SSC Napoli

1

Red Bull Salzburg

1

• W drugiej połowie emocji w Neapolu było już zdecydowanie mniej, nie doczekaliśmy się też bramek. Zdecydowanie więcej okazji na zadanie decydującego ciosu miało Napoli - bardzo dobre sytuacje mieli między innymi Hirving Lozano, Lorenzo Insigne oraz Fernando Llorente. Na boisku pojawił się również Arkadiusz Milik, lecz Polak nie zdołał zapewnić gospodarzom trzech punktów. Remis jest niezłym wynikiem dla Salzburga, choć Austriacy mają już bardzo małe szanse na awans do fazy pucharowej i pozostaje im raczej gra o Ligę Europy. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Napoli remisuje z Salzburgiem 1:1!

• Arkadiusz Milik dostał piłkę przed polem karnym i uderzył lewą nogą. Także Polakowi brakło celności.

• Enock Mwepu huknął z dystansu bardzo mocno, ale i niecelnie.

• Trzy minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

• Kolejna szansa Llorente! Hiszpan mógł wykorzystać dośrodkowanie Callejona, miał sporo miejsca, lecz także jemu brakło celności!

• Callejon dośrodkował z rzutu rożnego, z trudnej pozycji główkował Llorente, a piłka przeszła tuż obok słupka!

• Di Lorenzo stracił piłkę na własnej połowie, Hwang uderzył jednak nad poprzeczką.

• Ostatnia zmiana w zespole Napoli. Hirving Lozano już poza boiskiem, na murawie zameldował się Fernando Llorente.

• Przewrócił się przed polem karnym Daka. Szymon Marciniak nie dostrzegł żadnego faulu ze strony Koulibaly'ego.

• Jeszcze jeden strzał Insigne z dystansu. Znów nad poprzeczką, kibice Napoli skwitowali to porcją gwizdów.

• Patson Daka wywalczył rzut rożny dla gości w starciu z Koulibalym.

• Zbyt późne zagranie Zielińskiego do Lozano. Strzelec gola dla Napoli znajdował się już na spalonym.

• Insigne po raz kolejny próbował szczęścia z kilkunastu metrów. Tak jak wcześniej w tym spotkaniu, także i tym razem posłał piłkę nad poprzeczką.

• Teraz to gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce. Callejon chciał założyć siatkę rywalowi, ale nic z tego nie wyszło.

• Ostatnia zmiana w zespole Red Bulla. Schodzi Erling Braut Haaland, pojawia się Patson Daka.

• Blisko gola dla Napoli! Insigne omal nie przelobował zaskoczonego Carlosa - piłka odbiła się od poprzeczki, a potem od głowy golkipera i wyszła na rzut rożny!

• Na boisku melduje się drugi z Polaków - Arkadiusz Milik. Polak zastąpił Driesa Mertensa.

• Callejon dośrodkował na głowę Di Lorenzo, lecz ten posłał piłkę nad poprzeczką.

• Wober nieprzepisowo zatrzymywał Lozano na 20. metrze. Będzie dobra na dośrodkowanie z rzutu wolnego dla Napoli.

• Junuzović dobrze zagrał na lewą stronę boiska do Hwanga, lecz ten nie zdołał obsłużyć Haalanda podaniem z pierwszej piłki.

• W drugiej połowie bardzo aktywny jest na prawej stronie Di Lorenzo. Po podaniu od kolegi piłkę stracił jednak Mertens.

• Piłkarze Napoli domagali się teraz odgwizdania rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką jednego z rywali. Gwizdek Szymona Marciniaka milczy.

• Takumi Minamino opuszcza boisko. Pojawia się na nim Majeed Ashimeru.

• Kombinacyjna akcja gości, Minamino nie trafił czysto w piłkę w dobrej sytuacji, lecz i tak był na spalonym.

• Dries Mertens wpadł w pole karne i oddał strzał z ostrego kąta. Carlos dobrze interweniował na linii bramkowej i złapał piłkę.

• Hirving Lozano bliski drugiego gola! Gracz Napoli otrzymał świetne podanie od Piotra Zielińskiego i przymierzył sprzed pola karnego, a piłka przeszła tuż nad poprzeczką!

• Dłużej przy piłce utrzymują się teraz goście. Napoli cofnięte na własnej połowie.

• Groźnie w polu karnym Napoli! Miał sporo miejsca w polu karnym Hwang, lecz jego strzał w ostatniej chwili zablokował Maksimović!

• Insigne uderzał z pola karnego, lecz ten strzał zablokował Wober.

• Długa piłka w pole karne do Driesa Mertensa, wybił jednak futbolówkę Onguene.

• Napoli długo rozgrywało piłkę na połowie rywali. Goście bronili się jednak na tyle dobrze, że konieczne było wycofanie futbolówki aż do Mereta.

• Po stronie Napoli na boisko nie wrócił Mario Rui. Za niego Sebastiano Luperto.

• W przerwie mamy zmiany w obu drużynach. W szatni Red Bulla został Marin Pogracić, zastąpił go Enock Mwepu.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Naprawdę interesujący mecz oglądamy tego wieczoru w Neapolu. Oba zespoły nie prezentują się co prawda najlepiej w defensywie, lecz przez to mamy mnóstwo sytuacji podbramkowych. Wynik mógłby być dużo wyższy, bo zarówno Napoli, jak i Red Bull miały wiele szans na gola, ale obie drużyny były nieskuteczne. Wyjątkiem u gości był rzut karny, który wykorzystał Erling Braut Haaland, strzelając siódmego gola w tych rozgrywkach. Napoli doprowadziło do wyrównania w końcówce pierwszej połowy, gdy sprzed pola karnego precyzyjnie uderzył Hirving Lozano. Czy w drugiej połowie któryś z zespołów będzie skuteczniejszy? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy! Na razie w Neapolu mamy remis 1:1.

• Szoboszlai niepotrzebnie zdecydował się na strzał z ostrego kąta, zamiast dogrywać do jednego z partnerów. Trafił tylko w boczną siatkę.

• Szoboszlai dobrze dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, kolejny raz sporo miejsca miał Wober i znów uderzył obok słupka.

• Trzy minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Błyskawiczna odpowiedź Red Bulla. Z piłką w polu karnym znalazł się Hwang, lecz w dobrej sytuacji uderzył obok słupka!

• Gol uznany! Lorenzo Insigne zagrał prostopadłą piłkę do Hirvinga Lozano, który uderzył sprzed pola karnego bardzo precyzyjnie, tuż przy słupku!

• Mamy jeszcze analizę VAR. Mógł być minimalny spalony.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA NAPOLI! HIRVING LOZANO!

• Pretensje do arbitra miał Jesse Marsch. Szkoleniowiec Red Bulla został upomniany przez Szymona Marciniaka żółtą kartką.

• Fabian Ruiz ładnie przymierzył z dystansu. Niewiele brakło do szczęścia, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

• Zieliński zablokował dośrodkowanie Minamino. Rzut rożny dla Red Bulla.

• Gorąco w polu karnym Red Bulla. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka nieco przypadkowo trafiła w Lozano, odbiła się jednak od niego w taki sposób, że Carlos złapał futbolówkę.

• Insigne przebił się lewą stroną i dośrodkował w pole karne, lecz Carlos był czujny i złapał piłkę po wrzutce gracza Napoli.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Koulibaly. Po raz kolejny piłka przeszła nad poprzeczką.

• Kolejna szybka akcja Napoli, Zieliński obsłużył Insigne, a kapitan Napoli został zablokowany. Będzie jeszcze korner.

• po faulu na Hwangu goście mieli rzut wolny, po dośrodkowaniu złapał piłkę Meret, ale i tak faulowany był Koulibaly.

• To powinien być remis! Świetny szybki atak Napoli, Fabian Ruiz miał mnóstwo miejsca na prawej stronie, dograł do Lorenzo Insigne, a ten miał mnóstwo miejsca w polu karnym, lecz huknął nad poprzeczką!

• Nie opanował piłki na prawej stronie boiska Rasmus Kristensen. Napoli wznowi grę od autu.

• Giovanni Di Lorenzo uderzał z dystansu, ale został zablokowany. Rzut rożny dla Red Bulla nie przyniósł natomiast zagrożenia.

• Piotr Zieliński ostro potraktował jednego z rywali. Polak ukarany przez Szymona Marciniaka żółtą kartką.

• Odpowiedź Salzburga. Hwang dograł w pole karne do Takumiego Minamino, lecz ten nie zdołał dobrze przyjąć sobie piłki.

• Były dwie okazje dla gospodarzy. Najpierw Carlos obronił uderzenie Lozano, później Nikola Maksimović główkował obok słupka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Nieco przypadkowo Napoli mogło doprowadzić do remisu! Callejon chciał dośrodkowywać, ale piłka omal nie wpadła do siatki.

• Nieco spokojniejszy fragment meczu. Red Bull dłużej utrzymuje się przy piłce, ale rozgrywa ją przede wszystkim na własnej połowie.

• Uderzał Insigne, lecz był to strzał zdecydowanie zbyt mocny.

• Callejon dobrze przerwał szybką kontrę Red Bulla, blokując zagranie Haalanda.

• Znów blisko gola po kornerze! Junuzović dośrodkował precyzyjnie na nogę niepilnowanego Maximiliana Wobera, który uderzył tuż obok słupka!

• Tym razem Koulibaly czysto wybił piłkę spod nóg Hwanga. Rzut rożny dla gości.

• Napoli mogło błyskawicznie wyrównać! Lorenzo Insigne znakomicie dośrodkował na długi słupek, a Jose Callejon z bliska trafił w słupek!

• Świetnie zaczyna się ten mecz dla gości! Kalidou Koulibaly popełnił spory błąd i wszedł wślizgiem prosto w nogi Hee-Chan Hwanga, a rzut karny pewnie wykorzystał Erling Braut Haaland. Norweg poczekał aż rzuci się Alex Meret, umieścił piłkę w drugim rogu i świętował siódmą bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA RED BULLA! ERLING BRAUT HAALAND!

• RZUT KARNY DLA SALZBURGA! KALIDOU KOULIBALY FAULOWAŁ HWANGA!

• Świetną sytuację na gola miał teraz Piotr Zieliński! Polak przejął piłkę przed polem karnym po interwencji Carlosa, wszedł w szesnastkę, lecz huknął nad poprzeczką!

• Blisko gola dla gości! Zlatko Junuzović precyzyjnie dośrodkował w pole karne, Onguene miał tam mnóstwo miejsca, lecz spudłował w świetnej sytuacji!

• Odpowiada Salzburg, sprzed pola karnego szczęścia próbował Dominik Szoboszlai, a po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

• Gorąco pod bramką Red Bulla! Z dystansu strzelał Lorenzo Insigne, piłka odbiła się od Onguene, lecz Carlos popisał się refleksem i przeniósł ją nad poprzeczką!

• Długa piłka w kierunku Hirvinga Lozano, ten wygrał pojedynek z Jeromem Juniorem Onguene, a stoper gości faulował rywala. Szybko zarobił żółtą kartkę.

• Pierwsza akcja Austriaków lewą stroną. Red Bull ma rzut rożny.

• Od środka rozpoczęli goście. Red Bull Salzburg gra dziś w czerwonych strojach, Napoli w niebiesko-białych trykotach.

• Zaczynamy!

• Czas na hymn Champions League!

• Szymon Marciniak wyprowadza właśnie piłkarzy obu drużyn na boisko. Zaraz zaczynamy!

• Szymonowi Marciniakowi na liniach pomagać będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Sędzią technicznym będzie Tomasz Musiał, a na sędziego VAR wyznaczono Pawła Gila.

• Rezerwowi Salzburg: Köhn, Vallci, Daka, Koita, Ashimeru, Andre Ramalho, Mwepu.

• Rezerwowi Napoli: Ospina, Manolas, Elmas, Luperto, Hysaj, Milik, Llorente.

• Salzburg w pierwszych trzech spotkaniach LM potrafił wygrać tylko raz, mierząc się z belgijskim KRC Genk (6:2). Przegrywając z Napoli i Liverpoolem potrafił stworzyć fantastyczne widowiska. Z Włochami skończyło się na 2:3, z Anglikami na 3:4.

• Neapolitańczycy w tabeli grupy prowadzą z siedmioma punktami, a pierwszej kolejce pokonali broniący tytułu Liverpool 2:0. Wygrali również pierwszy mecz z Salzburgiem, choć był on niezwykle wyrównany i padło w nim aż pięć goli.

• W meczu czwartej kolejki Ligi Mistrzów Napoli skonfrontuje się z RB Salzburg. W wyjściowej jedenastce gospodarzy wystąpi Piotr Zieliński, a Arkadiusz Milik rozpocznie na ławce rezerwowych. Pojedynek na Stadio San Paolo poprowadzi polski sędzia Szymon Marciniak. Początek o godzinie 21:00. Witamy w relacji LIVE!