1

Paris Saint-Germain

4

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczora. Dobranoc!

• W drugim dzisiejszym meczu 1/8 finałów Ligi Mistrzów Liverpool FC wygrał w Budapeszcie z RB Lipsk 2:0 po dwóch trafieniach Mohameda Salaha.

• Rewanż za trzy tygodnie wydaje się być tylko formalnością. Jednak cztery lata temu Barcelona odrobiła czterobramkową stratę na Camp Nou. Miejmy nadzieję, że mimo wysokiego rezultatu w rewanżu będą jeszcze emocje!

• Koniec meczu na Camp Nou! Paris Saint-Germain rozbija Barcelonę aż 4:1 w pierwszym meczu 1/8 finałów Ligi Mistrzów!

• Braitwaite otrzymał piłkę w polu karnym gości, ale Norweg nie zdołał oddać strzału na bramkę Keylora Navasa.

• Lionel Messi dośrodkował piłkę wprost w ręce Keylora Navasa.

• Barcelona ładnie rozegrała piłkę pod polem karnym gości, ale akcja zakończyła się jedynie rzutem rożnym.

• Aż pięć minut doliczył arbiter do drugiej połowy tego spotkania.

• Miralem Pianić dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne PSG, jednak piłka nie minęła nawet pierwszego z obrońców gości.

• Thilo Kehrer zmienia Alessandro Florenziego.

• Po fantastycznej kontrze gości Kylian Mbappe dostał piłkę w polu karnym Barcelony i precyzyjnym strzałem skompletował hat-tricka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Kylian Mbappe zdobywa swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu!!!

• Natomiast w drużynie Barcelonie Martin Braithwaite zmienił Antoine Griezmanna.

• W drużynie PSG za Moise Keana na murawie zameldował się Danilo.

• Całkowicie rozbity zespół Barcelony wciąż jedynie broni się przed stratą kolejnych bramek w tym spotkaniu.

• Natomiast Miralem Pjanić zastąpił Pedriego.

• Trincao zastąpił Sergio Busquetsa

• Aż trzy zmiany w szeregach Barcelony. Riqui Puig zastąpił Gerarda Pique

• Kylian Mbappe dostał piłkę w polu karnym Barcelony, ale Francuz nie zdołał opanować piłki i PSG straciło szansę na czwartego gola.

• Barcelona wydaje się drużyną, która pogodziła się już z porażką w tym spotkaniu. Ale piłkarze gospodarzy nie wyglądają nawet na zespół, który chciałby powalczyć o nieco lepszy bilans bramkowy.

• Barcelona nie potrafi poradzić sobie ze szczelną defensywą gości. Nawet Lionel Messi nie jest w stanie rozpędzić się w okolicach pola karnego Paris Saint-Germain.

• Zmiana także w składzie gości. Julian Draxler zmienia Marco Verrattiego.

• Gerard Pique ucierpiał przy starciu w polu karnym PSG.

• W drużynie Barcelony Oscar Mingueza zmienia Sergino Desta.

• Leandro Paredes kapitalnie dośrodkował w pole karne Barcelony wprost na głowę Moise Keana, a ten pewnie głową umieścił piłkę w bramce gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Moise Kean zdobywa bramkę i PSG prowadzi różnicą dwóch bramek!!!

• Rzut wolny dla paryżan niedaleko pola karnego Barcelony.

• Kolejny raz Mbappe stanął przed znakomitą szansą na bramkę! Tym razem Francuz wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, minął przeciwnika, ale jego uderzenie kapitalnie obronił ter Stegen!

• Cudowne prostopadłe podanie do Florenziego, który wpadł z piłką w pole karne Barcelony, wyłożył do Kyliana Mbappe, a ten z zimną krwią dał swojej drużynie prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Kylian Mbappe zdobywa drugą bramkę i PSG wychodzi na prowadzenie!

• Ousmane Dembele wpadł z prawej strony boiska w pole karne PSG i oddał strzał, który pewnie wyłapał Keylor Navas.

• Koronkowa akcja Barcelony zakończyła się dalekim wybiciem piłki przez jednego z obrońców PSG.

• Varratti taktycznie sfaulował rywala, ale Włoch wciąż bez kartki.

• Lionel Messi zagrał z rzutu rożnego wprost na głowę Antoine Griezmanna, jednak Francuz spudłował!

• Lionel Messi trafia tylko w mur i będzie rzut rożny dla Barcelony.

• Presnel Kimpembe sfaulował przeciwnika tuż przed własnym polem karnym i Lionel Messi będzie miał szansę na zdobycie drugiej bramki!

• Koronkowa akcja Barcelony zakończyło się zbyt krótkim podaniem i stratą Pedriego.

• Dwójkowa akcja Mbappe z Herrerą zakończyło się niedokładnym podaniem tego drugiego w pole karne Barcelony.

• Zbyt koronkowa akcja gości i po kilkudziesięciu podaniach Kurzawa stracił piłkę w narożniku boiska.

• Sergio Busquets próbował zagrać w pole karne gości, ale zrobił to niedokładnie i PSG może zacząć swoją akcję.

• Cudowny kontratak PSG po którym piłka trafiła do Moise Keana, ten uderzył potężnie, ale Marc-Andre ter Stegen popisał się jeszcze większym kunsztem i wybronił to uderzenie!

• Antoine Griezmann dostał piłkę w środku pola, chciał zagrać do Lionela Messiego, ale w decydującym momencie obrońcy wyłuskali piłkę.

• Marco Verratti wpadł z piłką w pole karne Barcelony, ale jego strzał na bramkę ter Stegena został zablokowany!

• Po prostopadłym podaniu Lionel Messi był bliski wyjścia sam na sam z bramkarzem PSG, jednak Argentyńczyk nie zdołał przyjąć piłki.

• Kylian Mbappe zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale jego uderzenie minęło słupek bramki gospodarzy!

• Rozpoczynamy drugą część pojedynku!

• W zespole PSG dojdzie do jednej zmiany. W miejsce Idrissy Gueye na murawie pojawi się Ander Herrera.

• Oba zespoły wracają już na murawę Camp Nou, za moment początek drugiej połowy starcia w stolicy Katalonii.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Barcelonie. Do przerwy po bardzo żywym spotkaniu mamy chyba sprawiedliwy remis 1:1.

• Do pierwszej połowy spotkania arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Mauro Icardi i Argentyńczyk był bardzo bliski zdobycia bramki! Snajper PSG trafił w boczną siatkę bramki Barcelony!

• Marc Andre ter Stegen fatalnie skiksował przy próbie wybicia piłki! Wszystko skończyło się szczęśliwie dla Barcelony i będzie tylko rzut rożny.

• Idrissa Gueye ponownie faulował w środku pola, sędzia ostro go upomniał.

• Kolejny faul w środku pola Verrattiego, ale obyło się bez żółtej kartki.

• Marco Verratti dośrodkował na pierwszy słupek i z wielkimi problemami interweniował Marc-Andre ter Stegen!

• Kylian Mbappe ruszył lewą stroną boiska i dopiero w polu karnym Barcelony została po wyłuskana piłka!

• Marquinhos pokusił się o strzał z dystansu, ale zrobił to fatalnie i od bramki może rozpocząć niemiecki bramkarz Barcelony.

• Moise Kean dostał piłkę przed polem karnym rywali i zdecydował się na niesygnalizowany strzał. Z wielkimi problemami, ale ostatecznie na rzut rożny piłkę wybił ter Stegen!

• W odpowiedzi błyskawiczna kontra Barcelony! Antoine Griezmann ruszył z piłką z własnej połowy, dobiegł do pola karnego gości i oddał strzał, który o centymetry minął bramkę PSG!

• Kolejna znakomita odpowiedź paryżan! Layvin Kurzawa znalazł się z piłką w polu karnym Barcelony i oddał sytuacyjne uderzenie! Końcami palców ten strzał wybronił Marc-Andre ter Stegen!

• Lionel Messi z rzutu wolnego podał wprost w ręce Keylora Navasa.

• Po fantastycznej akcji Paris Saint-Germain piłka dotarła do Kyliana Mbappe, który minął przeciwnika i mocnym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Barcelony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Kylian Mbappe doprowadza do wyrównania!

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne gospodarzy Icardi próbował piętą oddać strzał na bramkę Barcelony, jednak jego uderzenie zostało zablokowane.

• Leaondro Parades faulowany w środku pola i goście mogą chwilę odetchnąć.

• Kolejny raz dał o sobie znać Lionel Messi! Argentyńczyk zdecydował się na strzał zza pola karnego, tym razem zdecydowanie zbyt lekko.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Lionel Messi potężnym strzałem otwiera wynik meczu na Camp Nou!

• Sędziowie sprawdzają całą sytuację w systemie VAR.

• Rzut karny dla Barcelony po faulu Kimpembe na de Jongu!

• Idrissa Gueye po raz kolejny faulował w środku pola, a gracz PSG ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

• Antoine Griezmann wpadł w pole karne PSG, jednak Marco Verratti świetnie wyłuskał piłkę!

• Leandro Paredes ostro wstrzelił piłkę w pole karne gospodarzy, ale tam żaden z graczy PSG nie zdołał dopaść do piłki.

• Sergino Dest ostro sfaulował Kyliana Mbappe i teraz goście będą mieli szansę z rzutu wolnego.

• Po rzucie wolnym dla Barcelony do strzału doszedł najpierw Pedri, potem Griezmann, ale uderzenia obu graczy zostały zablokowane.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, a ukarany nią Idrissa Gueye.

• Przed szansą na zdobycie bramki stanął Mauro Icardi, ale snajper PSG uderzył zdecydowanie zbyt lekko i obrońcy Barcelony mogli wybić piłkę spod bramki ter Stegena!

• Ostry faul w środku pola i Kurzawa był bliski otrzymania żółtej kartki. Arbiter jednak tylko go upomniał.

• Kurzawa przyjął piłkę po prawej stronie boiska i wrzucił piłkę w "szesnastkę" Barcelony. Tam jednak nie było żadnego z partnerów.

• Dembele wpadł w pole karne gości, ale jego wstrzelenie piłki w pole bramkowe rywali okazało się bardzo niecelne.

• Pedri zagrał w pole karne gości do Antoine Griezmanna, ten uwolnił się spod opieki obrońcy i oddał strzał, który świetnie wybronił Keylor Navas!

• Dośrodkowanie w pole karne zostało wybite przez pierwszego z napotkanych obrońcę gospodarzy.

• Moise Kean ruszył z piłką w pole karce Barcelony, ale tam został zatrzymany i PSG będzie miało tylko rzut rożny.

• Sergino Dest spróbował dośrodkować w pole karne gości, jednak jego wrzutka okazała się bardzo niecelna.

• Parades zdecydował się na prostopadłe podanie do Kurzawy, ten jednak nie zdołał dopaść do piłki i od bramki rozpocznie Marc-Andre ter Stegen.

• Szybka akcja przerodziła się w atak pozycyjny i Antoine Griezmann stracił piłkę.

• Idrissa Gueye ucierpiał po starciu z jednym z rywali.

• W odpowiedzi Ousmane Dembele ruszył z lewej strony do środka boiska i oddał strzał, który został zablokowany.

• Idrissa Gueye zdecydował się na strzał z dystansu, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

• Pierwszy faul w tym spotkaniu. Verratti sfaulował Messiego, jednak jeszcze obyło się bez kartki.

• Prostopadłe podanie dy Kyliana Mbappe, jednak Francuz niedokładnie przyjmował piłkę i goście stracili pierwszą okazję na bramkę!

• Rozpoczynamy pojedynek w Barcelonie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu Camp Nou! Za moment początek tego widowiska!

• Ławka rezerwowych FC Barcelony: Neto (Br.), Pena (Br.), Braithwaite, Fernandes, Firpo, Mingueza, Pjanić, Puig, Trincao, Umtiti.

• Ławka rezerwowych Paris Saint-Germain: Rico (Br.), Letellier (Br.), Rafinha, Bakker, Diallo, Draxler, Herrera, Kehrer, Michut, Danilo, Sarabia.

• Mamy już składy obu drużyn więc warto podać ławki rezerwowych obu drużyn.

• Natomiast Paris Saint-Germain walczyło o awans do ostatnich chwil. Paryżanie zapewnili sobie awans po pewnym zwycięstwie nad tureckim Besaksehirsporem kosztem Manchesteru United, który przegrał na wyjeździe z RB Lipsk 2:3.

• W fazie grupowej tego sezonu Ligi Mistrzów zdecydowanie lepiej poradziła sobie FC Barcelona. Hiszpanie co prawda zajęli drugie miejsce, ale wraz Juventusem zapewniła sobie udział w fazie pucharowej już dwie kolejki przed końcem rozgrywek grupowych. Barcelona tylko w ostatniej kolejce grając rezerwowym składem przegrała z Juventusem 0:3.

• Natomiast Paris Saint-Germain ma ostatnio sporo problemów z wygrywaniem spotkań w Ligue 1, ale zdecydowaną większość ich wygrywa. Ostatnie dwa spotkania w lidze zespół z Paryża wygrywał różnicą jednej bramki z dużo niżej notowanymi rywalami.

• FC Barcelona po bardzo słabym początku sezonu chyba wraca na właściwe tory. Duma Katalonii wygrała siedem ostatnich meczów ligowych, a w ostatni weekend w imponującym stylu rozbiła Deportivo Alaves aż 5:1. Na minus można odnotować, że tydzień temu Barcelona w półfinale Pucharu Hiszpanii przegrała z Sevillą 0:2. Oba zespoły zagrają jeszcze rewanż.

• Teraz oba zespoły wydają się być nieco słabsze niż w tamtym czasie. Wtedy zarówno Barcelona jak i PSG były potentatami w swoich ligach i praktycznie żaden z przeciwników nie był w stanie nawiązać z nimi walki. Teraz Barcelona zajmuje dopiero trzecie miejsce w ligowej tabeli ze startą aż ośmiu punktów do liderującego Atletico Madryt, natomiast zespół z Paryża plasuje się na pozycji wicelidera tabeli Ligue 1 i traci punkt do OSC Lille. W porównaniu do poprzednich sezonów, teraz jest to zdecydowany spadek formy obu drużyn.

• Po raz ostatni oba zespoły mierzyły swoje siły w 1/8 finałów Ligi Mistrzów sezonu 2016/17 i był to nieprawdopodobny dwumecz! Wtedy najpierw w Paryżu zespół Paris Saint-Germain wygrał aż 4:0 i niemal pewne było, że to Francuzi zameldują się w ćwierćfinale rozgrywek. Jednak w rewanżu na Camp Nou zespół FC Barcelona zdołała strzelić aż sześć goli i wygrała dwumecz 6:5! Decydującą o awansie bramkę zdobył w piątej minucie doliczonego czasu gry Sergi Roberto.

• Witamy serdecznie! Po ponad dwóch miesiącach przerwy do gry wraca najlepsza piłkarska liga świata, czyli Liga Mistrzów! Dzisiaj zostaną rozegrane dwa hitowe starcia, jedno na Camp Nou w Barcelonie, drugie na Puskas Arenie w Budapeszcie! Na ten pierwszy mecz zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!