy. A Albańczyk zostaje upomniany żółtą kartką.

• Rzut wolny dla gości z lewej strony po przewinieniu Przemysława Frankowskiego. Szybkie wznowienie i aut na wysokości pola karnego Polaków; bez zagrożenia.

• Przechwyt Biało-czerwonych w środku pola i natychmiastowe zagranie na prawe skrzydło do rozpędzonego Kamila Jóźwiaka. Ten poradził sobie z Beratem Djimsitim, ale - zdaniem arbitra - przekroczył przepisy.

• Maurizio Mariani gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Czas na losowanie stron. Kapitanami są Robert Lewandowski (123. występ w reprezentacji) i Etrit Berisha (66).

• ... i Mazurek Dąbrowskiego.

• Najpierw hymn Albanii...

• Najpierw na murawę wyszli Biało-czerwoni, a po chwili Albańczycy. Za moment hymny obu państw.

• Selekcjoner Paulo Sousa ma duże problemy kadrowe - zwłaszcza w środku pola. Z urazami boryka się kilku czołowych zawodników, jak Piotr Zieliński czy Krzysztof Piątek. Koronawirus zatrzymał na Wyspach Mateusza Klicha, a karierę w reprezentacji postanowił zakończyć Łukasz Fabiański.

• Równolegle odbędą się 2 mecze "polskiej" grupy, czyli Węgry - Anglia oraz Andora - San Marino. Livescore z obu pojedynków będzie pojawiać się w tej relacji.

• Polska bezwzględnie musi wygrać, choć łatwo nie będzie. O tej samej porze w Budapeszcie rozpocznie się hit kolejki między Węgrami a Anglią, czyli drużynami odpowiednio z dorobkiem siedmiu i dziewięciu punktów.

• W kadrze Edoardo Reji znajdziemy głównie piłkarzy występujących we Włoszech, jak bramkarz Etrit Berisha z Torino, obrońca Elseid Hysaj z Lazio czy Marash Kumbulla z Romy. Jest też pomocnik Legii Warszawa, Ernest Muci, który jeszcze nie miał okazji grać na PGE Narodowym.

• Albania po trzech kolejkach zajmuje wyższe miejsce niż Polska. Zgromadziła sześć punktów. Spodziewane zwycięstwa nad Andorą (1:0) i San Marino (2:0) przedzieliła spodziewana porażka z Anglią (0:2).

• Reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz od nieudanego Euro. Na PGE Narodowym w Warszawie czeka ją ważny sprawdzian w eliminacjach do MŚ 2022. Nie pomoże kilku kontuzjowanych piłkarzy.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Polska - Albania!