ME 2014 kobiet. Polki wyraźnie słabsze od Dunek! [ZDJĘCIA]

ŁŻ
Reprezentacja polskich szczypiornistek miała niewiele do powiedzenia w starciu z kadrą Danii. Podopieczne trenera Kima Rasmussena przegrały z rywalkami różnicą dziewięciu bramek.

O ile jeszcze w pierwszej połowie nasze szczypiornistki dzielnie stawiały opór rywalkom, o tyle już w drugiej gra Polek całkowicie się posypała. Trener Kim Rasmussen próbował jeszcze mobilizować swoje podopieczne do walki, ale jego reprymendy nie przynosiły efektów. Kiedy rywalki zaczęły budować przewagę, odskakując na 3-4 bramki, nasz zespół całkowicie opadł z sił.

Po 10 minutach gry drugiej połowy worek z bramkami otworzył się na dobre. Dunki raz za razem trafiały do naszej siatki, aplikując biało-czerwonym w drugiej części gry aż 19 bramek! Jak łatwo się domyślić, drużyna Kima Rasmussena raziła zwłaszcza nieporadnością w defensywie, ale też i ogromną nieskutecznością w ataku.

Ostre słowa w kierunku federacji KSW. "To jest cyrk. Tam nie wygrywa sport, a chemia"

Należy przypomnieć, że biało-czerwone z grupy wyszły z dwiema porażkami na koncie - z Węgierkami i Hiszpankami. Po sobotniej przegranej z Dunkami straciły zatem szansę na awans do półfinału mistrzostw Europy.

PGNiG/x-news

W poniedziałek nasze szczypiornistki zagrają jeszcze z Norweżkami (początek meczu o godz. 18.15), a w środę z Rumunkami (godz. 16).

Polska - Dania 19:28 (9:9)

Polska: Anna Wysokińska, Izabela Prudzienica – Karolina Siódmiak 5, Kinga Grzyb 3, Aleksandra Zych 3, Karolina Kudłacz 2, Alina Wojtas 2, Monika Stachowska 1, Iwona Niedźwiedź 1, Joanna Drabik 1, Karolina Zalewska 1, Marta Gęga, Agnieszka Kocela, Katarzyna Janiszewska, Klaudia Pielesz, Patrycja Kulwińska.

Dania: Sandra Toft, Rikke Vestergaard Poulsen – Maria Fisker 6, Stine Joergensen 5, Line Anna Ryborg Joergensen 5, Kristina Kristiansen 4, Ann Grete Norgaard Osterballe 3, Mette Bjorholm Gravholt 2, Lotte Grigel 1, Pernille Holst Holmsgaard 1, Trine Ostergaard Jensen 1, Maibritt Kviesgaard, Susan Torp Thorsgaard, Anne Mette Hansen, Louise Ambjoern Svalasto Spellerberg.