0 1 połowa

Górnik Zabrze

3

2 1 połowa

• Koniec meczu! Górnik Zabrze niespodziewanie pokonuje na Łazienkowskiej Legię 3:1 i z kompletem punktów po 4 kolejkach umacnia się na fotelu lidera Ekstraklasy!!!

• Żółtą kartką upomniany Josip Juranović. Odepchnął Wojciecha Hajdę.

• Rafael Lopes na spalonym.

• Paweł Gil dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Wojciech Hajda zastępuje Jesusa Jimeneza.

• Pewnie dwukrotnie piąstkuje Martin Chudy. Po centrze z rzutu wolnego i poprawce Macieja Rosołka.

• Przemysław Wiśniewski fauluje Luquinhasa na lewej stronie. Kartki nie ma.

• Działo się w obu "boksach"! Najpierw w polu karnym Legii padł na murawę Jesus Jimenez po starciu z Williamem Remym, a po chwili Luquinhas stracił równowagę i też z bliska podziwiał trawą. W obu przypadkach Paweł Gil nie zdecydował się wskazywać na "wapno"

• Josip Juranović zmienia Pawła Stolarskiego.

• Alasana Manneh faulowany ok. 25 metrów od bramki Legii. Krzysztof Kubica z rzutu wolnego trafia w mur.

• Goście próbują oddalić grę od własnej bramki. Jednak po złym rozegraniu z autu prawym korytarzem ruszył Paweł Stolarski. Podaje za plecy Pawła Wszołka, przez co akcja spaliła na panewce.

• Maciej Rosołek zmienia Jose Kante.

• Zdaniem sędziego Paweł Wszołek faulował Adriana Gryszkiewicza. Przerwa w grze.

• Jose Kante szukał miejsca do oddania strzału z pola karnego. Stracił piłkę, ale legionistom udało się ją szybko odzyskać. W momencie prostopadłego podania Rafael Lopes był na spalonym.

• Żółtą kartką upomniany Rafael Lopes za "stempel" na nodze Michała Koja.

• Bartosz Slisz strzela zza linii pola karnego wysoko nad bramką.

• Dwójkowa akcja Waleriana Gwilii z Pawłem Wszołkiem. Ostatni z wymienionych wywalczył rzut rożny, po którym nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Górnika.

• ... a Romana Prochazkę zmienia Krzysztof Kubica.

• Podwójna zmiana w Górniku. Daniel Ściślak zastępuje Bartosza Nowaka...

• Walerian Gwilia zmienia Domagoja Antolicia.

• Paweł Wszołek urwał się Erikowi Janży na skrzydle i w stylu Łukasza Piszczka zagrać do Bartosza Slisza. Ten plasowanym uderzenim przy lewym słupku wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA LEGII! BARTOSZ SLISZ!!!

• Domagoj Antolić uderza nad bramką Martina Chudy'ego.

• O proszę! Przemysław Wiśniewski faulował Rafaela Lopesa. Domagoj Antlolić ustawił piłkę na punkcie oddalonym o 11 metrów od bramki Martina Chudy'ego, ale po VAR-ze jest rzut wolny na linii 16 metra.

• Piotr Krawczyk zmienia Aleksa Sobczyka.

• Przerwa w grze. Jose Kante postawił "stempel" na nodze Aleksa Sobczyka.

• Szok i niedowierzanie w szeregach mistrza Polski! Alex Sobczyk asystuje; Jesus Jimenez uderza z pola karnego mocno pod "ladę" i Artur Boruc po raz trzeci w tym meczu musi wyciągać piłkę z siatki!

• GOL DLA GÓRNIKA! JESUS JIMENEZ!!!

• Druga połowa rozpoczęta. Górnik przystępuje do niej bez zmian

• ... a za Bartosza Kapustkę pojawia się Paweł Wszołek.

• Podwójna zmiana w Legii. Rafael Lopes wchodzi za Tomasa Pekharta...

• Wracamy na Łazienkowską na drugie trzy kwadranse meczu Legia - Górnik Zabrze w ramach 4. kolejki Ekstraklasy.

• Bilans ostatnich spotkań Górnika z Legią na Łazienkowskiej nie napawał optymizmem, ale po raz kolejny wiemy, że piłka nożna jest nieobliczalna. Już w 4. minucie zabrzanie wyszli na prowadzenie po bramce Aleksa Sobczyka, który sfinalizował koronkową akcję swoich kolegach. A po niespełna 20 minutach meczu było już 2:0 dla piłkarzy Marcina Brosza.

Pamiętajmy o kolejnej prawdzie związanej z Ekstraklasą. "2:0 to niebezpieczny wynik". Co zatem czeka na po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Górnik Zabrze prowadzi na Łazienkowską z wygwizdywaną Legią po bramkach Aleksa Sobczyka i Bartosza Nowaka!

• Gospodarze domagają się rzutu akrnego! Ich zdaniem, po strzale Luquinhasa, piłka trafiła w rękę Erika Janży. Paweł Gil nakazuje grać dalej

• Bartosz Nowak decyduje się na strzał z dalszej odległości. Nad bramką.

• Pojedynek Aleksa Sobczyka z Williamem Remym na lewej stronie. Górą Francuz.

• Bartosz Kapustka zagrywa na lewą stronę do rozpędzonego Filipa Mladenovicia. Zabrakło dokładnego podania w pole karnego w wykonaniu tego ostatniego.

• Roman Prochazka podaje na wolne pole... do nikogo. Jesus Jimenez spodziewał się zagrania do nogi w okolice koła środkowego.

• Paweł Stolarski uderza z dystansu obok bramki Górnika.

• Atak Legii lewą stroną przynosi rzut rożny. Martin Chudy pewnie piąstkuje poza ole karne, ale gospdoarze przy piłce...

• Kolejny rzut rożny dla Legii. WIliam Remy uderza głową nad bramką.

• Coraz szybciej atakują legioniści. Zabrzanie gubią się.

• Martin Chudy znowu górą! Tym razem po uderzeniu Jose Kante, a po drodze był rykoszet od nogi Przemysława Wiśniewskiego, który mógł zaskoczyć bramkarza Górnika!

• Legia była bliska bramki kontaktowej! Tomas Pekhart nie zdołał pokonać z bliska Martina Chudy'ego!

• Alasana Manneh przejmuje piłkę na 25. metrze. Zupełnie niepilnowany zbliża się przed linię 16. metra. Jego strzał nie sprawił porblemu bramkarzowi Legii.

• Bartosz Kapustka przedarł się skrzydłem, by dośrodkować w pole karne. Wysoko wyskoczył Jose Kante, który główkuje nad bramką.

• Co to się dzieje na Łazienkowskiej? Kapitalną akcją popisali się Jesus Jimenez z Aleksem Sobczykiem, po za graniu którego Bartosz Nowak z pola bramkowego pokonuje bezradnego Artura Boruca!

• BARTOSZ NOWAK PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Sędzia Paweł GIl czekał na informację z wozu VAR, czy William Remy nie zagrał ręką we własnym polu karnym. Szybka decyzja - gramy dalej.

• Bez zagrożenia. Będzie okazja do poprawki po interwencji Pawła Stolarskiego.

• Artur Boruc ratuje Legię przed utratą bramki! Kapitalną paradą odbija piłkę po uderzeniu Jesusa Jimeneza!

• Gospodarzom udało się wywalczyć rzut rożny. William Remy wyskakuje najwyżej do wrzutki Domagoja Antolicia, ale nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

• Alex Sobczyk w poszukiwaniu dubletu. Uderza jednak obok bramki.

• Zaczęło się od niedokładnego wybicia Artura Boruca, które zapoczątkowało akcję zabrzan. Jesus Jimenez podał piętą do Bartosza Nowaka, a ten wystawił jak na tacy Aleksowi Sobczykowi. Nie pozostało mu nic innego jak skierować piłkę do siatki z bliskiej odległości!

• GOL DLA GÓRNIKA! ALEX SOBCZYK!!!

• Paweł Gil gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie strony powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Po trzech meczach gospodarze dzisiejszego spotkania są na 5. miejscu w tabeli z 6 punktami na koncie. Na inaugurację ograli Raków (2:1), u siebie przegrali z Jagiellonią (1:2) i pokonali Wisłę Płock (1:0).

Z kolei liderem, z kompletem zwycięstw, są zabrzanie. pokonując Podbeskidzie (4:2), Stal Mielec (2:0) i Lechię Gdańsk (3:0).

• Już tylko 20 minut dzieli nas do starcia kolejki, w którym Legia zmierzy się z Górnikiem Zabrze!

• Rezerwowi Legii: Cierzniak - R. Lopes, Gwilia, Juranović, Lewczuk, Martins, Luis Rocha, Rosołek, Wszołek