Juventus Turyn

2

Lokomotiw Moskwa

1

• Juventus przez długi czas bił głową w mur, ale w końcu dopiął swego. Dwie sytuacje zmarnował Gonzalo Higuain, uderzając minimalnie niecelnie, lecz mistrzów Włoch uratował Paulo Dybala. Najpierw pięknie przymierzył z dystansu, a chwilę później dobił uderzenie Alexa Sandro, a Juventus wygrał dzięki temu 2:1. "Stara Dama" jest na czele grupy D, mając siedem punktów razem z Atletico Madryt. Lokomotiw wciąż ma trzy "oczka" i perspektywa awansu do fazy pucharowej mocno się od Rosjan oddaliła. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Juventus Turyn wygrał z Lokomotiwem Moskwa 2:1 i utrzymał się na czele tabeli w grupie D.

• Higuain zagrał jeszcze w pole karne do Ronaldo, ale uderzenie Portugalczyka obronił bramkarz!

• Spokojnie rozgrywa piłkę Juventus. Za moment gospodarze będą mogli świętować drugie zwycięstwo w fazie grupowej.

• Trzy minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

• Dmitrij Barinow faulował Bentancura. Żółta kartka dla gracza Lokomotiwu.

• Z dystansu uderzał Federico Bernardeschi. Spokojnie złapał piłkę Guilherme.

• Po drugim golu dla Juventusu tempo meczu wyraźnie zwolniło. Gospodarze nie muszą się już spieszyć, a podłamany Lokomotiw nie potrafi odpowiedzieć.

• Ładna akcja Juventusu zakończona uderzeniem Ronaldo z pola karnego. Nie może dziś wstrzelić się Portugalczyk.

• Kończy występ w tym meczu Grzegorz Krychowiak. Za Polaka wchodzi Aleksandr Kołomejcew.

• Paulo Dybala opuszcza boisko, żegnany owacją na stojąco. Zastępuje go Federico Bernardeschi.

• Dwie minuty zajęło Paulo Dybali odwrócenie losów meczu! Tym razem z dystansu huknął Alex Sandro, z problemami odbił to uderzenie Guilherme, lecz wobec dobitki Dybali bramkarz Lokomotiwu był już bezradny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA JUVENTUSU! PAULO DYBALA!

• Juventusu remis nie zadowala. Krychowiak źle wybijał piłkę, uderzenie Pjanicia także było jednak nieudane.

• Juventus wreszcie doprowadza do remisu! Paulo Dybala przymierzył sprzed pola karnego tak, że bramkarz Lokomotiwu nie miał szans na skuteczną interwencję - piłka leciała tuż przy słupku i wylądowała w siatce. Eksplozja Radości w Turynie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA JUVENTUSU! PAULO DYBALA!

• 20 strzałów na bramkę Lokomotiwu oddał już Juventus. Celne były jednak tylko... dwa.

• Kolejna okazja Higuaina! Tym razem Argentyńczyk uderzał po podaniu Alexa Sandro, niewiele brakło mu do szczęścia - nawet nie ruszył się Guilherme!

• Blisko gola Juventus! Ronaldo zagrał do Higuaina, Argentyńczyk świetnie przyjął sobie piłkę, mijając Hoewedesa, lecz uderzył tuż obok słupka!

• Pierwsza żółta kartka po stronie Lokomotiwu. Ukarany nią Grzegorz Krychowiak.

• Cuadrado minął jednego rywala w polu karnym, lecz później zablokował go Hoewedes. Kolejny korner dla gospodarzy.

• Gracze Juventusu nie radzą sobie z Joao Mario. Rywala faulował Juan Cuadrado, który został upomniany żółtą kartką. Będzie musiał przez to pauzować w rewanżu.

• Pierwsza akcja Rabiota, dośrodkowanie Francuza zablokowane. Kolejny rzut rożny dla Juventusu.

• Druga zmiana w Juventusie. Schodzi Blaise Matuidi, w jego miejsce Adrien Rabiot.

• Ronaldo po raz kolejny trafił w mur. Zablokowany został także strzał Higuaina.

• Nakładką zagrał Grzegorz Krychowiak. Rzut wolny dla Juventusu z około 35 metrów.

• Indywidualna akcja Dybali, Barinow wybił piłkę na rzut rożny.

• Cuadrado świetnie minął na prawej stronie Idowu i dośrodkował wzdłuż bramki Lokomotiwu. Piłki w polu bramkowym nie przeciął jednak żaden z graczy Juventusu.

• Joao Mario uderzył z dystansu, lecz spokojnie złapał piłkę Wojciech Szczęsny.

• Pjanić dobrze odebrał piłkę Krychowiakowi, lecz niecelnie do jednego z partnerów podawał Ronaldo.

• Joao Mario wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Bentancura.

• Lokomotiw dobrze się broni, wybijając piłkę z pola karnego i nie dopuszczając do strzałów. Juventus wysokim pressingiem od razu odbiera futbolówkę i wciąż atakuje.

• Teraz po dośrodkowaniu Alexa Sandro z lewej strony główkował Bentancur. Także bardzo niecelnie.

• Matuidi uderzał z woleja po dośrodkowaniu Cuadrado. Francuz nie trafił czysto w piłkę i ten strzał nie przyniósł żadnego zagrożenia.

• Matuidi popełnił spory błąd, ale nie wykorzystał tego Brian Idowu. Brakło mu zdecydowania, skończyło się fatalnym strzałem z dystansu.

• Cristiano Ronaldo uderzał z 20 metrów, ale trafił w mur. Mamy jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

• Vedran Corluka faulował Dybalę przed polem karnym. Będzie świetna okazja Juventusu z rzutu wolnego.

• Dmitrij Barinow uderzał sprzed pola karnego, lecz strzelał obok słupka.

• Tak jak można było się spodziewać, na boisku pojawia się Gonzalo Higuain. Argentyńczyk wchodzi w miejsce Samiego Khediry.

• Świetną sytuację zmarnował Paulo Dybala! Miralem Pjanić zagrał fenomenalną piłkę w pole karne, Argentyńczyk buł niepilnowany tuż przed bramką Lokomotiwu, lecz posłał piłkę nad poprzeczką!

• Błąd popełnił Wojciech Szczęsny. Polak wyszedł do piłki po dośrodkowaniu i nie trafił w nią czysto. Na szczęście dla niego, nie miało to konsekwencji.

• Bentancur faulował po prawej stronie boiska Krychowiaka. Goście będą mieli okazje na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Od środka wznowił mecz Lokomotiw. Oba zespoły na razie bez zmian, choć rozgrzewa się już Gonzalo Higuain.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Na razie w Turynie mamy prawdziwą sensację! Mecz wygląda dokładnie tak, jak mogliśmy się tego spodziewać - Juventus zdecydowanie częściej utrzymuje się przy piłce i uderza na bramkę rywala. Aktywni są Paulo Dybala i Cristiano Ronaldo Lokomotiw dobrze się jednak broni, a Guilherme tak naprawdę ani razu nie musiał wznosić się na wyżyny swoich umiejętności, choć dobrze gra między innymi na przedpolu. Rosjanie tak naprawdę wyprowadzili jedną groźniejszą akcję - Aleksiej Miranczuk wykorzystał niezdecydowanie Leonardo Bonucciego, a potem dobił strzał Joao Mario. Czy w drugiej połowie Juventus zdoła odrobić straty? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Kompletnie nieudane dośrodkowanie Cristiano Ronaldo. Piłka w rękach Guilherme.

• Trzy minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Dobrze zastawił się Cuadrado. Rywala faulował jeden z graczy Lokomotiwu.

• Dobra interwencja Hoewedesa przed polem karnym. Niemiec czysto zatrzymał Dybalę, choć kibice i gracze Juventusu byli oczywiście innego zdania.

• Mieliśmy dłuższą przerwę w grze, bo bramkarz Lokomotiwu potrzebował pomocy medycznej. Wygląda na to, że już wszystko w porządku.

• Piłka w siatce Lokomotiwu, ale gol nie został uznany! Cristiano Ronaldo chciał wykorzystać niepewną interwencję obrońców, lecz przy próbie strzału faulował Guilherme. Dobitka jednego z graczy Juventusu nie miała więc już znaczenia.

• Bardzo niepewny w obronie jest dziś Bonucci. Kolejny błąd kapitana Juventusu, niepewna interwencja, lecz tym razem nie przyniosło to konsekwencji.

• Ze stojącej piłki uderzał Dybala, ale trafił tylko w mur.

• Joao Mario faulował Miralema Pjanicia na 20. metrze. Będzie bardzo dobra okazja dla Juventusu z rzutu wolnego.

• Długa piłka w kierunku Ronaldo była zdecydowanie za mocna i wylądowała pod nogami Guilherme.

• Cuadrado przewrócił się w polu karnym, mieliśmy jeszcze szybką analizę VAR. Anastasios Sidiropoulos nie podyktował jednak "jedenastki".

• Sensacja w Turynie, pierwsza groźniejsza akcja Lokomotiwu przynosi gościom gola! Guilherme daleko wybił piłkę, Aleksiej Miranczuk minął Leonardo Bonucciego i podał do Joao Mario. Uderzenie tego ostatniego obronił Wojciech Szczęsny, lecz przy dobitce Miranczuka Polak był bezradny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LOKOMOTIWU! ALEKSIEJ MIRANCZUK!

• Pjanić świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, stwarzając naprawdę dobrą szansę Bonucciemu! Nieczysto trafił jednak! w piłkę kapitan Juventusu i uderzył niecelnie!

• Naciska na rywali Juventus. Uderzenie Pjanicia zablokowane, będzie rzut rożny.

• 65% posiadania piłki ma na razie Juventus. Lokomotiw skupia się na obronie, wxiąż nie oddał na bramkę Włochów nawet strzału.

• Pjanić dośrodkował w pole karne w kierunku Dybali, lecz Argentyńczyk nie zdołał dojść do piłki.

• Kolejna indywidualna akcja Ronaldo zakończona strzałem. Piłkę po uderzeniu z dystansu spokojnie złapał Guilherme.

• Juan Cuadrado otrzymał podanie od Paulo Dybali i dośrodkował do Cristiano Ronaldo, a Portugalczyk spudłował z czterech metrów! I tak był jednak minimalny spalony.

• Blaise Matuidi ostro potraktował Edera. Francuz upomniany żółtą kartką.

• Bentancur zagrał do Ronaldo, Portugalczyk minął jednego rywala, lecz od razu doskoczyło do niego kilku kolejnych i zablokowało strzał.

• Z dystansu szczęścia próbował Cristiano Ronaldo. Uderzenie Portugalczyka spokojnie złapał bramkarz gości.

• Niedokładne długie podanie w wykonaniu Dybali. Spokojnie łapie piłkę Guilherme.

• Sami Khedira wpadł z piłką w pole karne, wybił mu ją jednak spod nóg świetnie interweniujący Murilo.

• Krychowiak nie poradził sobie teraz z dwoma rywalami, Juventus zacznie grę od autu.

• Eder zgrał piłkę do Aleksieja Miranczuka, Rosjanin chciał oddać strzał sprzed pola karnego, został jednak przyblokowany i piłka wylądowała w rękach Wojciecha Szczęsnego.

• Długa piłka w kierunku Edera, napastnik gości przegrał jednak pojedynek z Leonardo Bonuccim.

• Dobry przechwyt Grzegorza Krychowiaka w środku pola, po chwili jego koledzy stracili jednak piłkę, a Polak faulował Miralema Pjanicia.

• Przedarł się lewą stroną Blaise Matudi, dograł w pole karne do Cristiano Ronaldo, ale strzał Portugalczyka został zablokowany.

• W ataku pozycyjnym znajduje się Juventus. Nie speszą się gospodarze, Rosjanie całym zespołem czekają na własnej połowie.

• Groźnie pod bramką Lokomotiwu! Paulo Dybala wszedł z piłką w pole karne i mocno uderzył, a po odbiciu się od Vedrana Corluki piłka przeszła tuż obok słupka!

• Od środka rozpoczął spotkanie Juventus. Gospodarze w tradycyjnych, biało-czarnych strojach. Lokomotiw na zielono-czerwono.

• Zaczynamy!

• Tradycyjnie czas jeszcze na hymn Champions League!

• Sędzią głównym tego spotkania jest Grek Anastasios Sidiropoulos. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Oba zespoły mierzyły się ostatnio w sezonie 1993/1994. W pierwszej rundzie Pucharu UEFA Juventus zwyciężył w dwumeczu 4:0. Dziś także Włosi są zdecydowanymi faworytami.

• Zakończył się już pierwszy dzisiejszy mecz w grupie D, bo spotkanie Atletico Madryt z Bayerem Leverkusen zaplanowano na 18:55. Hiszpanie zwyciężyli 1:0 po trafieniu Alvaro Moraty, dzięki czemu z siedmioma punktami są w tej chwili na czele tabeli. W przypadku wygranej wyprzedzi ich Juventus.

• Dla Lokomotiwu Moskwa dzisiejszy mecz jest niezwykle ważny w kontekście awansu do fazy pucharowej. Rosjanie zaczęli od wyjazdowej wygranej 2:1 z Bayerem Leverkusen (jednego z goli strzelił wówczas Grzegorz Krychowiak), lecz później przegrali 0:2 z Atletico Madryt. Po porażce z Hiszpanami drużyna z Moskwy wygrała dwa mecze ligowe, gdzie jest liderem. Na krajowym podwórku drużyna prowadzona przez Jurija Słomina wygrała pięć kolejnych spotkań.

• Przed trzecią kolejką fazy grupowej Juventus Turyn był liderem grupy D. Mistrzowie Włoch w pierwszej serii gier zremisowali 2:2 z Atletico Madryt - ten wynik wcale nie był dla nich dobry, bo na wyjeździe prowadzili z rywalami już 2:0, a gola na wagę remisu stracili w ostatnich minutach. Później "Stara Dama" pokonała 3:0 Bayer Leverkusen. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Juventus wygrał osiem z dziesięciu meczów, a dwa zremisował. Piłkarze Maurizio Sarriego w tym sezonie wciąż są więc niepokonani.

• Rezerwowi Lokomotiwu: Aleksandr Kołomejcew, Anton Koczenkow, Dmitrij Żywogladow, Stanisła Magkejew, Solomon Kwirkwelia, Roman Tugarew, Daniił Kulikow

• Rezerwowi Juventusu: Gianluigi Buffon, Federico Bernardeschi, Daniele Rugani, Adrien Rabiot, Danilo, Merig Demiral, Gonzalo Higuain

• Tak wygląda wyjściowa jedenastka Lokomotiwu Moskwa. Znalazł się w niej Grzegorz Krychowiak:

• Oto podstawowy skład Juventusu. W bramce gospodarzy mamy Wojciecha Szczęsnego:

• Czas na trzecią kolejkę fazy grupowej Ligi Mistrzów! Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań jest mecz dwóch zespołów, w składach których mamy polskich piłkarzy - Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego podejmie Lokomotiw Moskwa z Grzegorze Krychowiakiem. Początek spotkania już o godzinie 21:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!