Borussia Dortmund 1 - 3 Bayern Monachium

0 1 połowa

Bayern Monachium

3

2 1 połowa

• Dośrodkowanie Christiana Pulisicia zostało wybite przez Niklasa Sule i Tobias Stieler gwiżdże po raz ostatni! Der Klassiker dla Bayernu, który na Signal Iduna Park pokonuje Borussię Dortmund 3:1!

• Ależ bliski gola kontaktowego był Gonzalo Castro! Jadon Sancho zagrywa z prawej strony przed bramką Bayernu. Tam podbija ją wślizgiem Mats Hummels, przez co Castro nie zdołał skierować jej do siatki z dwóch metrów!

• Trzy minuty doliczone do drugiej odsłony.

• Przeciągnięta centra Marcela Schmelzera z rzutu wolnego przechodzi przez całe pole karne gości. Piłkę blisko linii końcowej przejął Christian Pulisić, i zagrywa do Marca Bartry. Ten decyduje się niespodziewanie na strzał po dalszym rogu i Sven Ulreich musiał wyciągać piłkę z siatki!

• GOL DLA BVB! MARC BARTRA!!!

• Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony. Jedna z ostatnich szans na bramkę honorową.

• Arjen Robben na minimalnym spalonym. Holender był lekko niepocieszony.

• Super Bayern! Super Bayern! Hey! Hey!

- niesie się pod Signal Iduna Park. To musi boleć.

• Wcześniej ostatnia zmiana w Bayernie. Za Jamesa Rodriguez wchodzi Arturo Vidal.

• Sektor gości wyglądał tak

• Przerwa w grze. Urazu mięśniowego nabawił się... sędzia Tobias Stieler! Od razu przy nim pojawiło się kilku medyków, by sprawdzić co się dzieje. Dostał suplementy, czekamy co się dzieje...

• A Sebastian Rudy zmienia Javiego Martineza.

• Zmiany, zmiany: Jadon Sancho wchodzi w miejsce Andriya Yarmolenki...

• Ad. Gol został uznany Davidowi Alabie

• Żółta kartka dla Javiego Martineza.

• Pierre-Emerick Aubameyang nie jest w stanie pokonać Svena Ulreicha! Jego atomowe uderzenie broni bramkarz Bayernu!

• Rafinha wchodzi w miejsce Davida Alaby.

• W sektorze zajmowanym przez kibiców Bayernu...

• Mario Goetze zmienia bezbarwnego Shinjiego Kagawę.

• Zabójcza kontra Bawarczyków, w której szybko atak przeniósł się z prawej strony na lewą. Robert Lewandowski wykorzystuje bardzo dobre dośrodkowanie Davida Alaby i mimo pressingu ze strony obrońcy BVB zdołał skierować piłkę do siatki!

• CENTROSTRZAŁ DAVIDA ALABY WPADA DO SIATKI!!!

• Kolejna kartka w tym meczu, tym razem dla zawodnika Bayernu. A dokładniej upomniany został David Alaba.

• Niklas Sule znowu w roli głównej. Teraz po profesorsku przestawił Christiana Pulisicia. Zdało się słyszeć brawa kibiców Bayernu.

• Rzut wolny dla BVB. Marc Batra zagrywa od razu na dobieg do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Ten przegrywa pojedynek z Niklasem Sule.

• "Żółtko" na koncie Omara Topraka za ostre wejście w nogi Jamesa Rodrigueza.

• Za mocne i zbyt niedokładne podanie Jamesa Rodrigueza na prawą stronę do "Latającego Holendra". Ten nie zdołał opanować piłki.

• Tradycyjna akcja Arjena Robbena w postaci "złamania" akcji na lewą nogę. Jego strzał z dystansu zostaje zablokowany przez Omara Topraka.

• Christian Pulisić nie poradził sobie z Joshuą Kimmichem, ale wywalczył rzut rożny. Piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu pewnie chwyta Sven Ulreich.

• W szatni gospodarzy musiały paść mocne słowa, bowiem grają z wielkim animuszem. Oczywiście nie można wykluczyć czynnika bezpiecznego prowadzenia Bayernu.

• Dzieje się pod obiema bramkami! Najpierw uderzenie Pierre'a-Emericka Aubameyanga blokuje wślizgiem David Alaba przed linią bramkową, a po chwili Gabończyk strzela tuż obok lewego słupka bramki Bayernu!

• Robert Lewandowski był bardzo bliski ustrzelenia dubletu! Niepilnowany w centralnej części pola karnego wyskakuje do centry Arjena Robbena, ale Roman Burki nogami broni uderzenie Polaka głową!

• Atak prawą stroną Andriya Yarmolenki z Jeremym Toljanem. Drugi dostaje dobrą piłkę w "uliczkę", ale centra zostaje wybita na rzut rożny. Ten nie przynosi zagrożenia pod bramką Svena Ulreicha.

• Druga odsłona rozpoczęta! Bez zmian w Bayernie, Borussia w takim składzie, jakim kończyła pierwszą połowę.

• "2:0 to niebezpieczny wynik"? Dwukrotnie Bayern pokazał, że tak. W meczach z Herthą Berlin i VfL Wolfsburg Bawarczykom "udało się" roztrwonić dwubramkowe prowadzenie. Czy dzisiaj to wydarzy się po raz trzeci? Przekonamy się niebawem!

• PIĘKNY GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

• Koniec pierwszej połowy. W Der Klassiker Bayern prowadzi na Signal Iduna Park 2:0 w meczu z Borussią Dortmund. Drugą bramkę dla Bawarczyków strzelił Robert Lewandowski!

• Sven Ulreich znowu górą w sytuacji sam na sam z Andriyem Yarmolenką! Ukrainiec nie może się "wstrzelić"!

• (Grecka) tragedia BVB trwa. Jeremy Toljan zmienia kontuzjowanego Sokratisa

• Christian Pulisić pognał co sił lewą flanką. Nie dał się ograć Niklas Sule blisko swojego pola karnego.

• Oskrzydlająca akcja Joshuy Kimmicha przynosi powodzenie. Zagrywa płasko w pole karne, gdzie Robert Lewandowski uderza PIĘTKĄ w stronę bramki! Podbita piłka przez Juliana Weigla wpada do siatki pod poprzeczką!

• ROBERT LEWANDOWSKI PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• BVB w "dziesiątkę" musi się ustawić do rzutu rożnego.

Udało się szczęśliwie wybić piłkę.

• Sokratis ucierpiał w starciu z Kingsleyem Comanem na lewej stronie. Grek jest opatrywany, nie podnosi się z murawy. Nie jest dobrze.

• Ajjj! Robert Lewandowski biegł sam na Sokratisa i Romana Burkiego! W kulminacyjnym momencie piłka uciekła RL9. Potem zadziałała siła złego na jednego - nie poradził sobie z trzema rywalami w żółto-czarnych strojach.

• Źle rozegrany korner przez Bawarczyków zapoczątkował bardzo groźną kontrę BVB! W jej finalnej akcji Shinji Kagawa uderza tuż zza linii 16. metra minimalnie obok prawego słupka! Sven Ulreich mógł odetchnąć głęboko!

• To była najlepsza okazja gospodarzy do wyrównania! Oko w oko ze Svenem Ulreichem stanął Andriy Yarmolenko, którego płaskie uderzenie w stronę lewego dolnego rogu zdołał obronić nogą bramkarz Bayernu!

Po chwili atomowy strzał Roberta Lewandowskiego na rzut rożny przenosi Roman Burki!

• Przerwa w grze. Robert Lewandowski został powalony przez Juliana Weigla. Polski snajper może grać dalej.

• Dalekie zagranie Sokratisa, niemal przez połowę boiska. Głową zgrywa na wolne pole Shinji Kagawa, ale będący na spalonym Pierre-Emerick Aubameyang nawet nie ruszył.

• Strata piłkarzy Petera Bosza blisko swojego pola karnego. Piłka niemal natychmiast trafia do Roberta Lewandowskiego. Jego strzał sprzed linii 16. metra blokuje Omar Toprak.

• Atak pozycyjny BVB na własnej połowie. Goście nie kwapią się do wysokiego pressingu.

• Kingsley Coman poradził sobie szczęśliwie na lewej stronie z Marciem Bartrą. Jego ostre wstrzelenie piłki na bliższy słupek wybija Omar Toprak.

• Gospodarze rzucają się do szybkiej odpowiedzi. Andriy Yarmolenko chciał zagrać "na ścianę" z ustawionym w "szesnastce" Shinjim Kagawą, ale podanie zwrotne Japończyka przecina Javi Martinez.

• James Rodriguez podaje płasko na 14. metr do "Latającego Holendra", który uderzył bez przyjęcia w lewy górny róg. Roman Burki pofrunął jak ptak, ale nie sięgnął futbolówki!!!

• GOL DLA BAYERNU! ARJEN ROBBEN!!!

• Robert Lewandowski zszedł do lewej strony na "klepę" z Davidem Alabą. Bawarczykom nie udało się przedrzeć. W związku tym przerzucili ciężar gry na drugą flankę. Stamtąd wrzutka Joshuy Kimmicha została wybita.

• Andriy Yarmolenko na prawej stronie zagrywa półgórną piłkę na bliższy słupek. Dobrze radzi sobie Mats Hummels, który wybiciem głową wyjaśnia sytuację.

• Zdaniem sędziego tym razem przewinił Robert Lewandowski. Chwilę wcześniej Niklas Sule wślizgiem blokuje strzał Pierre'a-Emericka Aubameyanga we własnym polu karnym. Gdyby nie ta interwencja, to Gabończyk zapewne cieszyłby się z gola

• Żółta kartka dla Marcela Schmelzera za faul na lewej stronie. W walce o górną piłkę ucierpiał Joshua Kimmich.

• Kingsley Coman w roli lewoskrzydłowego za bardzo zapędził się do linii końcowej. Nie zdołał dośrodkować w pole karne BVB. Roman Burki z "piątki".

• Kolejne starcie między tymi zawodnikami. Tym razem lepiej zachował się David Alaba, który uniemożliwił rywalowi rajd przy linii. Aut dla Bayernu blisko linii środkowej.

• Arjen Robben na prawej stronie i od razu przeraźliwe gwizdy z trybun. Przerzut na lewą stroną do Davida Alaby, który nie poradził sobie z Marciem Bartrą.

• Odważnie do ataku ruszyli piłkarze Petera Bosza. Szybki odbiór piłki i centra Andriya Yarmolenki z prawej strony w pole karne. Obrona Bayernu radzi sobie w opresji.

• Na gwizdek Tobiasa Stielera ze środka zaczynają Bawarczycy!

• Obie drużyny wychodzą na murawę przy chóralnych śpiewach kibiców! Za moment przywitanie, losowanie storn i rozpocznie się Der Klassiker!

• You'll never walk alone niesienie się po stadionie. Robi to wrażenie, szczególnie gdy jest niemal komplet widzów! Nie ma się co dziwić, takie spotkanie wymaga odpowiedniej oprawy!

• Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania! Kto dziś wygra?

• Rezerwowi Bayernu: Roman Weidenfeller - Jadon Sancho, Nuri Sahin, Mario Goetze, Raphael Guerreiro, Julian Toljan, Andre Schurrle.

• Obsada sędziowska

• sędzia główny: Tobias Stieler
    • asystenci: Matthias Joellenbeck i Christian Gittelmann
    • sędzia techniczna: Bibiana Steinhaus
  • Rezerwowi Bayernu: Tom Starke - Rafinha, Jerome Boateng, Sebastian Rudy, Arturo Vidal, Correntin Tolisso, Kwasi Okyere Wriedt.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego szlagieru w GOL24.pl!

• To jest prawdziwa "truskawka na torcie"! W ramach 11. kolejki Bundesligi czeka nas Der Klassiker - starcie Borussii Dortmund z Bayernem Monachium! Początek spotkania już już za 25 minut, a w wyjściowym składzie gości jest Robert Lewandowski!!!