PKO Ekstraklasa, 33. kolejka (gr. mistrzowska)

Lechia Gdańsk

1

Legia Warszawa

3

• Koniec! Legia Warszawa pokonuję 3:1 Lechię Gdańsk i wraca na pozycję lidera! Zadecydowała znakomita druga połowy gości! Teraz stołeczna drużyna robi duży krok w stronę mistrzostwa! To jeszcze nie koniec sezonu, ale to jest bardzo ważny krok! Czekamy z niecierpliwością na kolejne pojedynki!

• Carlitos świetnie wyłożył piłkę Portugalczykowi, który znakomitym technicznym strzałem pokonuje Dusana Kuciaka! To jest już po meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piękny gol! Iuri Medeiros stawia kropkę nad "i"!

• Dobre uderzenie Szymańskiego i piłka trafia w poprzeczkę! Jednocześnie sędzia doliczył 5 minut.

• Carlitos również ukarany żółtym kartonikiem.

• Błażej Augustyn ogląda drugą żółtą kartkę i to oznacza, że Lechia będzie kończyć mecz w 10!

• Nieudane uderzenie Flavio. Od bramki zaczyna Legia.

• Murawę opuścił też poturbowany Luis Rocha, a zmienił go Adam Hlousek.

• Podwójna zmiana w drużynie gości. Andre Martins schodzi, wchodzi Mateusz Wieteska.

• Znakomita interwencja Radosława Cierzniaka, tylko że przy okazji mocno poturbował Luisa Rochę.

• Karol Fila wchodzi w miejsce Daniela Łukasika.

• Andre Martins wypuścił Sebastiana Szymańskiego, który minął Dusana Kuciaka, później wyłożył piłkę Hamalainenowi! Fin musiał tylko skierować ją do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kasper Hamalainen i Legia wychodzi na prowadzenie!

• Dobry strzał z rzutu wolnego przez Sebastiana Szymańskiego, ale Dusan Kuciak zdołał odbić piłkę!

• Iuri Medeiros zmienia Michała Kucharczyka.

• Artur Sobiech uderzał na bramkę Legii. Piłka trafiła w rękę Remy'ego, ale nie ma karnego! Sędzia tylko ukarał Błażeja Augustyna za protesty.

• 25000 widzów zasiadło dzisiaj na trybunach Stadionu Energa w Gdańsku!

• Kasper Hamalainen zagrywa ręką w ofensywie i Legia traci okazję na zdobycie bramki.

• Artur Jędrzejczyk za faul na Danielu Łukasiku zostaje ukarany żółtą kartką.

• Dobre dośrodkowanie Sebastiana Szymańskiego. Hamalainenowi zabrakło kilku centymetrów, aby oddać strzał głową.

• Konrad Michalak zmieniony przez Mateusza Żukowskiego.

• Potężne uderzenie Carlitosa! Piłka minimalnie minęła bramkę Lechii!

• Kuriozalna sytuacja! Jarosław Kubicki nabił Pawła Stolarskiego i lecąca piłka tak zaskoczyła Dusana Kuciaka, że wpadła do bramki! Prawy obrońca nie cieszył się z bramki jako, że strzelił swojemu byłemu klubowi.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Paweł Stolarski doprowadza do remisu!

• Flavio Paixao zmienia strzelca jedynego gola - Lukasa Haraslina.

• Michał Kucharczyk marnuje 100% okazję! Otrzymał świetne podanie i jego strzał głową z 5 metrów był niecelny!

• Artur Sobiech jako pierwszy w tym meczu ogląda żółtą kartkę.

• Dobra interwencja Domagoja Antolica, który przerywa indywidualną akcję Michalaka.

• Bezpośredni strzał z rzutu wolnego Szymańskiego i znowu znakomicie broni golkiper Lechii!

• Znakomite dośrodkowanie Sebastiana Szymańskiego! Do strzału doszedł William Remy i gdyby nie świetna interwencja Kuciaka to mielibyśmy remis!

• Czas na drugie 45 minut!

• Lechia zasłużenie wygrywa z Legią. Stołeczna drużyna gra bez polotu, bez pomysłu. Wszystko wygląda tak jakby wracały czarne chmury, które tak często dręczyły mistrzów Polski w tym sezonie. Czy podopieczni Aleksandara Vukovicia zdołają się podnieść? Przekonamy się po 15-minutowej przerwie!

• Koniec pierwszej połowy!

• Carlitos świetnie opanował piłkę, obrócił się w stronę bramki, ale jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany.

• Strzał z woleja Nalepy ląduje w trybunach.

• Uderzenie z dystansu Andre Martinsa było zdecydowanie zbyt słabe. Dusan Kuciak broni bez żadnego problemu.

• Daniel Stefański dolicza aż 7 minut.

• Kolejne dzisiaj fatalne dośrodkowanie Pawła Stolarskiego. Prawy obrońca Legii nie potrafi złapać rytmu.

• Groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Piłka wylądowała jednak w rękawicach bramkarza Legii.

• Odważna próba Remy'ego. Francuz uderzył z 40 metrów i jak można się domyślić nie trafił w bramkę.

• Kompletnie nieudane zagranie Mladenovicia. Od bramki zacznie Radosław Cierzniak.

• Gdyby Artur Sobiech opanował piłkę to miałby szansę na strzał z 5 metrów! Zabrakło mu tylko trochę dokładności.

• Carlitos miał przed sobą tylko Kuciaka, ale tak długo układał sobie piłkę, że Augustyn zdążył wrócić i wybić mu ją spod nóg.

• Paweł Stolarski fauluje w ofensywie. Stracona szansa Legii.

• Mocne wstrzelenie piłki przez Pawła Stolarskiego, ale dobrze interweniują gracze Lechii.

• Konrad Michalak dograł perfekcyjnie na głową Lukasa Haraslina i skrzydłowy gospodarzy pokonuje Radosława Cierzniaka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Lukas Haraslin daje prowadzenie Lechii!

• Filip Mladenović w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg Carlitosa! Hiszpan miałby znakomitą okazję!

• Dobre uderzenie głową Jędrzejczyka, tylko że piłka trafia prosto w Dusana Kuciaka.

• Agresywny atak Artura Jędrzejczyka w Konrada Michalaka, na razie skończyło się to tylko słowną reprymendą.

• Zamieszanie w polu karnym Legii! Zrobiło się bardzo gorąco, ale ostatecznie zawodnicy gości wybijają piłkę.

• Sędzia odwołał karnego i wyrzucił piłkę rzutem sędziowskim! Sytuacja mocno kontrowersyjna.

• Daniel Stefański ogląda jeszcze całą sytuację na monitorze VAR!

• Rzut karny dla Lechii! Artur Jędrzejczyk ofiarnie bronił, aby nie wpadł gol i odbił piłkę ręką!

• Goście zaczynają mecz od środka!

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą z tunelu! Zaraz rozbrzmi pierwszy gwizdek!

• Na ławce trenerskiej Legii nie zasiądzie dzisiaj Aleksandar Vuković. Serbski szkoleniowiec Legii został zawieszony po tym jak w meczu z Lechem Poznań został wyrzucony na trybuny.

• Oczywiście te spotkanie nie będzie miało bezpośredniego wpływu na ostateczny układ tabeli Lotto Ekstraklasy. Obie drużyny mają przed sobą jeszcze po cztery mecze, a za ich plecami mocno napiera Piast Gliwice. Ekipa Waldemara Fornalika w tym momencie traci tylko 1 punkt do drużyn z Warszawy i Gdańska. Może jednak sprawdzi się przysłowie "Gdzie dwóch się kłóci tam trzeci korzysta?".

• Dwa mecze pomiędzy tymi drużynami w tym sezonie zakończyły się bezbramkowymi remisami. To pokazuje jak wyrównana jest walka o mistrzostwo. Jeżeli cofniemy się trochę dalej to w bezpośrednich pojedynkach lepszą statystkę ma drużyna z Warszawy, gdyż Lechia nie wygrała z Legią od 3 lat.

• Dobry wieczór Państwu! Czas na pojedynek, który może rozstrzygnąć losy mistrzostwa Polski! Lider kontra wicelider. Lechia kontra Legia. Kto zwycięży? Na relacje LIVE z tego pojedynku zaprasza Bartłomiej Modzelewski!