Lechia Gdańsk

1

Górnik Zabrze

1

• Koniec meczu! Lechia Gdańsk zremisowała u siebie z Górnikiem Zabrze 1:1. Dziękujemy za uwagę.

• Fatalna próba sprzed pola karnego Szczepańskiego.

• Krótko rozegrany róg. Dośrodkowanie prosto na głowę Kubicy, który jednak przeniósł ją nad poprzeczką!

• Diabate ukarany kartką.

• A Miłosz Szczepański za Zwolińskiego.

• Jan Biegański za Egzona Kryeziu.

• Ależ szansa Górnika! Kuciak uratował gospodarzy od trafienia samobójczego Nalepy! Dobitka nie szła w bramkę.

• Druga prosta strata z rzędu Zwolińskiego.

• Marco Terrazzino zastępuje Sezonienkę.

• Siadło kompletnie tempo meczu, wkradł się chaos. No i brakuje sytuacji podbramkowych. Czyżby miało się zakończyć remisem?

• Ucierpiał w pojedynku o górną piłkę Janicki, który potrzebował pomocy medyków.

• Schodzi Durmus, w jego miejsce Bassekou Diabate.

• Żółta kartka dla Krzysztofa Kubicy.

• Starał się przyspieszyć akcję Durmus. Zszedł do środka, posłał mocne dośrodkowanie, ale przerzucił nim wszystkich w szesnastce.

• Kolejna szansa Nowaka. Miał dużo czasu na środku pola karnego, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Michał Nalepa strzelał z główki po rzucie rożnym, lecz niecelnie.

• Strzelał Sezonienko, piłka po rykoszecie od Janickiego trafiła w rękę Gryszkiewicza. Rzutu karnego jednak nie będzie.

• Już godzina gry za nami, nadal oglądamy bardzo wyrównane spotkanie.

• Zablokowany strzał Alasany Manneha, który przy okazji jego oddawania się poślizgnął.

• Przerwa w grze. Ucierpiał mocno w jednym ze starć Zwoliński.

• Celny strzał Nowaka tuż sprzed pola karnego, ale w sam środek bramki, gdzie stał Kuciak.

• Gajos płasko wstrzeliwał w pole karne, ale nie było tam nikogo z jego kolegów.

• Wznawiamy mecz po przerwie.

• Górnik oddał więcej strzałów niż Lechia; ogółem (6 do 5), jak i samych celnych (4 do 2).

• Sędzia Kwiatkowski zaprasza na przerwę. Niezła połowa za nami. Górnik podniósł się po straconej bramce.

• Jeszcze jedna interwencja Kuciaka. Lechia w opałach. Nie panuje nad tym meczem.

• Asysta Dadoka, gol Nowaka. Pomocnik po otrzymaniu podania w polu karnym świetnie się obrócił i uderzył z lewej nogi. To trafienie jest potwierdzeniem niezłej gry Górnika.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! WYRÓWNANIE. NOWAK.

• W sektorze gości przynajmniej kilkuset kibiców.

• Durmus podszedł do rzutu wolnego. Uderza na niezłej wysokości, ale nie dokręcił. Piłka przeszła obok lewego słupka o dwa-trzy metry.

• Kartka dla Wiśniewskiego za faul. Sędzia puścił grę. Akcję niecelnym strzałem skończył Durmus.

• Zwoliński nieczysto uderza piłkę w polu karnym. Jęk zawodu publiczności.

• I jeszcze raz Kuciak. Bramkarz Lechii utrzymał drużynę przy prowadzeniu. Pora by ze snu wybudzili się jego koledzy z pola.

• Fantastycznie broni Kuciak! Tym razem przy lewym słupku zatrzymał Dadoka! To był kolejny mocny strzał Górnika.

• Dobry moment w wykonaniu Górnika. Chyba goście okrzepli.

• Podolski przegrywa pojedynek z Kuciakiem! To była szansa bramkowa. Słowak jednak na miejscu.

• Młody piłkarz pociągnął za koszulkę Jimeneza. W następnej kolejce nie zagra z powodu nadmiaru kartek.

• Sezonienko otrzymał kartkę.

• Gryszkiewicz ucierpiał we własnej szesnastce.

• Wreszcie groźnie Górnik. Futbolówka wystawiona Mannehowi. Środkowy pomocnik uderza mocno, ale obok. Szukał okienka.

• Zaświeciło słońce w okolicach bramki Kuciaka. Tam też przeniosła się teraz gra.

• Zwoliński otrzymał podanie w polu karnym, ale nie miał jak zabrać się z piłką.

• Kwadrans pod dyktando Lechii. Jej piłkarze dobrze biegają i ustawiają się na połowie Górnika.

• Okazja na 2:0. Sezonienko jednak uderza zbyt czytelnie z lewej strony. Piłka w rękach Sandomierskiego.

• Zwoliński trafił po raz szósty w sezonie. W Niecieczy ostatnio nie zagrał z powodu drobnej kontuzji.

• Szybko poszło. Paixao odgrywa do Zwolińskiego, ten przekłada z prawej nogi na lewą i mimo trzech rywali obok uderza skutecznie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ZWOLIŃSKI!

• Na pewno zaskoczeniem w składzie Lechii jest obecność Kryeziu, a nie Makowskiego w zastępstwie Kubickiego.

• Lechia musi wygrać, żeby wrócić na pozycję wicelidera.

• Piłka w siatce Lechii, ale wcześniej chorągiewka w górze. Na spalonym choćby Podolski. Nie było tu żadnych wątpliwości.

• Błąd Nalepy. Podolski wrzuca słabo, ale Górnik ma rożny, bo wybił za linię Conrado.

• Kibice Górnika zawiesili na ogrodzeniu flagę: Władcy Górnego Śląska.

• Od razu zaatakowała Lechia. Szansę na główkę miał Durmus. Jest korner.

• Sezonienko ucierpiał w starciu z Kubicą. Chwila przerwy w grze.

• Sędzia dał znak. Setny mecz tego sezonu rozpoczęty! Zaczęli przyjezdni.

• Lechia w białym komplecie z zielonymi pasami. Górnik na czarno.

• Drużyny wyszły na murawę. Kibice Lechii rozpoczęli chóralny doping.

• Na trybunach dziś przeszło 10 tys. widzów. Są kibice z Zabrza.

• W Gdańsku dziś wietrznie i chłodno, ale póki co nie pada. Właśnie zaszło słońce.

• Poza meczową kadrą Górnika Cholewiak czy Sobczyk.

• Ławka rezerwowych Górnika: Bielica, Pawłowski, Szymański, Wojtuszek, Tosevski, Krawczyk, Mvondo, Bainović, Sanogo.

• Poza kadrą Lechii pauzujący za kartki Kubicki. Nie ma też Pietrzaka czy Ceesay'a.

• Ławka rezerowych Lechii: Alomerović, Kopacz, Diabate, Haydary, Terrazzino, Szczepański, Biegański, Makowski, Musolitin.

• Lechia chce kontynuować to, co dobre. Meczu w lidze nie przegrała od sierpnia, a na własnym boisku az od kwietnia.